poster

Doo Wop

 • Francie

  Doo Wop

 • Slovensko

  Doo Wop

Drama

Francie, 2004, 90 min

 • Iggy
  ***

  Celkově dost slabý snímek, u kterého jsem stále čekal, kdy se to rozjede, ale nakonec z toho zbyla jen průměrná nuda. Film nezapře inspiraci Godardovým U konce s dechem, ale do jeho hektického a nabitého děje, který nás nenechá na chvíli vydechnout, má dost daleko. K filmu mě přilákala také tušená souvislost hlavního hrdiny Ziggyho s hudbou či androgynní postavou Davida Bowieho, která se však ukázala jako čistě náhodná. Zajímavá je práce kamery a prostředí Paříže. Také cyklické uzavření děje a alespoň letmé zahlédnutí Ziggyho oblíbence F.F. Coppoly oživují jinak dost plytký a nepříliš zajímavý děj, který tvoří jakousi prázdnou bublinu mezi začátkem a koncem. Vyčnívá snad jen Fitoussi jako pařížský floutek s čvaňhákem v koutku, výkonem ne nepodobný Belmondovi. I přesto, že promítání uvedl sám velmi sympatický David Lanzmann (ve filmu jako klávesák skupiny Špinavý ponožky) spolu s Fitoussim, na mě film působil jako průměrná nuda.(26.11.2005)

 • bono22vox
  **

  Zdechlý - to je slovo, které na tento film pasuje nejlepé...(14.1.2014)

 • Lionheart
  ***

  Hudba a herecké výkony skvělé. Kamera taky. Ale ten příběh je na můj vkus až moc potlačen. Oproti Godardovi to je až příliš plytké... a barevné:-)(19.10.2010)

 • J.Bohumil
  **

  Násilná snaha režiséra zapojit diváka do intimního příběhu o mladém delikventovi pomocí velmi blízkého snímaní halvních protagonistů, občas zredukovného jen na záběry očí, vyvolávala spíše odtažitý pocit od snímaného děje a postav. Film, jenž byl jakousi parfrází 21. století na film U konce s dechem, zaostal za svou předlohou takřka ve všem. Existenciální drama nacházející sice na oko přijatelnější rozřešení než předloha, si ale v hlouby zaslouží jen pochvalu za stejně osobitého hlavního hrdinu, jakým byl i v originálu Jean Paul Belmondo. U konce s dechem netřeba remakovat. U konce s dechem může být klidně považován za film 21.století se vším všudy.(8.3.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace