Reklama

Reklama

Jak to chodí u hrochů

(seriál)
  • angličtina Doings of the Hippopotamus Family (více)
Animovaný / Loutkový / Rodinný
Česko, 2000, 26x8 min

Obsahy(1)

Dva hroši - dědeček a vnuk spolu prožívají spoustu dobrodružství, plných fantazie a úsměvů. První 13. dílná série byla natočena v r. 2000, druhá potom v r. 2005 pod stejným názvem.

Názvy jednotlivých epizod:  1. Létající koberec
2. Indiáni
3. Bombardón
4. Škola
5. Na čekané
6. Severní pól
7. Nůžky
8. Návštěva
9. Hroší džin
10. Opravdová hudba
11. Dárek
12. Smutná kytka
13. Ptačí máma
14. Krabice
15. Tygr
16. Fakír
17. Piráti
18. Pecka
19. Hroší motýlek
20. Horolezec
21. Houby
22. Album známek
23. Ping pong
24. Afrika
25. Tlustá rybička
26. Vánoce (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ne, my prostě nemůžeme natočit něco tak čistého jako je Pingu (když už máme vycházet ze "žánru" "bezeslovně-hatmatilkový seriál pro děti"). My prostě musíme vzít hrochy, kteří vypadají jako santusáci a bydlí uprostřed města v jurtě, natřít je nazeleno, a nechat je plácat cosi na pomezí italštiny a "latiny z Harryho Pottera" (takže když je někdo kosmonaut, tak je "astronómo"), a strčit jim do domácnosti robota, který vypadá jako odpadkový koš, a který se vyjadřuje pomocí obrázků na víku. To se pak můžete stavět na hlavu, ale ty hezké nápady (jako je přeměna židle na tygra, když ji natřete pruhovaně a na opěradlo namalujete tygří hlavu) a nádherná hudba od Karla Holase (však ho znáte - housle, zpěv a Čechomor) jsou hluboko pohřbené. 50% ()

Judy24 

všechny recenze uživatele

Já moc dobře vim, že tohle je jeden z nejneoblíbenějších Večerníčků vůbec, ale upřímně - je mi to úplně jedno. Já si ho totiž zamilovala. V těch 5 - 12 letech, mě to jejich žvatlání vlastním jazykem neskutečně bavilo a moje sestry rovněž. Měli spoustu zábavných dobrodružství a přitom neopustili teplo domova (Už jenom ten hlavní nápad! Rodiče odjedou a s dědou je mnohem větší sranda, je skvělý!). Mají skvělého robota, který si s nimi hraje, co mu síly stačí a je občas rozumnější, než oba dva dohromady, takže je i dost zachraňuje. Afriko-piko-miko-ahojá! ()

Reklama

Martazoe 

všechny recenze uživatele

I když to tady všichni kritizují, moc souhlasit nemůžu. Osobně tedy oceňuji práci animátorů a děj je sice většinou hodně naivní, ale moje dvouletá dcera byla z příběhů hrošíků nadšená. Málokdo si tady asi uvědomuje komu je tohle určené, takže není třeba hledat žádnou filosofickou nadstavbu. Bára Hrzánová a Lábus mě těmi zvuky tedy bavily, pak jsem se dozvěděla, že to není žádná hatlamatilka, ale prý skutečná slova z nějakého afrického jazyka. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Nový zábavný večerníček o Hroší rodince a nejen to. To hlavní teprve přijde až po odchodu do práce jak hroší maminky tak i tatínka, to pak hroší dědeček společně s hroším vnoučkem zažívají a prožívají ty nejrůznější hry a nápady, kterými si krátí dlouhý čas, a které jak už to tak bývá jsou plné fantazie, humoru a vzájemného pochopení. Ten jejich domeček do kterého je vždy tak krásně vidět těmi malilinkatými okénky, je také moc pěkný. Samozřejmě i reletivní úspěch večerníčku zajistily i propůjčené hlasy Barbory Hrzánové (vnouček) a Jiřího Lábuse (děda), jinak je seriál bez jakéhokoliv komentáře. Viděl jsem jen asi dva díly z celkového počtu asi šestadvaceti ze dvou sérií a musím říct že se jedná určitě o takový lepší nový loutkový film. Mimochodem na hudbě se podílel jeden ze členů folkové skupiny Čehomor, kterou mám moc rád. Takže průměr 2,5/5*. ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

"Elepidó!" "Alapradý" "Eprile-dé" "Aprile-dá!" Ne, nezbláznil jsem se. Takhle ňák na sebe pokřikují divní zelení hroši. Celý večerníček je sice výtvarně celkem fajn zmáknutý, ovšem jeho náplň je repetitivně otravná. Přičemž množství konzumovatelných dílů je v nepřímé úměře s věkem diváka. Čím více vám je, tím méně tohohle marastu snesete. Celkem bych přestál klasický balejovský nešvar: tj. že je to celé úplně o ničem, ale nemůžu se duševně vyrovnat s debilním zvukovým doprovodem. "Kuko," říká hrošík. "Elevé" odpovídá mu děda. "Kuko, kuko," malý na to. A děda: "Elevéhiňa" ... A malý zase: "Kuko! Kuko!" ... A já sedím u televize a říkám si nahlas: "Do hajzlu, CO JAKO?" ... U hrošího večerňajzu se nabízí paralela se seriálem Tučňák Pingu. Nehledě na to, že Pingu je co do humoru a animace o tři třídy výš, umělá tučňáčí mluva připomíná přirozenou řeč (i s určitou charakteristickou dikcí) a příjemně se poslouchá. Přestože jim není rozumět, postavičky si něco povídají svou zvířecí řečí a neotravují nekonečným opakováním neexistujících slov. Ano, přestože si plně uvědomuju, že jsem na Zelený Hrochy už moc starej, nedám ani o hvězdičku víc. Tohle mě mírně řečeno "iritovalo" do běla. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama