George Carlin: Back In Town (TV film)

Komedie

USA, 1996, 60 min

George Carlin

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

„Ne každá ejakulace si zaslouží jméno.“ Žádné vypouštění testovacích prdů. Skoro šedesátiletý Carlin jde pěkně zostra rovnou k věci, když se hned po doběhnutí na pódium newyorského Beacon Theater pouští do konzervativních odpůrců potratů, aby bez zastavení nebo zaváhání navázal trefným urážením katolíků (Bůh je již po staletí jednou z hlavních příčin smrti) a radikálním odmítnutím „self-serving bullshit story“ o posvátnosti života (mrtvým je to u prdele). Jeho kadence vtipů je vražedná a lhostejnost k politické korektnosti neodolatelná. Byť se plně neztotožňuji s Carlinovým totálně nihilistickým „fuck everybody“ pohledem na svět, ani na okamžik jsem nepřestal obdivovat, jak zábavnou formu své nasranosti na Mickey Mouse, motivační knihy, hnusné děti na home videích nebo tlusté yuppies baby boomers dokáže dát a jak hluboko dokáže pointami svých sprostých a navenek samoúčelně provokativních vtipů tnout („Just like now!“). Neméně obdivuhodné je, že většina z jeho postřehů neztratila na výstižnosti ani po dvaceti letech (za videokamery si stačí dosadit chytré telefony). Pokud si nějaký stand-up speciál zaslouží označení „klasika“, pak určitě tenhle.(30.9.2016)

Brilantní výstup George Carlina. Tady by si z něj všichni rádoby stand-up komici měli vzít příklad. George se ani na pět vteřin nezastaví (krom přestávek na pití), přiběhne na pódium, odvykládá si neskutečně trefně a zábavně svých šedesát minut a zase z pódia odběhne. Klaním se takovému výkonu..(8.12.2008)

Wake up call v podaní Georga Carlina je trefným listom poznámok a názorov, ktoré by si väčšina mala vtesnať do hlavy. Fungujúce s úplnou presnosťou aj na dnešnú spoločnosť. Georga skrátka vedel.(24.9.2019)

Ten jede. Ta rychlost, přesnost. Zatím nejlepší standup komik, na které jsou narazil!(30.11.2012)

"How come when it's us, it's an abortion, and when it's a chicken, it's an omelette?"... "Chickens are decent people!" Tahle Carlinova show mi přišla o fous slabší než předchozí tři, který jsem dneska zkouknul (2008, 2005, 2001), ale pořád je to perfektní zábava. Carlin se navíc ukázal tak trochu jako vizionář, když coby moderní formy trestu smrti navrhuje schazování chlápků z World Trade Centre... po 11. září dostává tenhle nápad ještě nekorektnější nádech. Se závěrečným monologem o volbách nelze než souhlasit - "If you have selfish, ignorant citizens, you are gonna get selfish, ignorant leaders... There's a nice campaign slogan for somebody. "The public sucks, fuck hope!"". Svými slovy bych to lépe neřekl, snad jedině: Niq fluk bwarney quando floo! :D(6.1.2013)

Bavil jsem se jak vystoupením tak i celkovým přístupem George Carlina, nicméně králem stand up vystoupení je pro mě Robin Williams. George Carlin mu zdatně sekunduje. Počkáme si na další vystoupení a třeba názor změním.(5.5.2014)

Uzasne, brilantne, neskutocne brutalne. Klasicky pozdny Carlin, povedal by klasik. Mala rada - ak si chcete vychutnat, musite nenavidiet Republikanov, katolikov a vediet slusne po anglicky.(11.3.2011)

George přiběhne na pódium, umlčí obrovský uvítací aplaus a řekne "Všimli jste si, že proti potratům nejvíc protestujou lidi, který byste nešukali ani za milión?". A až do konce nepoleví.(7.5.2012)

Možná budu vypadat jako ignorant, ale George Carlin mě zatím svým stand-upem nepřesvědčil. Jsem fanouškem Louise C.K. a myslím, že u něj zatím i zůstanu. U George se mi líbila energie a nadšení, ale párkrát se pousmát mi vážně nestačí.(14.1.2020)