Pán času - Série 5 (2010) (série)

Vánoční koleda (S05E14)

(epizoda)
  • Velká Británie A Christmas Carol

Dobrá práce, lidé, jsme na půli cesty ze tmy. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Amy a Rory si užívají líbánky na lodi třídy Galaxy v novomanželském apartmá, ale loď má potíže a potřebuje nutně přistát. Jediný, kdo by ji mohl zachránit, je bohatý a lakomý Sardick, kterému ale z toho nic nekouká. Čas utíká a Sardicka nikdo a nic nepřesvědčí. Člověk se přece nemůže za jeden večer změnit... anebo ano? Speciál na motivy Dickensova díla Vánoční koleda. (Česká televize)

Priest

Nejlepší speciál, co sem kdy viděl. Příběh o starci, který se změní díky "duchovi Vánoc" mám moc rád, zde je navíc v novém sci-fi kabátě s moc krásným důvodem, proč se změnit. ()

The M

Podľa všetkého najvianočnejší vianočný špeciál Doctora Who. Skutočne z toho cítiť, že to bolo písané na Vianoce. Je to proste geniálny timey-wimey príbeh presne taký, aký by ste čakali od Moffata. Teraz ale neviem, či sú lepší The Snowmen, alebo toto. Čo sa týka ale vianočnej nálady, Christmas Carol víťazí na plnej čiare. ()

TONYNKO

Neskutočne dokonalé ! Krásny príbeh ktorý je neskutočne dojímavý, milý, romantický a niekedy neskutočne vtipný ( Marilyn ) a ešte aj poučný. Až toto vypadá ako vianočný špeciál pretože vianočná atomsféra z toho ide až na tolko že aj ked to pozerám v Augustových horúčavách, mám z toho hrejivý pocit Vianoc. Doterajší vrchol Moffatovej práce. Dám 10/10 za dojemný záver pri ktorom padla aj nejaká tá slzička. ()

Sadova302b50

Oh ano, Katherine Jenkinsová, využití jejího překrásně zabarveného hlasu bylo téměř fantastické. Jinak zpracování Vánoční koledy dopadlo typicky doktorovsky, tu humorně, tu vážně, tu trochu švihle a místy i slzopudně. Ovšem pohled na zapřaženého žraloka byl úchvatný, tak úchvatný, že nemůžu dát míň, než za pět. 90% ()