Bud Bindi (TV seriál)

Komedie

Slovensko, 1996, 25 min

Ján Ďuriš

Jozef Slovák

Populární televizní příspěvek k žánru němé grotesky. Stano Dančiak přesně pochopil, o co se jedná, a zahrál vyjukaného človíčka, který se zas a znovu dostává do zoufalých situací a řeší je zoufalým způsobem. Zato Miro Noga to těžce nezvládá, takže mu nezbývá než se hloupě šklebit a svíjet. Jeho přítomnost je prostě otravná. 60 %(18.3.2005)

• JurajKa

Prepáčte mi moju drzú úprimnosť, ale toto je celé zlé! Nenašiel som v tomto slovenskom trapase a úrážaní inteligentnejšieho diváka vôbec nič vtipné! Myslím si, že pán Noga si počas celej dlhej kariéry nedokázal nájsť miesto v žiadnom žánry showbiznisu a môže iba ďakovať tomu, že sa narodil na maličkom Slovensku, kde dokáže divák stráviť čokoľvek! Nerozumiem kvôli čomu bol tento ODPAD nadabovaný anglicky. Snáď si nemysleli autori tohto TRAPASU, že sa to bude predávať do zahraničia? Každý gag, či "vtip" už som predtým niekde videl a v tejto produkcii mi skôr prišli tieto humorné situácie veľmi trápne. Celý Bud Bindi je iba slovenským plagiátom, ktorý by si zaslúžil skôr hanbu ako nejakú hviezdičku*.(4.9.2016)

Po mnohých rokoch som si opätovne pozrel nejaké diely z tohto seriálu. Pretože som odchovaný na nemých groteskách a ich modernejších pokračovateľoch (napr. Jacques Tati a osobitne Mr. Bean) bol som s väčšinou dielov seriálu spokojný. Samozrejme, že kolísala nielen ich úroveň, ale aj herecké výkony Stana Dančiaka a Miroslava Nogu. A samozrejme, že mi ako vždy prekážal doplnený smiech publika, ktorý mal asi signalizovať, že sa udialo niečo smiešne.(19.3.2017)

• lakikaki

Spočiatku bolo Bud Bindi fajn, dokonca až veľmi vydarené. Potom však kvalita začala klesať a nové diely, natočené po päťročnej prestávke už skončili len ako prehliadka debility slovenských scenáristov, ktorú už nedokázala vykompenzovať ani vtipná dvojica Dančiak-Noga. Je mi to celkom ľúto, nebyť tých nových dielov, Bud Bindi mohol ostať svojským a hlavne vydareným slovenským(!) projektom.(22.6.2008)

Ako teenager som pozeral na tento seriál ako tela na nové vráta, že čo to boli schopní naši televízni dramaturgovia vymyslieť. Ale zároveň som sa pritom dokázal aj poriadne zabaviť. Noga s Dančiakom sú chuji pár ekseláns, to im musí nechať aj Rowan Atkinson. Nie všetky časti sú zrovna geniálne, občas okúsime aj trápnosť, ale tieto nedostatky nájdeme aj u Mr. Beana, ktorý bol pre tvorcov seriálu určite najväčším inšpiračným zdrojom. Lacná kópia to ale nie je.(9.1.2013)

• - V jednej scénke si dokonca zahral rolu arabského šejka významný slovenský lekár, gastroenterológ Igo Kajaba, ktorý svojím výzorom pripomína rodeného Araba. (Piri)