Film vykresluje útok maniaka na nic netušící rodinu. A to hned těsně po propuštění z vězení. Tento film nemá obsáhlý děj, je to spíš takový portrét a ukázka činů vraždícího násilníka během 24 hodin. Obsahuje minimum dialogů, ale celé řádění je doprovázené vrahovým monologem o jeho dětství, minulosti, traumatech, sadistických touhách atd. (Flipnic)

Easykill

Takhle si představuji, že může uvažovat emocionálně nestabilní sériový vrah. Jediné co mě tady trochu s*alo, bylo, že ta "rodinka" skoro nepromluvila, ale viděl jsem horší herecké výkony takže jsem to v klidu přešel. Až na těch pár momentů to působí až moc autenticky. Nic uměleckého bych v tom nehledal, je to náhled do šílené Hlavy. Vnitřní monology jsou top. Celkově to působí dost děsivě, ale nejděsivější bylo jak "papal" klobásku. ()

Dombzila

Angst je neskutečně surový a reálný snímek, který jen tak nezapomenu. Erwin Leder byl naprosto skvělá volba do role. Hraje výborně a uvěřitelně. Ve filmu je psychopat naprosto skvěle vykreslen a jeho dlouhé monology jsou až mrazivé. I přes to, že ve filmu se odehraje pouze jeden mord, tak to nenudí a nepřišlo mi to zdlouhavé. Pak musím pochválit skvělou kameru, která společně s hudbou na děsu jen přidává. Kdybych měl něco vytknout, tak, že by se mohlo odehrát víc vražd. Ve finále se jedná o neskutečně nepříjemný film, který i přesto, že se všem líbit nebude, stojí za shlédnutí a podle mě se povedl. Takové filmy se moc nevidí. 60% ()

Emperor1

Možná tu byl záměr zobrazit psychopatické vrahy jako naprosté amatéry, kteří pod vládou svých specifických potřeb vše ponechávají náhodě, chvílemi mi ten potrhlý týpek připomínal inspektora Clouseaua a chování jeho obětí také nepůsobilo zrovna věrohodně. Ale nejsem odborník, nic podobného jsem ani nezažil, třeba to opravdu probíhá přesně takto, chaoticky a s parodickým nádechem. Pochválil bych snad práci s kamerou, ale to je vše. ()

Agnostik

Tak tohle je hodně krutá a syrová uchylárna z pohledu vraždícího psychopata zrovna po propuštění z vězení.Celej film pojednává o vyvraždění jedné rodiny a průběhu vražedného šílenství z pohledu vraha. ()

montel

Z vězení je po několika letech propuštěn vyšinutý muž, který byl odsouzen za vraždu. Nyní když je na svobodě se jeho myšlenky ubírají k dalším vraždám. Po několika hodinách se vloupe do zdánlivě opuštěného domu, který však obývá žena s dcerou a postiženým synem. Své oběti tedy psychopatický násilník našel. Je jen otázkou, jakým způsobem zemřou...Mě tohle šílenství nebavilo, spíše mi přivádělo nechutenství a velké nesympatie k hlavní postavě. Vlastně ke všem postavám, naštěstí jich moc nebylo. Nefandil jsem obětem a už vůbec ne psychopatovi. Ještěže to bylo tak krátké. 20% ()

sibskyn

Jako první věc musím říct, že kamera je úžasná v každém záběru, skvělý střih a vše dokresluje depresivní hudba. Celé vyprávění vrahovo jen zvyšuje úroveň depresivity. Ještě tak v první polovině jsem se nechal unášet, tím jak je film, naprosto skvěle natočený. Jenomže jsem si pak začal uvědomovat, že je to reálný obraz, řádění jakéhokoliv vraha na světě. Je to syrové a psychicky nechutné. Násilí ve filmu je pro mě zábava jen proto, že to není doopravdy, ale jen opouštíme uzdu své fantazie do jiného světa. Pak tehdy, když víme, že je to jen jako, tak je to zábavné. Jenomže tady se to snaží být co nejvíce realistické a mě už je z toho i špatně. Takové vraždění, by se nemělo stávat ve skutečnosti. Celkově hodnotím kladně, protože film je skvěle zpracovaný, ale je to nechutný, znova bych se na to nedíval. Připomínalo mi to Henry portrét vraha. To je úplně stejně psychicky nechutné. ()

Kvapca24

Jedna hvezda za zajimavou netradicni kameru a za precizne vybraneho hlavniho uchylaka. Ac jsem tusil do ceho jdu tak ve finale je to opravdu tak sadisticke , syrove a odporne, ze to opravdu asi dokaze ocenit pouze psychicky naruseny jedinec. ()

BOIKOT

Opravdu mrazivý film z duše jednoho násilného vraha který se neštítí ničeho . V tomto filmu mluví o svém životě svých pocitech strastích bolestech chutích a o mnoha dalších věcech třeba i o tom že se už nedá chitit a uteče . Hádejte jak to dopadne ! No samozřejmě že neuteče chytne ho policie a basta doufám že ho popravili . K postavě snad ještě dodat že je to opravdu slizká ohyzdnot která by si mohla podat ruku i s Tedem Bundym, Dahmerem, Ed Geinem nebo Leatherfacem. Je to opravdu slizký hajzl kterému jsem věřil každé slovo a modlil se k tomu aby už bylo po něm . ()

klobasa

1 den na svobodě z pohledu psychopata.Živočišný film co se jen tak nevidí.Kamera naprosto úžasná.Celý film sleduje propuštěného kriminálníka a jeho skutky.Ten herec v hlavní roli je naprosto přesvědčivej.Ani bych nechtěl vidět,jak by to pokračovalo,kdyby se mu povedl realizovat plan s hosty v restauraci.Procenta strhávám za herecký výkon tý mladý ženský v domě.Kdyby to lepší podala tak je to za 100,takhle 90%.Potvora... ()