Reklama

Reklama

Mustang

všechny plakáty
Trailer
Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2001, 28 min

Obsahy(1)

Mustang, dlho utajované kráľovstvo na území Nepálu v bájnej zemi Lo je ako vklinené do Tibetu. V stredovekej pevnosti dobre ukrytej za hradbami nedobytných Himalájí sa akoby zastavil čas... Pred kráľovským palácom mnísi bez prestania odriekavajú starú budhistickú modlitbu a pooobednajší vietor deň čo deň neúnavne zahladzuje stopy po karavánach... Pevnosť Lo Monthang naďalej stráži tajomstvo poznaní o zmysle života. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

I z jiných jeho filmů jsem měl ten pocit ale tady to prostě vyplulo na povrch v celé své nahotě = Barabáš sice dokáže zachytit krásné obrazy a zaobalit je do příjemného pseudofilosofujícího komentáře, ale přes všechny ty vznešené pindy a moralistické proslovy je to prostě jen další pokrytec ženoucí se za senzací, který své ignoranství ospravedlňuje vyšším účelem... Některá omezení mají svůj význam a pokud nerespektujeme výslovná a jasná přání autonomního národa(byť ve vasich očích sebeprimitivnějšího) dáváme jasně na jevo svou povýšenost a ignorantství. Takže-pane Barabáš.. Seru vám na to, že se král nehněval (za to mu ani nestojíte). Můžete si to zaobalovat jak chcete, hledat si výmluvy, ospravedlňovat se a nalhávat si pohádky ale sám moc dobře víte co jste provedl.... A pokud můžu navázat na vaše poslední věty tohoto zručně natočeného filmu " Né-nepřispěl jste k zachování této krásné země.. Naopak-narušil jste její magii a napomohl k rychlejšímu "zcivilizování"........Z mého pohledu je to obrovská cena za 30minut hezkých obrázků :( " ()

Duotone28 

všechny recenze uživatele

Pekny dokumentik...moj stvrty od majstra Barabasa(pred tym 80metrov pod vrcholom, Tajomne Memberamo, 118dni v zajati ladu), ale tomuto ako keby nieco chybalo...Zakaz kamerky v tejto krajine Mustangu a jej nasledne prepasovanie....suprosik, ale aj tak mi tam nieco chybalo...,neviem mozno aj ta krátkost dokumentu,mozno mala interaktivita dokumentu voci krajine,neviem...Ale stale patri k nadpriemernym,4* nazdar ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Připadá mi báječné natáhnout se v obýváku na záda, nechat se jen tak vystoupat po strmých stezkách kolem Daulagiri a podobných kopečků až do světa, který vyspělá společnost prozatím opomněla zdegenerovat. Já totiž vnitřně bez problémů splývám se společností, která nevytváří žádný odpad, ale jsem již příliš nakažen moderní civilizací na to, abych v takovém prostředí dokázal přežít. A klidně se přiznám i k tomu, že místní bezzubé krasavice ve mně vzbudily pochybnosti o mé touze zůstat sexuálně aktivním. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Natočiť film v jedinej krajine na svete, kde sa nesmie natáčať, Barabáš samozrejme dokáže. Musí si na to zobrať malú kameru na baterky, poslať ju extra zásielkou, a zaujímavé je, že nikomu z ľudí to nakoniec ani najmenej nevadilo. Dokument je len zbierkou záberov, bez nejakej ambície rozprávať príbeh o ceste krajinou alebo o živote tam. –––– Očakával som vyprahnutú zem, ale toto prekonáva všetky moje predstavy. Čo tu vlastne chcem? ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Mustang považujem za jeden z najlepších Barabášových dokumentov. Poetické zábery krajiny doplnené o podmanivý komentár ovplyvnení duchovnom a čistotou, tvoria subjektívny pohľad tvorcu, na toto tajomné a nádherné miesto, ukryté pred zvyškom sveta. Dôvod prečo mi prídu Barabášové dokumenty také pútavé je jednoduchý. Rozpráva a ukazuje nám presne tie veci, ktoré nás hlboko vo vnútri fascinujú. A tento dotyk s duchovnou sférou, to spojenie človeka s prírodou a fascináciu týmito dvoma svetmi dokáže neustále ukazovať ako niečo obyčajné, ako niečo čo patrí k sebe a ku ktorému by sme sa mali všetci vrátiť. Ak nie očividne tak aspoň pod prahovo, pretože po dopozeraní som bol myšlienkami v Mustangu. A za chcelo sa mi ho navštíviť a pocítiť to, čo musel cítiť aj on. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama