Bud Bindi

(seriál)
  • Slovensko Buď Bindi
všechny plakáty

Akýsi slovenský variant chytľavých "beanoviek" deväťdesiatych rokov, ktorý nám ponúka polhodinku vyplnenú gagmi, kde sa vtipným spôsobom a grotesknou formou dvaja "primitívi" v podaní Miroslava Nogu a Stanislava Dančiaka, dostávajú celkom nečakane do rôznych tragikomických situácií. Riešia ich svojsky vydareným spôsobom, ktorý sa však niekedy úplne vymyká zdravej ľudskej súdnosti. (rudess)

JohnnyD

Pravdaže nie je to na 100 percent, ale je krásne, že na Slovensku sa niečo také robilo. Prevažne je to vtipné a to sa CENÍ! To sa na Slovensku nestáva. Herci sú skvelí - i Dančiak i Noga (je smutné, kde Noga padol za tie roky - viď. jeho televízne bláboly). Myslím si, že je to dobre vymyslené a teší ma, že okrem pseudo-intelektuálnych tragikomédií sa na Slovensku robilo aj niečo iné, niečo komerčné, ale zároveň aj vtipné a vydarené. Niektore scény sú trošku prízemné, ale napríklad časť u zubára nemá chybu ... ()

Rex Mundi

Plných päť najmä za prvé časti, ktoré boli absolútne geniálne :-) Mali v sebe beanovskú absurditu a vynikajúcu ústrednú dvojicu. Keby tvorcovia boli udržali vysokú štartovaciu úroveň a originalitu gagov a nakrútili toho viac, Bud Bindi by bol určite slovenskou legendou. Takto sa obávam, že je už len pozabudnutým dôkazom, že aj na u nás raz vznikol jedinečný a svojský humoristický projekt. ()

Fiftis

Je skvelé si zaspomínať na moje detstvo, pri ktorom som trávil čas aj s týmto skvelým seriálom, respektíve s touto show. To nie ako dnešné hovadiny ako Partička s nejakými magormi typu Juraj Kemka a iní retardovaní magori, čo robia Slovensku hanbu. Toto boli páni herci a na niektoré scény proste nikdy nezabudnem. Napríklad príprava jedla len z kečupu a horčice v reštaurácií bezdomovcom, ktorého hral Stano Dančiak alebo Miro Noga v kupé vlaku s kozou briadkou. Škoda že dnes sa už niečo také nerobí, ale to by nám tu museli ostať aj nejakí páni herci a je pravda, že aj doba je iná a dnešných mladých už zaujímajú iné veci a bavia sa na iných veciach. Každopádne my, staršia (alebo stredná generácia) na tento seriál nedáme dopustiť a ja môžem len ďakovať, že som prežíval detstvo v 90.tych rokoch. ()

Oskar

Populární televizní příspěvek k žánru němé grotesky. Stano Dančiak přesně pochopil, o co se jedná, a zahrál vyjukaného človíčka, který se zas a znovu dostává do zoufalých situací a řeší je zoufalým způsobem. Zato Miro Noga to těžce nezvládá, takže mu nezbývá než se hloupě šklebit a svíjet. Jeho přítomnost je prostě otravná. 60 % ()

nascendi

Po mnohých rokoch som si opätovne pozrel nejaké diely z tohto seriálu. Pretože som odchovaný na nemých groteskách a ich modernejších pokračovateľoch (osobitne Mr. Bean) bol som s väčšinou dielov seriálu spokojný. Samozrejme, že kolísala nielen ich úroveň, ale aj herecké výkony Stana Dančiaka a Miroslava Nogu. A samozrejme, že mi ako vždy prekážal doplnený smiech publika, ktorý mal asi signalizovať, že sa udialo niečo smiešne. ()

• V jednej scénke si dokonca zahral rolu arabského šejka významný slovenský lekár, gastroenterológ Igo Kajaba, ktorý svojím výzorom pripomína rodeného Araba. (Piri)