Rejected

všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Akční
USA, 2000, 9 min

Na jaře 1999 pověřil „The family learning channel“ Dona Hertzfeldta, aby vytvořil krátké promo sekvence do jejich vysílání. Šoty byly hotové za pět týdnů, ale stanice je všechny odmítla již během zkušební projekce. Později byl komplet těchto scének po názvem „Rejected“ nominován na Oscara a získal i dalších 16 cen. (J.Connor)

easaque

2* Jedná se o sestřih krátkých (anti)reklamních šotů, na kterých je zajímavá jen snaha být odmítnut. I když se jedná o nejslavnější kousek nominovaný na Oskara, tak u mě propadnul. Ale díky slávě se dočkal verze s překladem a tu si můžete pustit zde. [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

cubajz

šílené scénky v tomto kratičkém animáku mají koule, nejlepší je lupínek hlásící "My annus is bleeding! Yeah!" ten mě fakt rozsekal:) ()

ad

- "My spoon is too big... my spoon is too big...my spoon is too big...my spood is too big..." - "I´m a baňana!!!!" Jeden z nejlepších pointless vtipů, které jsem kdy viděl, už jen za něj si minimálně 4 zaslouží... ()

Estrellita

Dost příšerný - neboli absolutně šílený - humor, který mi kupodivu docela sedl. Tu nominaci na Oscara ale nechápu, zas takový zázrak to není. 50% ()

-ELFKA-

Pre mňa o niečo slabšie ako krvilačné balóny. Príliš sa to ponáša na Plymptonove dielka a to u mňa nieje plusom, kedže niesom jeho fanynkou. Tento chlapík s neprečítatelným menom sa mi ale páči omnoho viac ako Plympton. ()

masr

Poetika tohoto jistě originálního filmečku mě naprosto minula. Scény založené na kontinuálním toku krve a řvu, prokládané jakýmisi posuny "děje" tak, aby dílo vypadalo jako úžasně postmoderní. K závěru pochopitelně nesmí chybět ani scény, které mají diváka vytrhnout z filmové reality a ukázat, že filmař je pánem a tvůrcem toho všeho - a že si vybírá ty své "narativy"... 30% ()

thorewi

Toto opravdu není můj šálek kávy, nicméně nějaká kreativita a možná dokonce i myšlenka tam někde hluboko ukrytá je. Čím jsem si ale úplně jistý, je to, že by z toho epileptik, workoholik a člověk se syndromem nedostatku času dostali záchvat. ()