Fang Shi Yu da po mei hua zhuang

(neoficiální název)

Bruce and Shaolin Poles

Akční / Drama

Tchaj-wan, 1977, 95 min

Kurata a Liang mají vedlejší role a pokud jsem pobral děj, tak Liang má vyjímečně pokřivený charakter a skvělou masku.(2.2.2014)

• TERRORDROME

Pomsta, pomsta, pomsta, všade samá pomsta. Každý sa chce za niečo pomstiť a keď sa pomstí, tak ďalší sa zase bude chcieť pomstiť za tú pomstu aby pomstil niekoho kto sa niekomu pomstil a potom sa niekto pomstil jemu takže ho treba pomstiť... asi tak nejak. Druhý diel Prodigal Boxera prináša okrem extrémne originálnej zápletky o pomste hlavne podstatne vymakanejšie bitky. Páčilo sa mi keď na hrdinu vyskakovali kadejaký žobráci a zametači v snahe získať odmenu za jeho hlavu. Bohužiaľ hlavný dôraz je tu kladený na súboje na koloch s prefíkaným japončíkom a tie ma bohvieako nebavili pretože boli plné debilných skákacích kúskov a absurdných pascí. Po koloch sa jednoducho nedá poletovať bez toho aby to nevyzeralo dementne ( a to nespomínam tréningovú scénu ktorá ešte pritvrdzuje ). Úplne posledný súboj s tradične šedivým záporákom odohrávajúci sa konečne na pevnej zemi bol potom podstatne lepší než všetko to predchádzajúce absurdné tancovanie supermanov na brvnách. Práve kvôli tomu dávam o jednu hviezdičku menej než prvému dielu, ktorý bol síce stupídny ale tak nejak celkovo svojim spôsobom zábavnejší.(19.11.2011)

Dovody preco stoji za to vidiet tento film su jasne. Choreograf Lau Kar Leung a v hlavnych ulohach Yasuaki Kurata a Lau Kar Wing. Z toho bude kazdemu HK fandovi jasne, ze co sa tyka akcie, o zabavu je postarane. Skoda, ze to je ale vsetko co stoji zato. Po dejovej stranke je to len x-ta nepodarena variacia ne temu vrazda-pomsta. Ale ako fanusik Yasuakiho Kuratu, ktory tu nakopaval zadky oponentom v arene postavenej z drevenych kolov, som bol celkom spokojny :). (6/10)(27.5.2008)