Reklama

Reklama

Zítra nehrajeme!

  • USA A Prairie Home Companion (více)
Trailer

Snímek režiséra a producenta Roberta Altmana (Gosford Park, Hráč) Zítra nehrajeme! nás zavede na poslední den slavné radiové show. Hlavní postavy příběhu jsou Yolanda a Rhonda Johnsonovy (Meryl Streep a Lily Tomlin), Yolandina dcera Lola (Lindsay Lohan) a duo kovbojů Dusty a Lefty (Woody Harrelson a John C. Reilly). Hvězdné obsazení, strhující herecké výkony a svižný humor jsou důvody proč si tento film nemůžete nechat ujít. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

Reiniš 

všechny recenze uživatele

Nostalgická nuda, jež postrádá nějaký smysluplnější příběh a spád. Slavní herci zde vlastně nemají co hrát, a tak si neustále pobrukují country, které fakt nemusím. Film je navíc zalidněný, tak divnými postavami, že by nechápal snad i Tim Burton. Dvě zpívající sestry v podání Streepové a Tomlinové nebo vtipkující kovboji s tváří Woody Harrelsona a Johna C. Reillyho ještě docela jdou. Co tu ale dělá detektiv, jako vystřihnutý z noir filmu (suchý Kevin Kline), velký boss (nemluvný Tommy Lee Jones) a hlavně anděl (!) Virginie Madsen, to ví asi jen dnes již zesnulý Altman. Často jsem si i říkal, že je škoda, že se film nejmenuje Dnes nehrajeme... ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Ještě jsem neviděla film nabitý tolika hereckými hvězdami, ve kterém by však žádná z nich neměla hlavní roli, neboť ta patří old-fashion varieté, které se ten večer odehrává naposledy a tak je třeba se s ním patřičně rozloučit. Dojemné, veselé, smutné...výborné. Marlowovský detektiv Kevin Kline, Harrelson-Reilly dvojka k pohledání, andělsky svůdná Virginia Madsen, mámovská Meryl Streep... ti všichni tvoří neodolatelnou "rodinu", když je sledujete, máte pocit, že k sobě patří od jakživa, že spolu tu show denodenně dělají. Viva Altman! ()

Reklama

bouncer 

všechny recenze uživatele

Příjemný snímek, kterým se s námi rozloučil Robert Altman. Možná, že už bilancoval a chtěl si dopřát milé old-fashion rozloučení plné country, které nesnáším, ale užil jsem si ho stejně jako skalní fanoušek. Stejně jako hvězd, které nevyčnívají, ale potěší a příběhu, který vlastně ani není, ale stejně vás potěší. Netvrdím, že tento snímek je záživný, ale má duši, což mi u mnohých dalších výtvorů z poslední doby chybí. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Live every show like it's your last. Altmanův úplně poslední film (zemřel v 81 letech 21.11. 2006 v losangelské nemocnici na zástavu srdce po 18 měsících souboje s rakovinou) je překvapivě smířlivý a dané žánry se ani tak neironizují či satirizují, jako spíš parodují. Zítra nehrajeme! je film-varieté, ve kterém vedle sebe bez sebemenších problémů funguje stylový noirový úvod (přechody světla a stínu, voiceover detektiva z dob Maltézského sokola) s nadpřirozenými prvky (anděl smrti), dva protichůdné žánry ve filmu o tom, že něco končí a něco jiného naopak začíná propojené jednotlivými poctivými muzikálovými výstupy (na rozdíl od současných muzikálů se nic neupravovalo v postprodukci a herci skutečně písně zazpívali a na nástroje zahráli sami). Jak je u Altmana zvykem, i když je snímek plný hvězd (Woody Harrelson, Tommy Lee Jones, Kevin Kline, Meryl Streepová, Lindsday Lohanová), žádná v něm nemá dominantní úlohu a v téhle kolektivní podívané s typově vhodně obsazenými rolemi stojí za vypíchnutí hlavně neodolatelný L.Q.Jones. Pomalé tempo vyprávění, které filmu sedne jak ulité je "zdynamičťováno" častým užitím zoomů a Zítra nehrajeme! je tak adekvátním doplňkem do řady filmů Nashville-Hráč-Company a mírně nadprůměrným (je to trojkočtyřka, nakonec jsem se rozhodnul pro vyšší známku vzhledem k nadhledu celého filmu a nejednoznačnému vyznění), přesto tím nejlepším vhodným posledním Altmanovým snímkem. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemná nostalgická oddychovka, kterou kazí jenom dosti šablonovitý přístup. Altman to celé natočil stylem jeden country, po kterém následuje dialog, po něm zase song a zase dialog a pořád dokola. A jelikož se během filmu nic závratného nestane a tempo filmu je i přes překvapivě fajn písničky dosti pomalé, tak jsem se ke konci docela nudil. Herci jsou ale prvotřídní a protože to chtěl asi Altman natočit jenom jako nostalgické rozloučení s jedním pořadem, tak asi docela uspěl. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (15)

  • Garrison Keillor, který ve filmu ztvárnil sám sebe, skutečně třicet let vysílal rozhlasový pořad A Prairie Home Companion. (jezurka42)

Související novinky

Lindsay straší ve věži

Lindsay straší ve věži

10.11.2006

Není tomu tak dávno, co byla Lindsay Lohan jen pěknou dětskou tvářičkou a hrdinkou více či méně podařených komedií pro náctileté, a už je z ní zralá, mimořádně atraktivní žena, která přesně ví, co… (více)

Zábava po americku

Zábava po americku

09.10.2006

Je tomu přesně pět měsíců, co se uskutečnila světová premiéra snímku Zítra nehrajeme!, a starý harcovník Robert Altman už chystá další projekt. Pod lupou jeho zájmu se tentokrát ocitne i na americké… (více)

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (více)

Představení končí

Představení končí

10.06.2006

V osmdesáti letech byste si řekli, že už by člověk měl jen na zápraží spokojeně mžourat do sluníčka, cucat z plácačky mlíko a vilně koukat po procházejících. Častokrát se to stává, přesto jsou mezi… (více)

Reklama

Reklama