Strašidelná škola (TV seriál)

• Austrálie

The Haunted School

Strašidelná škola

Mysteriózní / Rodinný / Dobrodružný

Austrálie, 1986, 8x25 min

Frank Arnold

Roger Lanser

Michel Noll

Tohle už asi nikdy neuvidíme! Je to škoda, rád sem se na to tehdy díval!(28.10.2015)

Jééj, našiel som to! Takže tak sa to volalo :-) Dve hviezdičky za kvalitu, čo si pamätám a tretia hviezdička za Nostalgiu. To bolo krásne .. ako sme to pozerali po revolúcii u nás doma v obývačke. Tá detská, tajomná atmosféra je nezabudnuteľná.(22.10.2014)

Jo tohle jsem roky hledal, ale nemohl jsem si vzpomenout na název , jediné co mě utkvělo v paměti, byla nějaká štola a v ní kostra Ámose. Pamatuji se jak se s ním na začátku 90.let, kdy to naposledy dávali strašili děti. Jinak už mě snad nic neutkvělo v hlavě, ale věřím kdybych to viděl, že mě toho naskočí víc.(11.4.2016)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: F1 = 6.10.1990, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JULIANA ĎURIŠOVÁ (15.11.2016)(15.11.2016)

Tento miniseriál je sice zcela obyčejný a těm, kteří by jej poprvé shlédli až nyní by nejspíš připadal nudný a nezáživný, ale pro mě je to těžká nostalgie. Poprvé jsem Strašidelnou školu viděl roku 1992 na ČST a od té doby jsem toužil ji znovu shlédnout. Za ty roky jsem téměř všechno zapomněl, v paměti mi utkvěla jen hlavní hrdinka, mladá učitelka a mlhavá scéna z konce jednoho dílu, kdy Fanny na verandě školy vyděsí had, ona omdlí a všichni si myslí, že je mrtvá. Další dějové linie se mi zcela vytratily z paměti, stejně tak i jednotlivé postavy. Zapomněl jsem na protivnou prodavačku Lil Boydovou, starce Jeremiáše i jeho mrtvého bratra Ámose. Objektivní hodnocení je na pomezí 3 a 4 *, ale vzhledem k silné nostalgii a také proto, že Strašidelná škola se na našich TV obrazovkách pravděpodobně už nikdy neobjeví dorovnávám na plných 5 *. 80%(10.2.2012)

• - Úvodním songem je "She saw him smile" od britského zpěváka, skladatele a básníka Harvey Johna Andrewse.