poster

Chaplin obětí nešťastné lásky

 • anglický

  Cruel, Cruel Love

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1914, 16 min

Scénář:

Charlie Chaplin

Producenti:

Mack Sennett
(další profese)
 • Madsbender
  ***

  Chaplin v zajatí (ne)šťastnej lásky, zmietaný medzi priazňou a nepriazňou osudu (a vtipkujúcimi sluhmi, ktorí si z neho robia žarty). Rómeom a Júliou mierne zaváňajúci zvrat v druhej polovici je trochu netradičným a zaujímavým prvkom, ktorý u Chaplina príliš často nevidíme, už kvôli tomu stojí za to si ju pozrieť. Inak opäť priemer, i keď miestami zábavný. 60%(20.4.2014)

 • Marek1991
  *

  Tak toto mi nepripadalo zrovna podarené. Samozrejme zlá kvalita a zrýchlený obraz zodpovedajú dobe, ale toto si ma nezískalo, nezabavil som sa, podľa mňa to nie je jeden z Chaplinových najlepších filmov a u ďalších vystupujúcich a tvorcov ani nevravím. Pre verejnosť sa týmto známymi nestali, nie je to nič extra a podľa mňa ani dobré.(5.1.2013)

 • Hal_Moore
  ***

  Zde Chaplin předvádí pouze povedené grimasy, jinak celkově skeč zavání průměrností. Nápad nic moc, vtipné to také moc není, a tak zůstávají pouze grimasy.(7.3.2008)

 • anais
  ***

  Raný Chaplin – nehraje tu Tuláka, ale bohatého nápadníka, který se kvůli zlomyslné služebné pohádá se svou snoubenkou. Rozejdou se, on vypije nějakou skleničku, udělá se mu špatně, a mysl si, že se otrávil. Nakonec to celé dobře dopadne, podivným neustále se smějící člověk mu odhalí tajemství skleničky – byla v ní jen voda. Tento film není ani tak zábavný, jako spíš zajímavý, a to ze dvou důvodů. Tím prvním je něco na způsob skutečného příběhu (maximálně zhuštěného), kterých v těchto raných grotekách mnoho nebylo. Tím druhým důvodem je nestandardní Chaplinův výkon, který je na hony vzdálen Tulákově líbivosti. Chaplin se tu neuvěřitelně šklebí a jeho gesta jsou maximálně teatrální. U tohoto filmu si živě dovedu představit onoho člověka, který v časech němého filmu postával vedle plátna a popisoval, co se na něm právě odehrává. Například scéna v níž Chaplina popichují svými vidlemi dva pekelníci jistě sváděla k barvitým popisům.(7.6.2006)

 • Pohrobek
  ***

  Chaplin nejprve rozkošně toká, při čemž je vyrušován závistivým služebnictvem. Posléze však upadne v podezření, že byl otráven, a připravuje se na vlastní smrt. Chaplinovka místy až hororová, když si Charlie představuje, co ho čeká v pekle a předvede tak pár pěkně vyděšených úšklebků.(27.7.2005)

 • - Film Chaplin obětí nešťastné lásky byl po dobu padesáti let považován za ztracený, pak se ale jedna kopie našla v Jižní Americe. (everlong)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace