Gauč v New Yorku

• Austrálie

A Couch in New York

Komedie / Romantický

Francie / Německo / Belgie, 1996, 105 min

Newyorský psychiatr Henry Harriston si na dovolenou vyměnil byt se svéráznou obyvatelkou hlavního města Francie Beatrice a myslel si, že mu to jen tak projde. Jenže po seznámení se s vyměněným bytem, jeho neuklizeným chaosem, všudypřítomnými vyznáními lásky a amanty pokoušejícími se dostat rafinovanými způsoby do bytu, se Henry rozhodl majitelku poznat a vrátil se domů. Jeho seriózní byt však již podlehl Beatricině bezprostřednosti a léta hýčkané, neboť pravidelný přísun peněz přinášející, psychické poruchy pacientů mizí pod návalem optimismu samozvané doktorky. Henry okamžitě zapomněl na to, že má svému postavení odpovídající snoubenku a ve vychytralém přestrojení za pacienta se snaží sblížit s novou vládkyní svého bytu.(15.11.2009)

.. asi tak, ako spomalene pôsobí doktor Harriston, pôsobí spomalene aj tento sympatický film :)) Kultúrno-povahový rozdiel medzi uhladeným, usporiadaným a uzavretým Henrym a spontánnou pôvabnou bordelárkou Beatrice nevyhnutne smeruje k ich dokonalému zjednoteniu (tak trochu okľukou aj pomocou Shakespeara...) a jemne pohladí po romantickej duši. Je však treba na obhajobu povedať, že film to robí veľmi duchaplne a s vtipom, hoci sa nebudete váľať od smiechu. ;)(16.7.2016)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(11.5.2007)

Rozpočet BEF 7,410,000Tržby Celosvetovo $400,000(16.7.2010)

• andy60

Námět i zápletka nebyly špatné, ale celé to vyznělo nějak do ztracena. Prostě tomu chyběly ingredience, které by mě vtáhly a donutily mě uvěřit, že mezi těma dvěma je skutečně něco jako láska a že to nejsou jen dva herci odříkávající to, co mají napsané ve scénáři. A ponaučení? Že cvokaře vlastně může dělat každý.(9.10.2016)