Svět draků

(TV film)
  • Velká Británie The Last Dragon (více)
Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2004, 99 min

Věříte na draky? Vládnou smyšlenému světu fantazie a pohádek. Hroziví okřídlení predátoři, kteří ve skutečném světe neexistují. Ale co kdyby...? Stejný produkční tým, který vytvářel speciální efekty pro filmy Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Putování s dinosaury Vás nyní zve na výpravu do nitra bájné říše dravých nestvůr. Poznejte vše od jejich stavby a vývoje až k pověstné schopnosti plivat oheň. Kombinace hraných záběrů, historie a nejmodernějších animačních postupů dělá z filmu SVĚT DRAKŮ podívanou, ve které se o létajících monstrech dozvíte mnohem více, než jste kdy chtěli. (oficiální text distributora)

RyonMathrin

Proč by ne? Nejznámější mýtická bytost může klidně mít film sama o sobě "Co by, kdyby..." Všechny popisované podrobnosti způsobu života jsou zčásti vyfantazírované, zčásti jistě čerpají z mnohých legend. Ovšem vše je do detailu promyšlené (důvod chrlení ohně atd.), takže po dokoukání jsem jen zacvakl čelist, která mi během filmu klesla. Drak jako symbol opravdu prolíná téměř všemi kulturami a národy a toto zpracování legendy se podle mého velmi povedlo. 4* jsou zasloužené, ta pátá je osobní navíc od milovníka fantasy a draků zvlášť. ()

magic0

Že by další díl ROPÁKŮ? výborně zpracované dílo, až se tomu podle mne dá ve finále uvěřit, bohužel draci nejsou :-( ()