Murder-Set-Pieces

všechny plakáty

Film vykresluje skutky sadistického maniaka, který vzhlíží k Hitlerovi, řadí se mezi nacisty a praktikuje ve svém rozsáhlém domě zvrácené orgie na dívkách, které naláká na focení. Dívky pak ve sklepě znásilňuje, mučí a porcuje. Není mu cizí vraždit i na veřejném místě v ústraní někde na záchodcích a podobně. Jedná se o extrémně násilný film, plný brutality a krve. (Flipnic)

Slasher

Extrém! Příběh vraha, ale ne jen tak ledajaký. Hlavním hrdinou je nabušený nacistický hovado (za zjevně zásadní idol bere svýho dědu, kterého vidíme na fotce v uniformě a při setkání se samotným Führerem), frajírek a narcis, fotograf mladých sexy holek a řekněme totální omezenec. Vzhledem zjevně přitažlivý, charismatický mladík (představte si jako lehkou modifikaci Roberta Rosenberga), protože nemá větší problém nalákat na photosession a následnou jednorázovku bezpočet luxusních štětek a povolnějších nažhavených ženských tak vůbec. Jenže to samozřejmě vůbec nemají ponětí, co je čeká místo kvalitní šukačky. Kluk je totiž normální lidská nelidská zrůda. Ano, aby mohl s klidem páchat co páchá, musí jí být. V zákulisí svého prostorného domu poblíž Las Vegas se přímo vyžívá ve vraždění, trýznění, hraní si s mrtvými těly a v bezpočtu dalších zásadních úchylek, včetně kanibalismu, nekrofilie a jistě spousty dalších, byť tady třeba pouze naznačených. Na svých obětech si ventiluje svůj zvrácený svět plný nenávisti a extrémně nevybíravé ideologie. Žije prakticky mimo společnost, je to takový ten netušený predátor na jejím okraji a plně mu to tak vyhovuje. Takže většinou ty holky odněkud přiveze ve svojí nadupaný káře, při focení lehce navodí takovou tu nenucenou atmosféru, čímž si je získá definitivně, načež následně je v posteli buď rovnou podřízne břitvou, nebo prozatím pouze připodřízne a sváže, nebo prostě jen nekompromisně zezadu vyrube, přičemž je většinou nechá odněkud krvácet a ukájí se tím, jak přitom hezky a bezmocně naříkají než se konečně udělá, vytáhne ho a nechá je bezvládně ležet. Často do nich také nablije cosi v němčině. A ať už přijde na jakoukoli fázi celého procesu (včetně těch post-mortem), není to žádný velký rutinér, počíná si rozmanitě a je vidět, že je dalo by se říci až zvrhle tvořivý. Co se týče obsazení, jinak prakticky neznámý Sven Garrett tady podle mě přímo exceluje a ač jsem se na něj v prvních minutách díval trochu s podezřením, je přesně takový, jaký ten charakter být má. Respekt. Výtečné jsou i veškeré krvavé efekty. Ty hrajou důležitou roli, je toho tady tolik - celá řada šokujících scén, např. blowjob s hlavou, ohryzávání torza (to jedině vypadalo trochu uměle), dokonce potencionálně hodně pobuřující vražda holčičky na veřejných záchodcích (jo, náš týpek se nepáře ani s dětmi), atd... Byla tady vyčítána amatéřina právě až na tyhle efekty, ale na mě ten film vůbec amatérsky nezapůsobil. Náhodou na to jaká je to prasárna, provedení je více než pěkné. A jak zde bylo dále kritizováno, film napůl postrádá nějaký spojitý děj, což ale já u něj beru jako další plus. Víc než co jiného je to prostý sled aktů vraha, navazujících relativně bez větších pojítek, do toho pár flashbacků a co to nakonec alespoň nějak spojuje dohromady, je konání jedné holčiny, malé sestry vrahovy (ex-)přítelkyně. Ten koment se mi koukám poněkud hodně protáhl, ale přesto zde mám ještě pár poznámek... Režisér si neodpustil přímý odkaz na svůj předešlý film NUTBAG, potěšila vtipná role hororové legendy Tonyho Todda, to samé nářezový soundtrack. Naopak nepotěšil nereálný konec, tedy konkrétně zásadní ignorace v logice chování oběti (běží nahoru a do sklepa, jen ne dveřmi ven...) a výsledek střetu děcko vs. náš doposud nepřemožitelný korbahajzl. A nepobral jsem odkaz na 11.9. Ale to jsou vlastně jen malé chyby na kráse tohoto chvályhodně nekompromisního, odvážného a zajímavého snímku. MURDER, SET, PIECES! () (méně) (více)

Kudly4

To by nebylo ono, kdybych si na mé dnešní narozeniny nedopřál nějakou prasárnu. A musím říct, že tohle bylo dost extrémně nechutný. Ani bych neřekl, že to bylo samoúčelné, kde šlo pouze o brutalitu, děj tu byl, sice jednoduchý o porušeném náckovi, který vzhlíží k Hitlerovi, ale byl. Viděl jsem už několik podobných filmů, kde nebyl ani ten jednoduchý příběh, aby člověk věděl alespoň "proč". Brutální scény jsou natočené celkem dobře, top scéna asi zabití ženský ve vaně a finále alá masakr motorovou pilou bylo taky fájn. Překvapilo mě, nebo spíš zarazilo, že došlo i na zabití dítěte. Samozřejmě nechybí spousta nahatých slečen a sexu. Pouze pro okrajové publikum. ()

Litsarch

"Je to ironické. Ženy pijí mužům krev každý den. A jednou za měsíc. Z nich vyteče." Nahota. Sex. Erotika. Agrese. Násilí. Brutalita. Mučení. Sadismus. Vraždy. Moře krve. Křik. Pláč. Beznaděj. Nekrofilie. Kanibalismus. A další. To vše snímek dokáže nabídnout ve velké až extrémní míře. To vše pod taktovkou namakaného nácka, který na první pohled může do role nesedět, ale s postupem filmu sedí více a více. Film bez většího děje. Film, který je víceméně jen sled násilností a vražd. Nabourávají to jen flashbagy a příběhová linie s malou sestrou náckovi přítelkyně. A také, mnou nepochopené, záběry z 9/11. Maniak se nezdráhá ničeho. Pojídat oběti za pomoci speciálních špičatých zubů, mučit oběti nejvybrannějšími postupy, taktéž je zabít třeba motorovkou (i když břitva je břitva), užívat si orálu s uřízlou hlavou a nebo v klidu zabít dítě na veřejných záchodních. Co mu ale dělá problém je ta malá sestřička, co naprosto nepochopitelně, místo z baráku ven, běží do jeho sklepa a je skoro úplně v klidu při pohledu na všechny mrtvoly a krev. Také naprosto nepochopitelně si od ní "náš namakačenko" skoro nechá rozbít hubu, i když by jí zvednul na jednom prstu. Konec je kapitola sama o sobě. Po stránce brutality, sadismu, potokách krve apod. bych dal klidně plný počet, jelikož v tomto ohledu se bylo na co dívat. Jediná vada na kráse je, že často kamera má rychlý střih a nebo uhne. To se prostě nedělá!! Plný počet ale nedám, protože i když jsou způsoby mučení a vražd rozmanité, tak je to pořád na jedno brdo a v půlce filmu je to už celkem nuda a nenapraví to ani více krve v půlce druhé. Takový snuff-nesnuff snímek. Násilný, brutální, plný krve, ale s ubíhající stopáží nudnější a nudnější. "Vstoupit do pekla je lehké. Vylézt ven je horší." ()

pornogrind

Počkej jen malou chvíli,úchylák tmou se k tobě blíží.Jeho malá sekera,zasekne se do těla.Zemřeš.Přesně takhle nám začína tento snímek.Pravdou je,že z něho vyzařuje amatérismus,ale taky velký zápal a obliba k exploitation žánru.Scénář zde nemáme v podstatě žádný.A jak je zde napsáno-jedná se o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj-tak s tím v podstatě taky souhlasím.Ale musím uznat,že právě ta NEVĚDOMOST toho co se bude dít dál a jakým směrem se bude film ubírat mě dokonale udržela v pozornosti.A určitě mě film ani v nejmenším nenudil.Ba naopak mě královsky bavil.To nic nemění na tom,že jde o opravdu nechutný,špinavý,chorý,krvavý a brutální film,který není pro tuctové diváky.Rozhodně nedoporučuju lidem se slabším žaludkem a když už,tak mějte kýbl dostatečně blízko u sebe.Citát z filmu:VSTOUPIT DO PEKLA JE LEHKÉ.VYLÉZT VEN JE HORŠÍ.Takže pokud vás tohle vše neodradilo tak s chutí do toho.Za sebe nemůžu jinak než 5 hvězd. ()

Skrk

"Nikdy jsem nečekal, že dám Exploitation hororu tak nízké / špatné hodnocení." Na to, že jsem o filmu slyšel celkem kladné věci, to je neskutečné zklamání. Příšerně nesympatický slizký hlavní "hrdina" Sven Garrett, amatérští herci (ta malá blondýna mě vyloženě srala už od začátku), amatérská digitální kamera, nuda (!), občas to vypadalo i parodicky (může za to jak jinak než Sven Garrett) a vykrádalo to slušně i jiné filmy (viz. Texaský masakr). Jediné, za co má film plusy je neskutečně odporné exploitation, u které budete snad i zavírat oči. 3/10 ()

• Aby dostal film rating NC-17, muselo být vystřiženo 23 minut brutálních scén. Žádný film v historii nebyl dosud kvůli ratingu takhle zkrácen. (Flipnic)
  • Ve filmu je zavražděno 30 lidí a vypotřebováno 55 galonů umělé krve. (Flipnic)
  • V mnoha zemích je film dodnes zakázán, v některých byl uvolněn až několik let po natočení. (Flipnic)