poster

Tengoku no honya - koibi

 • Japonsko

  天国の本屋~恋火

  (Japonsko)
 • anglický

  Heaven's Bookstore

Drama / Romantický

Japonsko, 2004, 111 min

Režie:

Tecuo Šinohara

Scénář:

Kjóko Inukai

Kamera:

Šógo Ueno

Producenti:

Nozomu Enoki
(další profese)
 • nash.
  *****

  Jsem okouzlen. Nádherným filmem, který si plyne tak pozvolna a poklidně. Nebem, ve kterém nejde o hříchy, ale o lásku a také šanci napravit chyby a omyly svého života i životů jiných. Příběhem o lásce a ohňostrojích, o pochopení a také o setkávání s těmi, které filmovým postavám, i nám, i mě, osud vzal dřív než jsme si s nimi mohli říci to, co máme na srdci. Přiznávám, je to film, který mě osobně zasáhl na citlivém místě, ale i kdyby ne, myslím, že i tak mohu říci, že je to další z nádherných, křehkých japonských filmových klenotů, nebo spíše nádherných křehkých snů. Romantický, nežný, laskavý a neskutečně jemný.(1.8.2013)

 • Nin
  ***

  Možná bych nad tím neměl přemýšlet, ale z toho "nebe" jsem byl trochu v rozpacích. Ve filmu se moc neřeší, jen se vysvětlí, že prostě člověk má na svůj život 100 let a ty roky, kterých se před svojí smrtí nedožije, si má odbýt v nebi. Tam jsou všichni tak zvláštně melancholicky šťastní a rádi si předčítají knížky. Po stovce se jim smaže paměť a vrátí se znovu na Zem, aby prožili další život. V nebi platí pár pravidel. Člověk se nemůže setkat se svými blízkými z obyčejného světa, ale může navazovat nové kontakty - může se dokonce i zamilovat. Se svojí novou láskou ale nemůže mít děti, což je vcelku logické, protože co by se tak mohlo narodit dvoum mrtvým? Takže mi z toho vychází, že si tak tvrdnete v zemi, kde můžete prožít pěknou řádku let (většinou několik desítek) a to se rozhodně nedá považovat za jen jakousi přechodnou stanici, to je přece další život. Čtete knížky a žijete s partnerem, se kterým nemůžete mít děti. A aby toho nebylo málo, tak víte na den přesně, kdy umřete a kdy váš partner umře (nebo spíš kdy budete "smazáni", abyste byli znovu "narozeni"). Tohle že je nebe? Brr. Ave Satan. (...jinak samotný film o tomhle vůbec není, je to jen další nevýrazná průměrná asijská romanťárna, která sází na to, že se necháte unést líbivými melodiemi klavíru a představou toho jeblýho nebe...) (6/10)(11.3.2009)

 • dezorz
  ****

  Prijemne jednoduchy romanticky japonsky film s netradicnym napadom a s tym, ze aj ked laska kvapka na kazdom rohu, zamilovnaa dvojcia sa voi filme ani nestretne. jednu z hlavnych uloh hra herecka z minulorocneho japonskeho romantickeh trhaku Be With You. Heaven´s Bookstre, aj ked v mnohom podobny BWY trhakom nebol. Film pre tych, ktori maju radi pomale romanticke azijske filmy, ktore neskacu zo zanru do zanru.(24.7.2005)

 • Oiolaire
  ***

  Pozvolnost děje (a s tím často související delší stopáž) má v tomto typu filmů svůj smysl, má smysl pokud jí autor využije a spolu s pomalým odvíjením látky je schopný divákovi přinést i hloubku. Heavens Bookstore svou hloubku bezesporu má, ale také má svou rozvláčnost a to bohužel s nejedním hluchým místem. Herecké výkony zachraňuje pouze hlavní představitelka, nicméně těžko hodnotit, zda je vina na straně protagonistů nebo scénáře. Příběh je...zvláštní...a ačkoli já sám k němu výraznější výhrady nemám, nemusí sednout každému. Ale rozhodně se nenechte odradit a posuďte sami :)(25.12.2007)

 • lopata555
  ****

  Aká škoda, že som sa musel prehrýzť cez pomalú prvú tretinu filmu, i keď chápem, že dej sa musel pomaličky začať, zvlášť keď tu máme dva príbehy v jednom, predstava neba ako skutočného sveta sa mi páčila kde mŕtvy prichádzajú dožiť aby sa mohli naspäť reinkarnovať, i keď neviem či v nebi sú aj turisti ... koniec pri ktorom vidíme ohňostroj doprevádzaný klavírnym koncertom bol parádny ...(20.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace