poster

Song of Hiawatha

Drama

Kanada, 1997

Předloha:

Henry Wadsworth Longfellow (povídka)

Kamera:

Curtis Petersen

Hudba:

Reg Powell

Střih:

Ron Wisman

Kostýmy:

Ruth Secord
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • Pirkaf
    ***

    Jeden z nejslabších indiánských filmů, které jsem viděl. Všechno ve filmu působí poněkud amatérsky a nepřirozeně, navíc je to rozvláčné a občas nudné. Nejzajímavější pro mě byla přítomnost známých indiánských herců, například Adama Beache, který byl nejlepší.(29.11.2008)

  • tuwanakha
    ****

    Nádherně zpracovaná legenda od Henry Longfellowa. Misionář přijede do irokézské vesnice a chce vidět náčelníka Hiawathu (Litefoot). Ten zde není a tak mu babička Nokomis vypráví příběh o životě svého slavného vnuka. Jde vlastně o pohádkový až fantasy příběh o legendárním zakladateli Ligy Irokézů, který žil dávno před příchodem Kolumba (kolem roku 1380-1420). Longfellow zpracoval svůj básnický epos podle různých odžibvejských bájí a se skutečným Hiawathou většinou nemají nic společného. Nic to však nemění na tom, že příběh je nádhernou poctou indiánským bájím, završený ekologickým poselstvím (misionář vyjde v noci před vesnici a ta se před ním proměňuje až do podoby mrakodrapů současnosti). Zajímavá je také účast Russella Meanse (bojovník za práva indiánů) v roli Hiawathova otce.(12.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace