Třesky plesky

• slovenský

Tresky-plesky

Komedie

Sovětský svaz, 1972, 96 min

Krásny náhľad do tklivej ruskej duše. Hlavný hrdina dedinčan Ivan je konfrontovaný s "veľkým" svetom je len na ňom čo a či si vôbec niečo zoberie z rôznych charakterov čo cestou do kúpeľov stretáva. Mám len trochu vtieravý pocit, že tento film žiaľ akosi zostarol.(17.6.2008)

nádherné srovnání života na sovětském venkově a ve městě. zhruba 90% filmu se odehrává během jízdy ve vlaku, což poskytuje dostatečné portfolio situací, ve kterých máme možnost srovnat jednotlivé charakterové vlastnosti aktérů. šukšin v hlavní roli nemá chybu, i ostatní jsou excelentní, žánrová neurčitost ... přece jen tomu ještě něco málo k dokonalosti chybí, obzvlášť hudební složka, která si půjčuje motivy kde se dá, zbytečně ubírá dílu na virtuositě.(30.3.2006)

Záměrná neučesanost filmu, totální upřímnost režiséra, autentická jímavost, bezprostřední herci, prostě jeden z vrcholů ruského (sovětského) filmu.(28.8.2007)

• babka

Uvedeno ve Filmovém klubu Alfa Sokolov v sezoně 1976/1977.(31.5.2014)