Murder-Set-Pieces

Horor / Thriller

USA, 2004, 105 min (SE: 83 min, Director's cut: 91 min)

Brendan Flynt

Todd C. Ramsay

Hodnotil bych i výše,ale-BACHA od teď sem tam SPOILER- překvapivě se u mě nedostavili nějaké ty zásadnější emoce.Že by nějaké to souznění s oběťmi? No, moc ne,a těžko to byl úmyslný záměr pana režiséra.Spíše naprostý nedostatek prostoru,který oběti ve filmu dostanou,-většinou jsou prezentovány jako tupé kusy masa na naporcování.A furt dokola:bradavka,zadek,břitva(nebo něco jinýho),řev a krev. Jasně že se mi hnusil machonaziúchylamagor skrze své pohnutky a činy, ale to je tak vše. (např. u franc. Noci s nabroušenou břitvou,nebo Uvnitř,tam prezentované násilí budilo u mě mimo jiné především značný pocit ztísněnosti,úzkosti, -zde se dostavil vlastně jen pocit hnusu a nesouhlasu) Sem tam mě potěšil režisér nějakým tím ftípkem,-...,,máte snuff Nutbag?"(jasný odkaz na jeho předchozí film,-i jako zdůraznění že tohle není(!) snuff?),nebo poslední věta hlavního ,,hrdiny" -......, ,,ale každé hvězdné kariéře předchází nějaké to focení!!"(fuj). Někdy pan režisér prudil,jakože dáme to do jiných kontextů(11.září??!!),aneb kritika tady toho všeho,či spíš marná snaha tam něco takovýho nacpat? Škoda času,bohatě by stačilo soustředit se na konání magorovo,(viz. Henry:portrét masového vraha) a ono by to třeba(kritika něčeho) vyplynulo tak nějak samo. Takže film bohužel tak trochu o ničem a do nikam,nutno však přiznat,že v rámci už poněkud unavené americké produkce dost odvážný. Díky aspoň za to.(26.11.2009)

Vcelku taková průměrnější vyvražďovačka o jednom strašnym pošukovi. Hlavní postava je maniak opravdu hovadskej, namíchanej ze všech možnejch motivů, který se v těhle filmech objevily. Právě to zde trochu skřípe, nevim, ale magor kterej obdivuje svoje nacisticky předky, chodí balit do klubů kurvy a zároveň si ještě ve sklepě labužnicky pochutnává na tlející mrtvole (nemluvě ještě o nekrofilním rozměru) mi přijde opravdu už trochu překombinovanej. Ale budiž. Sven Garrett odvedl hodně slušnej výkon a jeho postava je opravdu odporná každým coulem. Chvílemi mi až trochu připomínal terminátora, kterej místo hledání Sáry Connorové chodí po klubech a vraždí děvky, který ve své šílené mysli považuje za největší zlo o póvl tohoto světa. Brutality a náslilí je zde opravdu hodně, krev je sytě rudá a provází celý film. Slabší nátury a psychicky labilnější jedinci by měli tohle obloukem obejít. Jinak ale je děj takovej nevyrovnanej, tak nějak se odvíjí že to stále někam směřuje a přitom se to stále rozmělňuje a rozmělňuje, atmosféra taky tak napůl. Scéna přepadení obchodu je zase trochu překombinovaná. Ale tady zase palec nahoru za odkaz na režisérův první vál The Nutbag :-) . Tak to vidim na tu trojku, víc určitě ne. Spíš pro skalní příznivce žánru.(23.7.2010)

• chezush

Krveprolití. Brutalita. No a to je asi tak vše, za co dávám dvě hvězdičky. Vím, že většinou jsou tyhle filmy samo účelové a nejde o děj, jen o tu krev. Ale jestliže režisér chce do takového filmu zapojit i příběh, měl by diváka bavit, zapojit ho do příběhu, vykreslit více postavy a jejich charakter, divák by měl i sympatizovat s postavami. Ale ne, tady postrádám vše. Režisér si vymyslel příběh, ale zároveň se o něj vůbec nestaral. Škoda, protože jinak by to fungovalo dobře.(30.3.2013)

Málokdy ocením samoúčelné násilí a brutalitu.....ale na tomto si někdo dost ujel ve stylu Maniaka, takže jednou za čas budiž. Nedoporučuju všem, co nemají opravdu hodně za sebou, je to strašná řezničina, kde se neserou ani s děckama. Prostě už od pohledu trefenej neonácek jezdí po městě v nadupané káře a hledá (nejen) kurvy, který ojede, a pak podřeže - v lepším případě. 70%(12.2.2013)

Tohle bylo hodně divný, extrémní a občas jsem to nechápala... ale špatný to nebylo. Murder-Set-Pieces se řadí k exploitationům, které skousne málokdo a ocení jej jenom malá skupinka lidí. Na snímek, který pochází ze země cenzurující každou blbost, je to hodně odvážné. Míra brutality zde překračuje hranici únosnosti většiny lidí a nevyhýbá se ani vraždám dětí. Vyšinutého nacistického nabušence si zde zahrál poměrně neznámý herec Sven Garrett a ta role mu docela sedla. Vrah, který své oběti nalákává pod záminkou focení do svého domu, ve svém sklepě provádí na ženách ta nejhorší svinstva. Brutální sadistický sex,podřezávání břitvou, svazování, topení, zatloukání hřebíků do rukou a rozřezávání motorovkou je jen malá část jeho zvrhlého repertoáru. Nekrofilie a kanibalismus jsou další úchylky, ve kterých se náš maniak libuje. Ale ačkoliv je násilí spousta a krev cáká na všechny strany, nedokázalo to ve mně na rozdíl od spousty jiných filmů podobného ražení vyvolat silnější emoce. Brutality bylo zkrátka tolik, že už jsem si na to po nějaké době zvykla a přestalo to na mě působit. Trochu škoda... myslím, že kdyby se film víc zaměřil i na jiné postavy, než je sám vrah, a ubralo se trochu na násilí, celek by byl mnohem působivější. Další věc, kterou jsem nepobírala, byla narážka na 11/9. Co se týče děje samotného, tak téměř neexistuje, většinou vše běží podle schématu - oběť, vražda, vrahovy myšlenkové pochody a vše se takto opakuje až do závěru, kdy konečně dostává prostor také jiná postava - malá sestra vrahovy přítelkyně. Finále tak trochu nabírá trochu spádu i napětí a výrazně tím zlepšilo můj dojem z filmu.(6.6.2011)

• - Aby dostal film rating NC-17, muselo být vystřiženo 23 minut brutálních scén. Žádný film v historii nebyl dosud kvůli ratingu takhle zkrácen. (Flipnic)

• - Ve filmu je zavražděno 30 lidí a vypotřebováno 55 galonů umělé krve. (Flipnic)

• - V mnoha zemích je film dodnes zakázán, v některých byl uvolněn až několik let po natočení. (Flipnic)