Namgeuk ilgi

všechny plakáty

Korejská polární výprava se nachází uprostřed ledových plání Antarktidy, je zima a cíl v nedohlednu. Šestici mužů čeká dlouhá cesta a zanedlouho se nepřízeň přírody ukazuje být vedlejší..protože přicházejí děsivější události než chlad. (jorgus)

DavidS.

Mělo to atmosféru i nápad. Z každého záběru fičel řezavý vítr a smrtící mráz. Výborné zvuky... Ale sledovat dvě hodiny šestici polárníků táhnoucích sáně po bílé pustině a propadajících postupně šílenství, zkáze a tomu, co do krajiny věčného ledu a sněhu přinesli ze svých životů, bylo až příliš rozvláčné, monotónní a s nijak zajímavou pointou. ()

Kolssteyn

Zdařilá kamera, slibující cosi tajemného v uzavřeném příběhu na nekonečně otevřené ledové pustině. Ale sliby, chyby, čekal jsem až do konce... i když by si to klidně zasloužilo čtyři hvězdy, za to, že dokázali udělat ze sněhu kuličku, ...jak bych tak řekl slušně. :) ()

--TMO--

Jeden z najatmosférickejších filmov za poslednú dobu, tešil som sa na to oprávnene a teraz, keď sa tento film konečne ku mne dostal, stal sa razom jedným z mojích najobľúbenejších. Prekrásne exteriéry Antarktídy sú pre mňa doslova pastvou pre oči a fakt, že v celom filme hrá iba 6 chlapov tento miestami tichý, inokedy zase burácajúci - ale stále svojou podstatou minimalistický film - iba umocnil moje pocity. Takto si predstavujem naozaj kvalitne zvládnutý film s perfektnou atmosférou a myšlienkou, na ktorú sa celé tie dve hodiny oplatí čakať. Herecké výkony skvelé, atmosféra pre mňa dokonalá, hudba prekrásna, vizuál fantastický.. proste som si tento film užil plným dúškom. ()

Sticks

Je to koktejl žánrov, o niečo menší ako u Hansel & Gretel, a hlavne, horšie namiešaný. Pil-seong Im si za svoj prvý celovečerák vybral poriadne vysoký strom, a to expedíciu na Antarktídu, čo nedáva moc voľnosti a hlavne, je to ťažko uskutočniteľné. Potom sa musia používať rôzne klikiháky ala efekty, ktoré na mňa pôsobili príliš umelo. Samozrejme režisérov rukopis je patrný, vynikajúce zábery striedajú tie ,,umelé´´, hlbšiu myšlienku sa dá poľahky nájsť. Je to ale adekvátny odrazový mostík s režisérovou vlajkou na vrcholku. A dáke lietadlo už si ho naberie. Priznávam, že som mal možno nadmerné očakávanie, keďže som bol prv vtiahnutý Hansel & Gretel a úvodný pád bol dychberúci. No oči nezatváram, z hľadiska kórejskej produkcie je to priemer. ()

FilmFaktor

Dokonale zvládnuté! Skvelý príbeh, silné emócie, ťažká psychológia postáv, desivá atmosféra mrazivej Antarktídy - výnimočný film! ()

ScoRPy

Když vidím tenhle film, že má hodnocení v červených číslech (3/2013 - 72%), tak se mi chce brečet. Dvouhodinová táhnoucí se nesmyslná nuda. Čekal sem rozhodně víc , málokdy se mi stane, že mě film až takhle nudí.... Vidět tenhle film mělo asi stejný smysl jako jejich výprava na "Pól nedosažitelnosti " ()

Pe4Ce22

Naprosto chápu že pro určitou úzkou skupinu lidí tenhle fim může být velmi zajímavý, ale troufnu si tvrdit že pro průměrného diváka jsou to jen dvě hodiny bílo bíle nudy a nic k tomu. Bohužel jen 1 hvězda. ()

lineker

Nemohu si pomoct, ale ať raději korejci zůstanou u duchařin a přízraků. Tohle ledové, šílené peklo si snahou o dokonalou atmosféru podrazilo samo sobě nohy. Přeexponované, zmatené, silně tlačící na pilu. ()