Oblíbený seriál vysílaný na Discovery Channel, v němž si jeden rodinný příslušník objedná kompletní přestavbu a modernizaci automobilu jiného člena rodiny za asistence televizních kamer a samozřejmě bez vědomí majitele auta. Majiteli je auto štábem odtaženo, jsou nasazeni falešní pojišťováci a majitel dostane po dobu "vyšetřování" nějaké starší auto. A jaké je pak jeho překvapení, když mu jeho auto po týdnu přivezou, ovšem k nepoznání vylepšené tuningem... (blues)

Ydrosten

Chip Foose , prostě vidí to co nikdo jiný nevidí. Viděl jsem už spoustu dílů. Hodně povedené přeměny. 4 hvězdy. ()

balcazar

Je to zvláštne, ja ako muž nemám príliš vzťah k autám, nepatria medzi moje hobby. No Superopravovňa ma úspešne presviedča o niečom inom. Nejde len o opravovanie áut, týždňové žartíky, ktoré si členovia robia z majiteľa auta, stoja za to, záver v podobe odhalenia pôvodne "vraku" je parádnym vyvrcholením. Ozaj, posledná vec: Chip Foose je frajer, ťažký frajer! ()

Chuppa

To co s tím autem dokážou za tejden udělat je neskutečný, chlapci věděj co dělaj! Fakt chci aby mě někdo podobnej taky ukradl auto :-) Chip Foose je machr!! ()

j_design

Výborný pořad o autech a jeden z mála svého druhu. Chip Foose je opravdu mistrem svého řemesla! Pořad je spíš pro automobilové nadšence, ale mnoha neandrtálcům může alespoň naznačit jak pracná a nedoceněná je práce mechanika na zanedbáváném autě ;-) ()

Ltblue

Je to niečo nemožné,aby tí chlapi dokázali niečo také za 7dni! Z vraku auta spravia namakané,dizajnové,športové,gigantické,popiči, "auto,, ()

only_serials

Chip Foose je borec, o tom žádná.. nachytávky se taky většinou povedly... ale co se týče samotného pořadu, doopravdy se mi líbila jen první, možná ještě druhá série... byly takový nějaký nejpřirozenější, pak už se tvůrci snažili až moc šokovat a občas to všechno kolem až moc hrotili až z toho nakonec v posledních řadách byla dost taková americká trapnoshow.. Každopádně když na to na satelitu narazim, tak se vždycky rád kouknu.. ()

Tuty

Snová přestavba zpravidla amerických kár, které chybí více času věnovanému přímo samotným úpravám nebo delší stopáž, protože moc času je věnováno americkému divákovi, kterému ke spokojenosti asi stačí vidět show a zákulisí. Mě chybí více té špinavé práce. Princip je v kostce tento: Lidé posílají do televize životní přiběhy svých nejbližších, o kterých si myslí, že si zaslouží z nějakého důvodu být vybráni so TV show Overhaulin, která dotyčnému vybranémj člověku "ukradne" ve spolupráci s oním příbuzným na 7 dní jeho auto, to se za tuto dobu snaží kompleně přestavět na moderní muscle car, tzn., že opískují kariserii, díry a prohlé plechy vyrovnají tak, jak uzná hlavní designer Chip Doose za vhodné. Sestaví podle informací příbuzného mustr - výkres - a jedou s přestavbou. Mezi tím hrají na majitele pěknou habaďůru a vydávají se za odtahivku, policii, pojišťovnu apod. Často na to mají kostýmy, volají jim atp. Na samotném autě provedou obrovské množství kvaliních úprav, že prostě není možné je všechny ukázat na kameře, to mi asi vadí nejcíc - oželil bych tu pitomost s hraním habaďůry a více času věnoval úpravám. ()

complex

Chip Foose, osobnosť s neskutočným talentom, chcel by som vedieť, koľko by takáto renovácia vyšla obyčajného človeka a kto je sponzorom tejto relácie... Duch auta sa v tomto seriály neskutočne mení od základov a séria stále prinesie niečo nové a zaujímavé, čo sa aút týka... ()

Diceros

Výborná zábavná reality show. Někdo si řekne takových tunerských pořadů je plno, ale konkrétně takovýto je jen jeden. Namísto pimp my ride a jim podobným jsou zde opravovány důležitá a citová auta, která mají pro majitele opravdu nějakou hodnotu. Majitelé aut nejsou jen tak ledajací týpci co chcou machrovat, nebo si zadarmo opravit auto, ale lidi se srdcem pro které má výsledek nemalou hodnotu. Kupříkladu se zde setkáme i člověkem co si chtěl opravit jeho vysněného Mustanga, ale později ochrnul na nohy. Lidi z opravny mu auto vytunili a opravili a přispůsobili pro vozíčkáře. Další má auto již přes několik generací a chtěl by ho dát synovi, ale auto je v žalostném stavu a na opravu sám nestačí. Výborný díl je také ten kde si pohrají s autem vůdce opravovny Foose, který se k opravě nikdy nedostal, protože opravuje stále auta druhým. Seriál v tomhle útočí na city. Styl seriálu je takový, že si z majitele navíc ještě vystřelí a o opravě majitel ani neví. Co se týče tuningu tak ten zde má logiku, střídmost, vkusnost a praktické využití... Žádné přehnané audio a video systémy, které zaberou celý kufr a zadní sedačky, žádné nepraktické nízké bumpery. Navíc tito lidé chcou využít nejvíce originálních dílů, aby auto neztratilo svoji osobytost a původní styl. Auto tak spíše modernizují. Hlavním vůdcem je Chip Foose, který je třída ve svém oboru a průmyslovém designu. Design není udělán jen tak, ale je konzultován s nějakým členem rodiny, nebo kamarádem, který majitele dobře zná - tedy ví jaká barva se mu líbí, jaké prvky se mu líbí a nelíbí atd. Opravují se nejvíce americké muscle auta, nebo veterány a nebojí se zajít nijak daleko a rozmontovat auto do šroubku, aby zjistili jestli jsou části opravdu opotřebované, nebo stačí renovace. Rozeberou i klidně celý motor, když je to potřeba... Dávám 4* ()