poster

Pingu (TV seriál)

 • Švýcarsko

  Pingu

 • slovenský

  Pingu

Animovaný / Rodinný

Švýcarsko / Velká Británie, 1986, 156x5 min

Režie:

Otmar Gutmann

Scénář:

Otmar Gutmann

Producenti:

Laura Dimaio
(další profese)
 • kulyk
  odpad!

  Nic proti hrátkám s plastelínou, sám jsem jí kdysi sežral na kila, ovšem menší z mých úprců se té natahovací postavičky bojí jako Slávik ženský. A to si ve školce podmanila svou dechberoucí autoritativností nejen dětský kolektiv, ale i vyhořelé souškyčitelky, tedy poněkud překopala zaběhlý řád, a když nedávno potkala čerta, tak ho kopla do holeně a šla na lízo. Takže sorry jako.(18.1.2019)

 • Mitzi
  *****

  I když už jsem to viděla asi stokrát dokolečka, pořád u toho můžu vydržet :) a povídat si o tom s naším malým PINGUmaniakem. A právě proto, že jsem to viděla tolikrát, jsem přišla na to, že to není JENOM o těch úžasně vymodelovaných plastelínových tučňácích a chytrém humoru. Takhle hezky vykreslené charaktery má málokterý večerníček a ta úplně samozřejmá rovnoprávnost rodičů, to je pro vnímavé dítě super základ do života. Takže po mnoha shlédnutích měním původní 4 na plných 5*!(19.7.2006)

 • Omnibus
  ****

  Milé, trochu zábavné, lehce výchovné. A náš syn ho samozřejmě žere. Občas už mi ten neposeda lezl i na nervy (tučňák, ne syn), jak musel pořád zlobit a vymýšlet stále nová a nová alotria. A taky ty jeho sourozenecké šarvátky se sestřičkou! Podezřívám autory, že se inspirovali mým vlastním dětstvím (i já mám mladší sestru :-).(3.7.2013)

 • Jakubik
  *****

  Sice trochu ukřičená záležitost ale jako dítě jsem to měl rád kvůli tomu, že to hezky vypadalo a bylo to legrační. Nyní se na to koukám sice trochu jinak, ale o to víc mě to možná baví. Koukáme na to kvůli prckovi, kterému se to taky líbí ale my jako dospěláci v tom vidíme i něco navíc. Opravdu se dá říci, že s jedná o zábavu pro děti a dospělí. Super animace a ty vlezlí zvuky to k tomu prostě patří…(10.1.2016)

 • berg.12
  *****

  Tenhle večerníček mi hodně připomínal můj nejoblíbenější "Co se děje v trávě". Cool postavičky (doslova), skvělá hudba a ty úžasné zvuky! Bralo mě to jako malého, bere mě to i teď. Škoda jen, že nápaditost a zajímavost jednotlivých dílů je trochu kolísavá. Ale i beztak se tenhle večerníček silně tlačí na mou večerníčkovou Top5.(29.7.2005)

 • - V prvých štyroch sériách nahovoril postavičku Pingu taliansky herec Carlo Bonomi, ktorého poznáme aj ako hlas postavičky zo seriálu La Linea (od r. 1972). (Piri)

 • - Carlo Bonomi pre seriál sám navrhol a vymyslel tzv. tučniačí jazyk pomocou retroskriptingu (filmová metóda), aby len náznakovo interpretoval skutočnú reč a bol pochopiteľný pre kohokoľvek na svete bez toho, aby stratil pointu príbehu. (Piri)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace