Volání vlků

Mladý biolog se nechá dobrovolně vysadit kdesi v severní Kanadě, aby zde studoval a shromažďoval údaje o vlcích, kteří údajně mohou za stále se zmenšující stáda Karibu. Postupně se biolog seznamuje s okolím a dokonce s životem vlků samotných. Zjišťuje, že vlci nejsou zdaleka takovou hrozbou jako lidé, kteří vlky vybíjejí pro jejich kůži. Dokáže se mladý biolog rozhodnout na čí stranu se přiklonit? (TomikZlesa)

dobso

Už starší film a nie najlepšie zvládnuté scény s vlkmi. Práve preto dávam jednu hviezdičku dole. Inak podľa mňa mali by tento film vidieť všetci, čo majú strach pred prírodou a pred vlkmi. ()

bohemia_regent

Od filmu jsem si příliš nesliboval, jen to, že v ideálním případě se pokochám větším množstvím krásných záběrů na jedno ze svých oblíbených zvířat. A nakonec jsem byl příjemně překvapen. Těch záběrů opravdu bylo dost, opravdu byly (skoro) krásné, a to nejen na vlky, ale i na soby a myši. Poselství filmu nikterak nové ani nově podané, ale každopádně potřebné, což je další plus. Hlavní minus vidím v podivném střídání žánrů: Celou první polovinu se film tváří jako komedie, jejíž humor je místy dost křečovitý (svérázný pilot, myší hostina), s příchodem inuitského Ooteka se humor (naštěstí) téměř vytratí, aby uvolnil místo přírodně mystické atmosféře, která vrcholí pobíháním nahého protagonisty uprostřed sobího stáda, v závěru pak dojde k návratu do tvrdé reality, kde už není místo pro humor, ale pro kritickou obžalobu z ekologických pozic. Upřímně jsem se bál, aby nenastala další žánrová eskapáda a hlavní hrdina v závěru nesestřelil těsně nad jeho hlavou přelétající letadlo - to by si samozřejmě zasloužil pilot-kořistník, ale ne tenhle jinak docela sympatický film. ()

bobstock

Polodokumentární pohled na život vlků s osobní zkušeností zapáleného biologa tak niternou, až z toho jíte myšičky. Obrazově krásný kuk do neznečištěné přírody. Občasným rozčesem do toho padne bláznivý letec Dennehy a konec patří nahému Smithovi, který si severskou tundru náležitě užívá. Pro mne už to takový pohled nebyl, ale chápu, co tím chtěl autor předlohy říci. 65% ()

Brasi

Do ekofašisty mám daleko, ale vlky mám moc rád a přenádhernou krajinu miluju. A tady si člověk užije obojího dostatek. I když pouze zprostředkovaně. Docela by mě zajímalo, jak vypadají ta místa, kde se natáčelo, dnes. Nu, a teď se půjdu projít po asfaltovým chodníku lemovaným z jedný strany vchody do domů, trafik a obchodů a ze strany druhý hadem zaparkovaných automobilů, nakoupit do betonovýho obchoďáku, přecpanýho lidma a obaly na všechno možný, i nemožný zboží. Tvrdej pád zpátky do naší lidský reality. Vůbec je docela s podivem, jak se lidé nejsou(me) schopni po tisíciletí naučit, chovat se ke zbytku světa jako vítězové. Své mohutné rozumové převaze navzdory. ()

Pidzey

Vlky mám rád. Jsou to krásní, úžasní, chytří a vznešený stvoření a tento film nám je ukázal v to správním světle, takové jací skutečně jsou. Jsou tu krásné záběry přírody a několik zajímavých momentů při kterých se hrdina snaží vcítit do vlčí mysli a chování(když začne jíst myši, nebo když vlkům pomůže při nahánění sobů) Velice povedený. ()

jane1106

Šokující zklamání, vůbec nechápu, jak tenhle scenáristický brak získal tak vysoké hodnocení. Pocit, že něco nefunguje jsem nabyla hned na samém začátku. Mladý biolog, už od pohledu nekňuba, má být vysazen v naprosté divočině, odkázán jen sám na sebe v oblasti obývané vlky. Vědcovy rádoby nadnesené komentáře k situaci (český dabing) jen utvrzují jeho image nemotorného intelektuála. Zkrátka postava, která by jen stěží uvěřitelně mohla v takových podmínkách přežít. Veškeré chování toho chlapa od vysazení z letadla tuto premisu jedině potvrzuje. Pak se ale děj začne vyvíjet dosti nahodile a nepravděpodobně, kdykoli hrdina narazí na problém, ihned se vyrojí řešení (dochází zásoby - objeví myši, pociťuje samotu - přichází eskymáci, apod.), navíc je divákovi pohříchu zamlčena jakákoli postupná adaptace na prostředí, muž jednou propadne ledem na jezeře, pak už ale vše běží vesměs pozitivně a bez problému, jakoby se ve zdejší krajině narodil. "Hluboké myšlenky" jsem zřejmě propásla (nebo vás snad pod tímto pojmem uspokojí, když hrdina poznamená, že ,,on i vlk jsou oba součástí jednoho světa"?) a emocionální dopad zůstal kdesi za polárním kruhem. Příchod "zloduchů", kteří chtějí na přírodě zbohatnout a následný logický konflikt s "obrozeným" hrdinou je na konec už jen úsměvná kapitola. Slibovala jsem si od toho hodně, ale nakonec se z Volání vlků vyklubala naprostá ztráta času. To Charles Martin Smith si s vlastní adaptací další Mowatovy povídky The Snow Walker poradil lépe. ()

Mortishka

Volanie vlkov a hlavne volanie srdca! Herec Charles Martin Smith klobúk dole, majstrovsky zahrané...doslova som sa do jeho role prevtelila obdivuhodný výkon,a ktomu nádherná scenéria a hlavne osud Vlkov ktorých tak strašne obdivujem, rešpektujem a milujem. Vynikajúca práca som nadšená! ()

agassi68

Som milovník prírody a zvierat tak mi je táto problematika blízka. Aj keď samotný film je tak na 75%, odkaz ktorý posiela je za maximum. Pre tých, ktorí sú menej chápaví - len spolužitie s prírodou a rešpektovanie ekologických zásad môže predĺžiť pobyt človeka na tejto planéte.. ()

Wargoo

Aljaška je moja srdcová záležitosť. Filmov z tohto prostredia je ako šafranu, zvlášť takých, kde sa kladie dôraz viac na prírodu samotnú, ako na ľudí. Vlk je pre mňa boh, vždy som ich rešpektoval. Ich inteligenciu, spôsob života, vernosť, lov a vytrvalosť. A tento film ponúka aj iný pohľad na tohto "zabijaka". Melancholická hudba, dlhé pohľady na divočinu, a vlci, aj keď nie tí celkom diví tu boli dokonalou kulisou + jedna čerešnička = dokonalá scéna s karibu a vlkmi... Príjemný oddych, s veľkým posolstvom. Len smola, že veľa ľudí na to posolstvo serie !!! 4**** a 72,912% ()

Heavyman

Zapomenutý snímek z krásné kanadské přírody o výzkumu vlčí povahy. Vlastně skoro hraný dokument, kde lidské představitele spočítáte na prstech jedný ruky. ()

bono22vox

Znamenita podivana... film, ktery je aktualnejsi cim dal tim vic. A netyka se to jen vlku, ale vlastne cele zvireci rise. Lide se stale rozpinaji na tomto svete a zapominaji na krasy sveta... ()

rivah

Film zajímavý, ale trochu naivní, didaktický a nevěrohodný. A nebyli to místo vlků psi, kteří mu dělali společnost? A proč je to tak vysoko hodnoceno světovou kritikou, to nechápu. ()

karlee

Vynikající film o přírodě, netlačí zbytečně na pilu se svým poselstvím, postavy správně "flegmatické", výborný je starý eskymák, kterému všecko přijde jako "dobrý nápad". Jen ke konci už je to trochu explicitní (plán na vybudování lázní apod.), asi aby to pochopili opravdu všichni. ()

Mijagi

Volání vlků mě v prvních minutách příliš nenadchlo, ale od začátku druhé třetiny se rozjelo tak, že kdyby mu chyběl onen slabší úvod, neváhal bych udělit plný počet hvězd. Co mi vadilo? Slabé vysvětlení důvodu návštěvy mladého biologa v severní Kanadě a podání jeho prvního střetu s divočinou s přílišným důrazem na ironii. Oboje uškodilo uvěřitelnosti příběhu. Co mě nadchlo? Perfektní práce se zvířaty. V několika pasážích jsem měl pocit, že režisér točil nejprve dokument o vlcích, který zpětně sestříhal do hraného filmu, až jsem byl překvapený ze zjištění, že všichni vlci byli ve skutečnosti vycvičení. Společně s nádhernými záběry přírody se jedná o nejsilnější stránku celého filmu. Nepokulhávají ani výkony několika málo obsazených herců. A ekologický kontext naznačuje tvůrce lehce, nevtíravě. Pokud máte rádi příběhy z drsných končin naší planety a chcete se dovědět pár informací o canis lupus, tak Volání vlků vřele doporučuji. ()

McMastamind

Nejsem žádný ekolog, ochránce přírody a už vůbec ne hippík, ale takto emotivní snímek jsem už dlouho neviděl. Zdůraznil bych, že se svou "zelenou náladou" nevtírá, ale spíš jí jen jemě naznačuje. Divoká příroda podkreslující dílo mě prostě chytla za srdce a obsažené myšlenky mají SKUTEČNOU hloubku, i když se tak kupodivu netváří. Prostě nad tím nejde nepřemýšlet. Krásně znázorněně soužití člověka s přírodou. Můj šálek kávy to rozhodně není, i tak dávám 4*. ()

Barghest

Vlk je moje nejoblíbenější zvíře, takže mám radost, že ho konečně někdo zobrazuje jinak než jako krvelačného zabijáka. Příběh ve mně evokoval Robinsona Crusoe a Útěk do divočiny. Film je sice bezmála 30 let starý, ale zub času se na něm nepodepsal. Překrásné záběry, úžasná severoamerická krajina, úžasní tvorové. Tenhle film mě chytil za srdce. ()

route60

Krásný film o vlcích kteří nejsou takovou zrůdou jak se někdy traduje ale šelmou která ma na světě místo, to člověk se chová mnohokrát jak zrůda, nádherná nedotčená přiroda Aliašky je jedna z mnoha věcí včetně herce Charlese Martin Smitha ktera stojí za to aby si divák tento nadherný film vychutnal i příště. 100% ()