The Kleptomaniac

Krátkometrážní / Drama / Krimi

USA, 1905, 8 min

Edwin S. Porter

• Radko

Sociálna kritika, ktorá je rozkľúčovateľná len vďaka prečítaniu si obsahu, ako film príliš neobstojí. Áno ide o všeobecne platný námet, dnes rovnako aktuálny ako pred 109. rokmi, ale opakujem: bez prečítania obsahu divákovi nepochybne uniknú podstatné nuansy príbehu. 35%(28.10.2014)

Sociálne kritický príbeh z čias, kedy bol ozaj aktuálny, dnes má skôr iné formy, no občas aj takto badateľné. Dosť ma zarazilo to dieťa na zemi v zime, dnes by som hneď kritizoval taký film, že vystavili dieťa možnosti prechladnutia, vlastne ani na tú dobu to nebolo najrozumnejšie, no podrobnosti o tom filme z natáčania neviem. Zaujímavý film, no dejovo nie najlepšie a najzrozumiteľnejšie spracovaný.(5.10.2013)

Jeden z prvních sociálně-kritických filmů z americké produkce.(19.10.2017)

Jedno z prvních opravdových dramat, bohužel kdybych si předem nepřečetla obsah, vůbec bych asi nepochopila, o co vlastně šlo.(9.8.2013)