Reklama

Reklama

Luk

Drama / Romantický / Podobenství
Jižní Korea / Japonsko, 2005, 90 min

Obsahy(1)

Dvanáctý Kim Ki-dukův film, elegicky laděné podobenství, vypráví poetický příběh pozdní lásky šedesátiletého muže, který žije na lodi kotvící na otevřeném moři. Společnicí nemluvného lodníka, a také zdatného lučištníka, je půvabná šestnáctiletá dívka, kterou jako dítě nalezl, vychoval a hluboce si ji zamiloval. Trpělivě odpočítává dny s blížícím se datem jejích sedmnáctin, kdy chystá svatbu. Jejich poklidné, pomalu plynoucí soužití oddělené od civilizace občas narušují vetřelci z pevniny, které sem láká rybolov. Až jednou zavítá na starou, pomalovanou loď sympatický mladík. Pěstoun s velkou nelibostí pozoruje, že jeho mladičké nevěstě padl do oka. Pro starého muže, vyznávajícího archaické rituály, má významnou funkci luk. Nejen jako rychlá a přesná zbraň, jíž si hájí svébytnou existenci, ale slouží mu i k věštění budoucnosti nebo jako hudební nástroj. Luk s ostrými šípy je zástupným symbolem jeho síly i mužství. Film zahajoval letošní sekci Un certain regard v Cannes. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (129)

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně jednoduché až primitivní, o to možná zábavnější a hezčí. Hodnocení se v mé mysli zvedalo dokonce až od odpadu a pak postupně došplhalo na konečné tři hvězdy. Ale s obtížemi. Hra na luk byla neskutečně trapná a nevěrohodná, dále nechápu odkud uměla dívka svatební obřad. Velká část scén byla značně vypočítavá, konec je trochu rozpačitý, hudba po několikerém omletí šíleně nepříjemná. Otázek je mnoho, odpovědí málo, zklamání ale nikoliv, od asiatů totiž nikdy nic neočekávám :-) ()

Tygrys 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem obdobný zážitek jako při sledování jiného Ki-duk Kimova filmu Seom. V lecčems srovnatelný je, ovšem výsledný efekt je bohužel rozdílný až nechutně. Nemůžu si pomoct ale Hwal působí odfláknutým dojmem, jakoby Ki-duk Kimovi došla šťáva a nebo jakoby tenhle film natočil za trest a z donucení. Hudba, která nás doprovází celým filmem je sice zajímavá, ale rychle začne lézt na nervy, což výsledný špatný dojem jenom prohlubuje. ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Tak buď je to tím, že koukám na stále horší filmy Kimovy filmografie, nebo mu to prostě přestávám žrát..možná,že to je kombinace obojího... Pokud to myslel vážně, tak je to opravdu dost prázdný projekt a neznat jiné Kimovy filmy, tak ho z fleku označím za prvoplánového rádobyintelektuálního onanistu bez přesahu....Tentokrát fakt ne-e=šíp šel naprosto mimo terč a ty tři hvězdy jsou tam možná jen tak ze slušnosti........Snad příště ()

Lord.Jim 

všechny recenze uživatele

Tak vlezlý hudební motiv asijské odrhovačky jsem už dlouho neslyšela. Preferovala bych sólo na motorovou pilu. Jinak asi nemám co dodat. Poetika mne minula, resp. jsem ji nezaznamenala. Pokud tím - safra, šmarjá panno, ovšem - nebyla míněna např. deflorace šípem, a tak dále a tak podobně: ... vyvalily se vlny zdola, roztáhnuly se v širá kola... ()

Davered 

všechny recenze uživatele

Kýčovité syté barvy provázejí celý film, který na mě působil jako něco mezi glorifikací pedofilie (což zrovna dvakrát nekoresponduje s vyzněním Samaritánky) a recyklovanou Andersenovskou pohádkou. Alespoň, že se divák zasměje teatrálním hercům a závěrečnému rádoby poselství - za ně jsou ty dvě hvězdy. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama