Volání vlků

Mladý biolog se nechá dobrovolně vysadit kdesi v severní Kanadě, aby zde studoval a shromažďoval údaje o vlcích, kteří údajně mohou za stále se zmenšující stáda Karibu. Postupně se biolog seznamuje s okolím a dokonce s životem vlků samotných. Zjišťuje, že vlci nejsou zdaleka takovou hrozbou jako lidé, kteří vlky vybíjejí pro jejich kůži. Dokáže se mladý biolog rozhodnout na čí stranu se přiklonit? (TomikZlesa)

DooFooS

Podívaná, u které jsem od začátku podvědomě tušil, jaký bude mít konec a s každou minutou se obával, kdy to přijde. Přišlo. Důstojné a hrdé, jako samotní vlci a konec otevřený. Jak já byl v tomto případě za něj rád! ()

Baldrick

Celkem vtipný rodinný film (skoro komedie) o jednom pseudovědci, který se vypravil očumovat vlky. Baštit s vlky. Výt s vlky. Lovit s vlky... Atmosféra navozená perfektně, příroda opravdu nádherná a zručně nasnímaná, konec hořce smířlivý. Zkrátka konformita á la Disney zachována. Ale fakt je, že vnímavější dítka se poučí;) ()

jopal

Nemozem si pomoct, ale od reality ma tento film velmi daleko. Neverim, zeby dokazal v takejto pohode prezit neznaly clovek cely rok a hlavne za par neuveritelnych scen (pad do vody a nasledna zachrana, ci vlciu zvedavost a pod.) nemozem dat viacej, aj ked priroda je fakt pekna... ()

Dvojirakri

Znovu máme na stole téma které je vděčné a aktuální v jakékoli době - únik z konzumního světa do míst kde stále ještě o všem rozhoduje příroda a pokud v ní chce jedinec přežít, musí jí umět porozumět a přizpůsobit se. Měl bych výtky, čekal jsem komornější snímek, když se objevili ti dva Eskymáci tak jsem byl docela rozmrzelý protože celé to zábavné snažení mladého vědce nabourali. Všechno ale bohatě vykompenzovaly nádherné záběry na krajinu a vlky. A i ten vlastně očekávaný závěr. Kdo jednou pozná život v přírodní džungli, už nechce zpátky do té lidské. ()

FAxPR

tohle je film, který mi ukázal můj táta, když mi bylo asi 5, pamatuju si to.. scéna přechodu po zamrzlém jezeře ve mě nechala ten nejsilnější dojem tehdy a stejně působí i teď.. je to hodně silný film, který pořebuje svoje (čas především).. ()

stepni.vlk

Malinko teď pominu krásu přírody a naléhavost tématu. O tom je zde spousta komentářů a nezbývá mi, než s některými souhlasit. Mě však film zaujal něčím jiným a to skvěle vykreslenou postavou badatele, který není sto zapadnout do obyčejného a šedého průměru lidí, kteří se snaží změnit nezměnitelné či se snaží poprat o to málo, co na téhle planetě ještě zbývá. V tomto filmu se díky vlkům a okolní přírodě setkává se svým nitrem a prohlubuje se u něj postoj pozorovatele. Průvodcem na cestě poznání se mu stává starý Inuita a černý vlk a on si velmi jasně uvědomuje, že nemůže s nadcházejícími událostmi nic udělat. Zjišťuje, že jedinou rozumnou cestou je uchovat si v paměti veškeré chvíle, nechat je na sebe volně působit a tím změnit pohled na události které přicházejí a chápat je v širších souvislostech. Není to lehká cesta, ale odměna je o to sladší. Podobnou cestou šel i Kevin Kostner v mnohem slavnějším, o něco více uhlazeném a bezesporu i lépe natočeném Tanci s vlky. Doporučuji všem lidem, kteří jdou po podobné cestě a občas zapochybují o jejím smyslu :). ()

Mrtvobog

Never Cry Wolf je film z osemdesiatych rokov, napriek tomu nedýcha zastaralosťou. Práve naopak, pochopenie prírody a zachovanie živočíšnej biodiverzity je dnes jedným z aktuálnych problémov. Strhujúce zábery panenskej Aljašky od zasnežených štítov až po rozkvitnuté lúky tundry, unikátne zábery bielych arktických vlkov a ich mláďat. K tomu životná cesta Ch. M. Smitha, ktorý sa z bojazlivého jedinca stane silným človekom. Celým filmom sa tiahne snaha pochopenia života vlkov (a vlastne prírody ako takej). Film ukazuje, že najväčším nepriateľom a škodcom je človek a jeho chamtivosť (avšak film nesklzáva do klišovitosti, či povrchnosti), ale stačí len porozumieť a človek môže žiť v ladnosti s celou prírodou. Podľa mňa unikátny počin, ktorému niet čo vytknúť. ()

Troniq

Podmanivý zážitek z nehostinné tundry, kam si dovolí vstoupit jen Inuité. Těžko hledat slabá místa v tak ojedinělém díly, kde každý záběr má svůj smysl. Dlouho nic neuteklo tak rychle, jako tohle krátké léto v severní Kanadě. ()

Bogrant

Pre mňa osobne je vlk to najzaujímavejšie zviera, ktoré má v sebe hrdosť, krutosť, ale predovšetkým lásku a majestátnosť a preto som rád, že som na tento film narazil. Film, ktorý v sebe nesie všetky vlastnosti onoho tvora, ktorého sa snaží pochopiť. Podané skôr dokumentárnym, minimalistickým no naozaj jemným spôsobom s podmanivou hudbou a výborným výkonom Charlesa Martina Smitha. ()

Telchar

Nikdy jsem na vlka nepohlížel jako na nějakou zlovolnou šelmu. Vlci jsou podle mě úžasní lovci, zastávající v přírodě důležité místo. Asi proto se mi tenhle film tak líbil. Film sám je na čtyři *, za toho vlka dávám hvězd pět... ()

Puslanka

U mě taková dolní hranice 4 *. Vlky a přírodu mám ráda, ale myslím, že film mohl předvést o něco víc. Přesto je ale podle mě zdařile natočený a mnoho lidí přivede k zamyšlení. Tohle je TÉMA pro film. ()

mustela

Kromě toho, že se jedná o precizně natočený film s úžasnými záběry, jde také o hezké ztvárnění zvídavého ducha hlavního hrdiny díky kterému může vést revoluční výzkum i daleko od civilizace. Navíc v rámci filmové tvorby se jedná o netradičně realistický pohled na vlky. Takže pokud chcete vědět, jestli jsou vlci opravdu krvelačné bestie, jak si většina lidí představuje, určitě se podívejte na tento film. ()

Rathe

Vlci jsou nádherná, hrdá zvířata. A film poukazuje na jejich jedinečnost a kouzlo ve volné přírodě. Prostředí tundry je naprosto strhující svou takřka nedotknutelností. A herecké výkony také neměly chybu. Já byl doslova okouzlen. ()

StaryMech

Dílko chvályhodné i pochybné. Zábava pro celou rodinu, když se smíříte s tím, že Ballard Mowatovu předlohu opentlil pro co nejširší divácký okruh (víceméně žádný z okamžiků, nad nimiž se soudnému dospělému chce kroutit hlavou, v knize nenajdeme). Prožil jsem si velké zklamání, když jsem se dověděl, že i sám Mowat si mnohé vycucal z palce. Co filmu nelze upřít, je jasné ekologické poselství, výtvarno na vysoké úrovni a svěží vpád temných stránek života do disneyovského světa. České "Volání vlků" vidím jako obstojný kompromis s dvojznačným původním názvem. ()

oashi

Viděl jsem to před čtvrt stoletím, přesto dojem trvá: Hluboký. Kdo tu tvrdí, že v tomto filmu není příběh, nedával pozor! Film bych rozdělil na tři části: Příchozí a nováček (ještě naivní městský debil), pak pozorovatel, nakonec veterán a jeho porovnávání s ohlédnutím za obrazy nováčka začátečníka. Právě kontrast situací je do očí bijící! Ba až depresivní. Tedy z lidí. Naopak z vlků sálá dojem až rodinný: Bezpečí. U některých scén jsem se řehtal (prozření o potravě: koncert důvodů k myšímu exodu), u jiných jsem snil (nahý běh za karibu, za doprovodu velkého bubnu / gongu starého eskymáka - naštěstí jsem měl klid a náladu, ponořit se), až po rozhořčení a depresi (mladší eskymák podruhé balí ženskou v baru, tentokrát úspěšně, ačkoli stále dělá stejnou "chybu"; pilot Dannehy opět přilétá, ovšem už v novém letadle, pak s ozdobou na anténě.) Proto tam ty situace (s lidmi) na začátku jsou, aby se pak daly na konci zopakovat, ale jinak. Celkově super film mnoha tváří, zato se dvěma zastřešujícími poselstvími: Kam vstoupí lidská noha, nezůstane kámen na kameni. A to ho tam na Aljašku posílali s grantem na zjištění nebezpečnosti vlků vůči klesajícím stavům Karibuů. I do byrokracie si tvůrci rýpli: Žárovky. Pár sekund a další konkrétní poselství formulováno: Prostý obrazový jazyk funguje. Tento film je mj. důvodem, proč jsem libertarián, ale ne úplně ancap: "tragédie obecní pastviny" & "kouzlo nechtěného". Citát z filmu: "Dobrý nápad." Ikdyby nic jiného, i jen prostá prostřední část filmu o interakcích s vlky je boží: spousta čaje. ;) Takže jazyk ke komunikaci existuje! Stačí ho používat a pravidla respektovat. PS: Titul má být odkazem na "zpěv vlků". A vědec je doprovázel (provokoval k vytí) svým fagotem. Tedy vlku: Nezpívej. Nebo tě podle toho najdou lovci. Jenže tohle není film o vlcích, nýbrž o lidech: Jejich vlivu. Vlci jsou tu spíše prostředkem k nastavení zrcadla. Rozhodně to není komedie: Pár vtipů tam je, dobrých, to jsem se řehtal. Jenže z "vtipů" (faktických kontrastů) tu většinou mrazí: Smích je reakcí na nečekanou situaci, rozpor. Zde jsou však úmyslně předkládané situační rozpory (faktický report?) více a více depresivní. Film je ani ne tak o popisu (trpné) přírody, nýbrž o lidském chování, o společnosti, kterou jsme si postavili, a kam nás to vede: Však tu je předveden i střet kultur. A silnější "kultura" holt vítězí: Válcuje. ()