Dong Chi-sung je mladý, baseballový ex-nadhazovač, který touží po opravdové lásce. Od doktora se dozví, že má zhoubný nádor na plicích a nedožije se déle než dvou měsíců. Ve smutku a strachu ze smrti, pořád doufá v první opravdovou lásku, kterou ještě nenašel a bojí se, že mu není souzena. Když se opije v baru, barmanka Yi-yeon ho zavede do hotelu, kde mu zaplatí nocleh. Po nějakém čase se dovídá že ho Yi-yeon už odmalička tajně obdivuje a snaží se s ním již roky marně navázat kontakt. Shoda okolností a Chi-sungovo obvinění z trestného činu zblíží hl. hrdiny a přivede je na společnou cestu. Jak se Chi-sung vypořádá ze smrtelnou nemocí? Přeskočí mezi Chi-sungem a Yi-yeon jiskra lásky? (Káronoš)

AnnaClark

U tohoto filmu jsem radši nedýchala, abych něco nepokazila. ;-) Na občas nereálných situacích nám ukazuje jejich proklatou reálnost, na tom, jak neustále hledáme chyby v druhých a naříkáme nad nespravedlností osudu, že máme nejprve hledat chyby v sobě a vzít osud do vlastních rukou, na tom, že nerozumíme druhým, že vlastně nerozumíme sobě, a na tom, jak se marně snažíme druhé poznat, že bychom měli především poznat sebe... Co chtít víc než vědomí, že máme vždy začínat u sebe a že až to dokážeme, bude vše nádherně snadné? ()

tragos

Ze všech komentářů tady mám pocit, že jsem viděl jiný film :) Ano, není to romantická komedie, ale "mrazivé drama" a "totálně nejčernější humor"? S tím nemohu souhlasit. Aneun yeoja je žánrově pestrý, ovšem dobře pospojovaný film, kterému dominuje romantická rovina následována dramatickou. Děj celkově je opravdu nepředvídatelný, ovšem některé situace jsou předvídatelné až běda a nepěkně šustí papírem. Kromě toho mi chybí obvyklé poetično korejských filmů, za což může i hudba, která je "jen" dobrá. 6/10 za lehce naprůměrný zážitek. ()

Radek.SCH

Romantická komedie made in Korea. Už jsem jich viděl tolik, že mi to leze krkem, ale nemůžu si pomoct, čumím na ně stále dál. Při první scéně jsem si myslel, že to hned zabalím, ale vnitřní rozpoložení toho chlapa vás dostane. Navíc do něho zamilovaná holka je tak neskutečně sympatická (obzvlášť ten její křivý úsměv jsem žral), že tuhle jinak veskrze průměrnou záležitost vytáhne z průměru nahoru. Romantická komedie, v které nepadne ani jediná pusa? Tohle je Korea. - 60 % ()

TylerGage

snadno se nechám romantickými dramaty rozbrečet,ale u tohoto filmu mi to chybělo..Film byl určitě dobrý,skvělí námět a vtipy. zasloužené 4* ()

boombang

Moc pěkné a poetické - jen ten baseball mi to trochu americky kazil. Ovšem Jae-yeong Jeong už patří k mým nejoblíbenějším korejským hercům. ()

muti

ako pise May, ide skor o dramu nez o romantiku. najviac sa mi pacila diagnostika na klinike, ten doktor bol typek :) ako sa cloveku zmeni pohlad na svet ked zisti ze uz coskoro...? prepad banky alebo ako hlavny hrdina policajnym vysetrovatelom riadne zamotal hlavy svojim zvlastnym postojom, to sa len tak nevidi. skoda ze ma film inak nechal chladneho, cakal som viac... ()

rado3105

Ani neviem zaco davam tu hviezdicku. Nuda, primitivnost....nulove herecke vykony, nulova kamera...Proste film ktory ma nicim nezaujal. ()

O.P.

Co k tomuto napsat, poslední dobou vyhledávám hlavně korejské filmy a už jsem si zvykl, že bývají romantické, ale když to srovnám s jinýma tak musim dat ,,pouze" 3hvězdičky..... ()

EsterH

Film najviac vystihuje názov v origináli - Aneun yeoja = žena, ktorú poznám. Z ženy, o ktorej baseballista ani nevedel, že existuje sa stáva niekto, koho chce naozaj poznať. ()