Bud Bindi (TV seriál)

Komedie

Slovensko, 1996, 25 min

Ján Ďuriš

Jozef Slovák

V slovenskej hore odpadu (filmového) sa dajú nájsť aj kúsky, ktoré svojou kvalitou vystrkujú rožky. Ich producentom išlo predovšetkým o kvalitu, namiesto kvantity, teda tak ako to má byť. Z toho teda vyplýva, že tých epizod Bud Bindi bolo natočených málo. Radšej menej, ale dobre. K tomu porovnávaniu k Mr.Beanovi - je to nemá groteska a preto je samozrejmé že sa to trochu bude musieť podobať aj na Beana, aj na hociktorú inú modernú grotesku, ale pokial ide o porovnanie Dančiaka&Nogu s týmto Angličanom, tí dvaja niesú o nič horší. 80%.(11.8.2018)

Plných päť najmä za prvé časti, ktoré boli absolútne geniálne :-) Mali v sebe beanovskú absurditu a vynikajúcu ústrednú dvojicu. Keby tvorcovia boli udržali vysokú štartovaciu úroveň a originalitu gagov a nakrútili toho viac, Bud Bindi by bol určite slovenskou legendou. Takto sa obávam, že je už len pozabudnutým dôkazom, že aj na u nás raz vznikol jedinečný a svojský humoristický projekt.(9.12.2006)

Populární televizní příspěvek k žánru němé grotesky. Stano Dančiak přesně pochopil, o co se jedná, a zahrál vyjukaného človíčka, který se zas a znovu dostává do zoufalých situací a řeší je zoufalým způsobem. Zato Miro Noga to těžce nezvládá, takže mu nezbývá než se hloupě šklebit a svíjet. Jeho přítomnost je prostě otravná. 60 %(18.3.2005)

Ako teenager som pozeral na tento seriál ako tela na nové vráta, že čo to boli schopní naši televízni dramaturgovia vymyslieť. Ale zároveň som sa pritom dokázal aj poriadne zabaviť. Noga s Dančiakom sú chuji pár ekseláns, to im musí nechať aj Rowan Atkinson. Nie všetky časti sú zrovna geniálne, občas okúsime aj trápnosť, ale tieto nedostatky nájdeme aj u Mr. Beana, ktorý bol pre tvorcov seriálu určite najväčším inšpiračným zdrojom. Lacná kópia to ale nie je.(9.1.2013)

Spočiatku veľmi sympatický seriál (ak sa to tak dá vôbec nazvať), pričom okrem tradične skvelého Stana Dančiaka (ten to zahral skutočne výborne, na tie jeho grimasy nenachádzam slová) ma pomerne milo prekvapil aj Miro Noga, ktorého štýl humoru osobne nejak obzvlášť neobľubujem a ani som nikdy neobľuboval - ale to sa vzťahuje najmä na jeho neskoršiu zabávačskú tvorbu v dvojičke so Skrúcaným. Tu to bolo naozaj veľmi fajn, niektoré z tých grotesiek vážne nemali chybu. Ako je písané aj v popise, ide o nejakú takú slovenskú variantu beanoviek a aj keď pochopiteľne ich kvalitu nedosahujú, tak v žiadnom prípade sa nedá hovoriť o nejakom zlyhaní či trapase, to vôbec nie. Škoda len, že tá vtipnosť sa s pribúdajúcimi časťami akosi začala postupne vytrácať, inak by som s hodnotením šiel rozhodne bez akéhokoľvek otáľania či pochybovania aj vyššie. 3/5(23.11.2014)

• - V jednej scénke si dokonca zahral rolu arabského šejka významný slovenský lekár, gastroenterológ Igo Kajaba, ktorý svojím výzorom pripomína rodeného Araba. (Piri)