Git

• angličtina

Feathers in The Wind

Jižní Korea, 2004, 73 min

Il-gon Song

Milý a trošku němý film s velice jednoduchým dějem. Je pravdou, že se trochu vleče, ale po většinu filmu jsem se nenudila. Něco jiného bych asi říkala, kdyby měl film plné dvě hodiny. Takhle to bylo naprosto ideální. Přirovnala bych ho ke krásné relaxační hudbě, která vás nechá odpočinout. Jen ta minuta na záchodě tam být nemusela..ikdyž je to jedna z věcí, která dělá film přirozeným. Trošku slabší 4*.(27.7.2011)

Kratší pohodovka jež opravdu příjemně zahřeje u srdce. Sice chvilinku trvá než film člověka vtáhne, ale přecijen, ta krásná milá dívka obsluhující hotel zkrátka musí okouzlit každého a bez debat ji označuji za tahouna celého snímku - její bezprostřednost, odzbrojující úsměv a nekonečná pohoda jež z ní tryská vás nechá klidně si vychutnat přírodu a poetiku tohoto dějově jednoduchého, přesto velmi líbivého snímku.(28.5.2016)

Krásny a kvalitný film ako presne pasujúca bodka na záver či už za ťažkým dňom, ktorý tento film určite spríjemní, alebo dňom pokojným, ktorého pozitívny dojem ešte umocní. Napriek pomaly plynúcemu deju sa nepristihnete pri tom, že by ste sa nudili. Tiché prostredie ostrova Udo, sympatická ústredná dvojica, žiadne zbytočné scény či dialógy a v pozadí krásne znejúce tóny tanga, pre mňa relax ako sa patrí.(31.10.2008)

Pohodová artovka o klíčící vzájemné náklonosti mezi mladou šéfkou ostrovního hostelu a přicestujivším cizincem staví především na melancholicky laděných obrazech, dialozích i mlčenlivých pohledech. Nese s sebou typické atributy střídmě vyprávěného nezávislého filmu odehrávajícího se na mořském pobřeží se skromným hereckým ansámblem. Hrozící zdlouhavost se nemá téměř šanci dostavit, jelikož stopáž snímku je nezvykle krátká a sympatická ústřední dvojka utáhne konverzační a jemně načrtnuté sbližovací scény naprosto bez problémů. Když si sednete na hodinu na pláž, hledíte na nekonečnou mořskou hladinu a zaposloucháte se do šumu oceánu a rytmických nárazů zpěněných vln, je to podobná duševní relaxace jako když sledujete tento minimalistický, klidný a milý film.(23.2.2008)

Na tomto snímku mě nejvíce fascinoval fakt, že i když nebyl dějově či dramaticky výrazný, uměl dokonale udržet mou pozornost až do závěrečných minut. Tempo i podání se nesou ve velmi optimistickém duchu, i když vlastně příběh není až tak veselý. No a ačkoli jsem byl většinu filmu přesvědčen o tom, že si z něj ničeho hlubšího neodnesu, mýlil jsem se.(3.10.2015)