Murder-Set-Pieces

všechny plakáty

Film vykresluje skutky sadistického maniaka, který vzhlíží k Hitlerovi, řadí se mezi nacisty a praktikuje ve svém rozsáhlém domě zvrácené orgie na dívkách, které naláká na focení. Dívky pak ve sklepě znásilňuje, mučí a porcuje. Není mu cizí vraždit i na veřejném místě v ústraní někde na záchodcích a podobně. Jedná se o extrémně násilný film, plný brutality a krve. (Flipnic)

pornogrind

Počkej jen malou chvíli,úchylák tmou se k tobě blíží.Jeho malá sekera,zasekne se do těla.Zemřeš.Přesně takhle nám začína tento snímek.Pravdou je,že z něho vyzařuje amatérismus,ale taky velký zápal a obliba k exploitation žánru.Scénář zde nemáme v podstatě žádný.A jak je zde napsáno-jedná se o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj-tak s tím v podstatě taky souhlasím.Ale musím uznat,že právě ta NEVĚDOMOST toho co se bude dít dál a jakým směrem se bude film ubírat mě dokonale udržela v pozornosti.A určitě mě film ani v nejmenším nenudil.Ba naopak mě královsky bavil.To nic nemění na tom,že jde o opravdu nechutný,špinavý,chorý,krvavý a brutální film,který není pro tuctové diváky.Rozhodně nedoporučuju lidem se slabším žaludkem a když už,tak mějte kýbl dostatečně blízko u sebe.Citát z filmu:VSTOUPIT DO PEKLA JE LEHKÉ.VYLÉZT VEN JE HORŠÍ.Takže pokud vás tohle vše neodradilo tak s chutí do toho.Za sebe nemůžu jinak než 5 hvězd. ()

darkrobyk

-Ženy pijou mužům krev každý večer a na konci měsíce z nich vyteče.- Vcelku průměrná záležitost o magorovi, co si nese trauma z dětství a má potřebu porcovat ženy. Snad zbytečný byl motiv nacismu, ale budiž. Dívky jsou hezké, než je zohyzdí, a tak představují to nejlepší. Gore nijak šokující, snad vyjma práce s motorovkou, ale viděl jsem verzi 91 minut. Počítám, že ale o zas tak moc jsem toho nepřišel. Chvílemi si člověk vybaví německý underground (čemuž napomáhá němčina hlavní postavy), jenže ten je přeci jen odvázanější. A pak Americké psycho, ovšem Patrick Bateman je rozhodně o několik tříd výše. Ta malá bloncka zasloužila vyvrhnout a scéna s ní ve sklepě byla nereálná a směšná. Velmi dobrá hudba! Potěšilo cameo Tonyho Todda. ()

rykardo

Tak o komedii v tomto případě nemůže být ani řeč..., MURDER SET PIECES Nicka Palumba je ryzí slasher/exploiter, kterej je však zajímavej snad pouze tím, že na spec.efektech se podíleli ( nebo ještě lépe řečeno " se vyřádili " ) lidé z TOE TAG PICTURES a to je asi tak jediný plus, který tenhle hyperbrutální slasher flick má.... Bohužel, vše ostatní, vyjma tedy efektů, jde do kopru a to je fakt škoda, protože kdyby Palumbo zapracoval o něco více na scénáři nebo zrovna nechrápal při castingu ... nebo čím se to zrovna v ten moment zabýval..., mohl být MSP opravdu vydařeným flickem...Takhle pouze podprůměr, kterej stojí za skouknutí jenom díky skvělejm make-up FX made by TOE TAG crew..., za ty dávám plnej počet, ostatní už zdaleka tak dokonalý nebylo..., celkem teda za tři a i tak je to zu viel... ()

anderson

Tak toto najprv rozdýcham. Komentár bude dozajtra. (5.6.2009) Rozmýšľal som čo zmysluplné tu o tomto "diele" napísať. Nie, že by som 3 dni rozdýchaval extrémnu brutalitu snímky, alebo bol šokovaný z toho, že režisér nemal najmenšie zábrany nakrútiť brutálne scény s dieťaťom. Na to mi stačí zapnúť si večerné správy alebo otvoriť ktorýkoľvek bulvárny plátok. Áno až tak sa vo mne už zakorenil cynizmus. Šokovalo ma to, že režisér je talentovaný a svoj talent použil (zneužil ?) na portrét psychopata. Portrét, ktorý vôbec nie je amatérskou zlátaninou (ako som čakal), ale na mňa pôsobil ako akási remeselne nesmierne kvalitná a dramaturgicky vycibrená "ospravedlnenka" jeho činov. Ako sonda do najhorších a najperverznejších hlbín (ne)ľudskej mysle, ktorá nemá žiadne zábrany, žiadne tradičné hodnoty, žiadne morálne či iné hranice a jedinou jej úlohou je prebudiť podobné zvieratá k aktívnemu životu. A hoci tu režisér titulného sadistu komponuje aj ako rasistické a fašistické hovädo, pôsobí to na mňa iba ako barlička (rovnako ako totálne nezmyselný odkaz na 11.9.2001), ktorá má zakryť časť jeho motivácie k brutálnym činom. Hlavný hrdina (apropo naozaj vyzerá ako ROSENBERG) žije len pre ukojenie svojich najnižších pudov, je to ukážkový sociopat s výhodou (pre ženy asi) príťažlivého zovňajšku, maskuje sa ako fotograf a celkovo pôsobí ako cieľavedomý chlapík. Mal by som dať odpad, ale nepoznám režisérove ďalšie filmy a neviem či len sofistikovane nepoukazuje na vyprázdnený hedonizmus a povrchnosť dnešného sveta alebo naozaj manifestuje najtemnejšie túžby svojej chorej mysle. Takže uvidíme ... Každopádne útlocitné povahy nech po tomto filme radšej nepátrajú. A ešte niečo pre fanúšikov DEXTERA. Takto vyzerá v skutočnosti sériový vrah. Bez citov, bez ľútosti, bez úcty k životu a najmä bez vykonštruovaného kódexu "vraždiť len tých zlých" (tomu sa naozaj musím zakaždým trpko zasmiať). DEXTER je len slaboduchá aj keď nepochybne napínavá rozprávka. (8.6.2009) ()

Slasher

Extrém! Příběh vraha, ale ne jen tak ledajaký. Hlavním hrdinou je nabušený nacistický hovado (za zjevně zásadní idol bere svýho dědu, kterého vidíme na fotce v uniformě a při setkání se samotným Führerem), frajírek a narcis, fotograf mladých sexy holek a řekněme totální omezenec. Vzhledem zjevně přitažlivý, charismatický mladík (představte si jako lehkou modifikaci Roberta Rosenberga), protože nemá větší problém nalákat na photosession a následnou jednorázovku bezpočet luxusních štětek a povolnějších nažhavených ženských tak vůbec. Jenže to samozřejmě vůbec nemají ponětí, co je čeká místo kvalitní šukačky. Kluk je totiž normální lidská nelidská zrůda. Ano, aby mohl s klidem páchat co páchá, musí jí být. V zákulisí svého prostorného domu poblíž Las Vegas se přímo vyžívá ve vraždění, trýznění, hraní si s mrtvými těly a v bezpočtu dalších zásadních úchylek, včetně kanibalismu, nekrofilie a jistě spousty dalších, byť tady třeba pouze naznačených. Na svých obětech si ventiluje svůj zvrácený svět plný nenávisti a extrémně nevybíravé ideologie. Žije prakticky mimo společnost, je to takový ten netušený predátor na jejím okraji a plně mu to tak vyhovuje. Takže většinou ty holky odněkud přiveze ve svojí nadupaný káře, při focení lehce navodí takovou tu nenucenou atmosféru, čímž si je získá definitivně, načež následně je v posteli buď rovnou podřízne břitvou, nebo prozatím pouze připodřízne a sváže, nebo prostě jen nekompromisně zezadu vyrube, přičemž je většinou nechá odněkud krvácet a ukájí se tím, jak přitom hezky a bezmocně naříkají než se konečně udělá, vytáhne ho a nechá je bezvládně ležet. Často do nich také nablije cosi v němčině. A ať už přijde na jakoukoli fázi celého procesu (včetně těch post-mortem), není to žádný velký rutinér, počíná si rozmanitě a je vidět, že je dalo by se říci až zvrhle tvořivý. Co se týče obsazení, jinak prakticky neznámý Sven Garrett tady podle mě přímo exceluje a ač jsem se na něj v prvních minutách díval trochu s podezřením, je přesně takový, jaký ten charakter být má. Respekt. Výtečné jsou i veškeré krvavé efekty. Ty hrajou důležitou roli, je toho tady tolik - celá řada šokujících scén, např. blowjob s hlavou, ohryzávání torza (to jedině vypadalo trochu uměle), dokonce potencionálně hodně pobuřující vražda holčičky na veřejných záchodcích (jo, náš týpek se nepáře ani s dětmi), atd... Byla tady vyčítána amatéřina právě až na tyhle efekty, ale na mě ten film vůbec amatérsky nezapůsobil. Náhodou na to jaká je to prasárna, provedení je více než pěkné. A jak zde bylo dále kritizováno, film napůl postrádá nějaký spojitý děj, což ale já u něj beru jako další plus. Víc než co jiného je to prostý sled aktů vraha, navazujících relativně bez větších pojítek, do toho pár flashbacků a co to nakonec alespoň nějak spojuje dohromady, je konání jedné holčiny, malé sestry vrahovy (ex-)přítelkyně. Ten koment se mi koukám poněkud hodně protáhl, ale přesto zde mám ještě pár poznámek... Režisér si neodpustil přímý odkaz na svůj předešlý film NUTBAG, potěšila vtipná role hororové legendy Tonyho Todda, to samé nářezový soundtrack. Naopak nepotěšil nereálný konec, tedy konkrétně zásadní ignorace v logice chování oběti (běží nahoru a do sklepa, jen ne dveřmi ven...) a výsledek střetu děcko vs. náš doposud nepřemožitelný korbahajzl. A nepobral jsem odkaz na 11.9. Ale to jsou vlastně jen malé chyby na kráse tohoto chvályhodně nekompromisního, odvážného a zajímavého snímku. MURDER, SET, PIECES! () (méně) (více)

• Ve filmu je zavražděno 30 lidí a vypotřebováno 55 galonů umělé krve. (Flipnic)
  • Aby dostal film rating NC-17, muselo být vystřiženo 23 minut brutálních scén. Žádný film v historii nebyl dosud kvůli ratingu takhle zkrácen. (Flipnic)
  • V mnoha zemích je film dodnes zakázán, v některých byl uvolněn až několik let po natočení. (Flipnic)