Calimero (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Japonsko / Itálie, 1972, 47x25 min

Júgo Serikawa

Předloha:

Nino Pagot (komiks), Toni Pagot (komiks)

Smutný černý kuře s bílou skořápkou na hlavě.......kdo z fosilií by si tenhle miloučký seriálek nepamatoval?(31.1.2005)

Kdo by neznal toto malé černé kuře s bílou skořápkou na hlavě, svého času v hlubokých dobách totáče to tady u nás byla děsně populární záležitost, a od malých kuřátek až třeba po ponožky se tu tenkrát vyrábělo nebo dováželo na tento způsob skoro vše pro děti. Skoro by se mi chtělo říct, že dnešní mladí, tedy mladší dvaceti let to už zřejmě ani nemohou pamatovat. Nevím sice přesně kdy to tady u nás běželo naposled, ale skutečně možná tak v 85', a byl to určitě jeden z prvních kreslených západních seriálů který k nám zavítal, a to snad ještě dřív než později o mnoho populárnější Tom a Jerry, Šmoulové, Včelka Mája, Pampalini nebo Dráček Soptík. Samozřejmě o čem byli a kolik bylo jednotlivých epizod to si už ani nevybavuji, ale co? Natom už nesejde, každopádně se jednalo svého času o skvělou záležitost, která by se neztratila ani v dnešním animovaném filmu a tedy v době kolikrát těch všemožných technických vymožeností .(5.3.2007)

Tak tohle už bohužel, asi nikdy neuvidím. Moc si to nepamatuju, ale jako dítě jsem to hrozně miloval:)..a tu postavičku kuřátka se skořápkou na hlavě, když mi ji tenkrát strejda s tetou přiveli z Rakouska, navíc naplněnou malejma pestrobarevnejma bonbónkama jsem strážil více než cokoliv jiného..Ach, ta nostalgie.. A zlaté časy ORF..(29.5.2009)

• Matematicka

Ano, taky je to seriál mého dětství. Do školy jsem každý den nosila láhev na pití ve tvaru Calimera i se skořápkou :-) Pořídila jsem tedy DVD, aby se na něj mohly podívat i moje děti. Bohužel mě tento seriál po letech dost zklamal. Ta parta dětských investigativních televizních reportérů, doplněná "ukřičeným" dabingem a neskutečnými komerčními narážkami (neuplyne díl, aniž by se neřešily obchoďáky), mě dnes už bohužel nemůže příliš oslovit. A ani pro děti to nepovažuji za dobrou volbu - znám mnoho lepších animovaných seriálů s různou dobou vzniku...(3.7.2013)

• Sarpele

Vzpomínka na tohle černé kuře se skořápkou na hlavě je snad jedna z mých vůbec nejstarších. Jediné, co si pamatuju, že se mi tehdy v mém hluboce předškolním věku hodně líbilo, a že jsem měla u postele jednoho plastového Kalimera (tuším v něm byly původně nějaké bonbóny). Zvuková ukázka, na kterou odkazuje medulla, je důkazem celoevropské popularity tohoto kuřete. Je totiž v nizozemštině ;)(11.1.2007)