Murder-Set-Pieces

Horor / Thriller

USA, 2004, 105 min (SE: 83 min, Director's cut: 91 min)

Brendan Flynt

Todd C. Ramsay

Vcelku taková průměrnější vyvražďovačka o jednom strašnym pošukovi. Hlavní postava je maniak opravdu hovadskej, namíchanej ze všech možnejch motivů, který se v těhle filmech objevily. Právě to zde trochu skřípe, nevim, ale magor kterej obdivuje svoje nacisticky předky, chodí balit do klubů kurvy a zároveň si ještě ve sklepě labužnicky pochutnává na tlející mrtvole (nemluvě ještě o nekrofilním rozměru) mi přijde opravdu už trochu překombinovanej. Ale budiž. Sven Garrett odvedl hodně slušnej výkon a jeho postava je opravdu odporná každým coulem. Chvílemi mi až trochu připomínal terminátora, kterej místo hledání Sáry Connorové chodí po klubech a vraždí děvky, který ve své šílené mysli považuje za největší zlo o póvl tohoto světa. Brutality a náslilí je zde opravdu hodně, krev je sytě rudá a provází celý film. Slabší nátury a psychicky labilnější jedinci by měli tohle obloukem obejít. Jinak ale je děj takovej nevyrovnanej, tak nějak se odvíjí že to stále někam směřuje a přitom se to stále rozmělňuje a rozmělňuje, atmosféra taky tak napůl. Scéna přepadení obchodu je zase trochu překombinovaná. Ale tady zase palec nahoru za odkaz na režisérův první vál The Nutbag :-) . Tak to vidim na tu trojku, víc určitě ne. Spíš pro skalní příznivce žánru.(23.7.2010)

Tak toto najprv rozdýcham. Komentár bude dozajtra. (5.6.2009) Rozmýšľal som čo zmysluplné tu o tomto "diele" napísať. Nie, že by som 3 dni rozdýchaval extrémnu brutalitu snímky, alebo bol šokovaný z toho, že režisér nemal najmenšie zábrany nakrútiť brutálne scény s dieťaťom. Na to mi stačí zapnúť si večerné správy alebo otvoriť ktorýkoľvek bulvárny plátok. Áno až tak sa vo mne už zakorenil cynizmus. Šokovalo ma to, že režisér je talentovaný a svoj talent použil (zneužil ?) na portrét psychopata. Portrét, ktorý vôbec nie je amatérskou zlátaninou (ako som čakal), ale na mňa pôsobil ako akási remeselne nesmierne kvalitná a dramaturgicky vycibrená "ospravedlnenka" jeho činov. Ako sonda do najhorších a najperverznejších hlbín (ne)ľudskej mysle, ktorá nemá žiadne zábrany, žiadne tradičné hodnoty, žiadne morálne či iné hranice a jedinou jej úlohou je prebudiť podobné zvieratá k aktívnemu životu. A hoci tu režisér titulného sadistu komponuje aj ako rasistické a fašistické hovädo, pôsobí to na mňa iba ako barlička (rovnako ako totálne nezmyselný odkaz na 11.9.2001), ktorá má zakryť časť jeho motivácie k brutálnym činom. Hlavný hrdina (apropo naozaj vyzerá ako ROSENBERG) žije len pre ukojenie svojich najnižších pudov, je to ukážkový sociopat s výhodou (pre ženy asi) príťažlivého zovňajšku, maskuje sa ako fotograf a celkovo pôsobí ako cieľavedomý chlapík. Mal by som dať odpad, ale nepoznám režisérove ďalšie filmy a neviem či len sofistikovane nepoukazuje na vyprázdnený hedonizmus a povrchnosť dnešného sveta alebo naozaj manifestuje najtemnejšie túžby svojej chorej mysle. Takže uvidíme ... Každopádne útlocitné povahy nech po tomto filme radšej nepátrajú. A ešte niečo pre fanúšikov DEXTERA. Takto vyzerá v skutočnosti sériový vrah. Bez citov, bez ľútosti, bez úcty k životu a najmä bez vykonštruovaného kódexu "vraždiť len tých zlých" (tomu sa naozaj musím zakaždým trpko zasmiať). DEXTER je len slaboduchá aj keď nepochybne napínavá rozprávka. (8.6.2009)(5.6.2009)

• kaylin

Nick Palumbo tak snímkem „Murder-Set-Pieces“ představil světu něco, co by mohlo fungovat, kdyby se ještě více zaměřilo na příběh. Ke konci už to má atmosféru slasheru a je to docela zajímavé, napínavé, ale primárně jde o to ukázat, co všechno je možné natočit tak, aby to vypadalo realisticky a hnusně. A vypadá. Některé ty drsné sexuální scény jsou prostě nepříjemné a nechcete se na ně dívat. V tomhle směru snímek uspěl a myslím, že to byl i jeho záměr. Bezuzdné krvavé orgie mě však nijak neoslnily a celkový dojem tentokrát srážejí.(24.2.2015)

Dostáváme se k naší pravidelné listárně, dopisů tu máme velkou spoustu, tak pojďme na to. Pan Alois z Masojed se ptá: Budete o letošní Vánoce vysílat nějakou pohádku? Ano, chystáme skutečnou pecku, evergreen mezi evergreeny, pohádku nejpohádkovější – Mrazíka. Paní Mařena z Neškaredic se ptá: Uvedete v brzké době nějaký zahraniční romantický seriál? Ano, chystáme do programu seriály Vášnivá srdce, mexickou milostnou romanci Te quiero, puta, což by se dalo volně přeložit jako Toužím po tobě, lásko a již v červnu vás čeká izraelská telenovela Krásná Ester a Nabukadnesarova pomsta. Divák Genero z Kladna píše: Můžeme se těšit ve vysílání na Palumbův opus Murder – Set – Pieces? Jsem z vašeho dotazu, pane Genero, poněkud konsternován a dehydrován, protože takový debil jako vy nám nepíše do redakce každý den. Jestli jste pííííííp úchyl, co si píííp píííííé u takových pííííp jako je tahle píííííp o pííííííip, co si klidně píííííp s mrtvolou a ještě pak strčí svýho pííííp do píííííp i píííííííp, když jí zrovna píííííp, pííííííp pííííííííííííííp, divím se, že si vaše matka raději pííííp píííííp pííííp, než pííííííp pííííííííííííp, pííííííp. A píííííííp pííííííííííp píííííííp, vy kladenskej píííííííp, pííííííííp, pííííííp, píííííp píííííp pííííííp, protože pííííííííp píííííp píííp pííííííííp by vám píííííííííííííííp píííííííp. Píííííííp píííííííííp píííííííííííp pííííííp píííííííííííííííííp píííp a navíc se nám příliš nehodí do našeho vysílacího schématu. Takže dobrou chuť, pokud právě obědváte, pro dnešek se s vámi ze studia loučí Karel Voříšek a příští týden se na vás bude těšit moje kolegyně Lucka Borhyová.(8.5.2012)

Počkej jen malou chvíli,úchylák tmou se k tobě blíží.Jeho malá sekera,zasekne se do těla.Zemřeš.Přesně takhle nám začína tento snímek.Pravdou je,že z něho vyzařuje amatérismus,ale taky velký zápal a obliba k exploitation žánru.Scénář zde nemáme v podstatě žádný.A jak je zde napsáno-jedná se o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj-tak s tím v podstatě taky souhlasím.Ale musím uznat,že právě ta NEVĚDOMOST toho co se bude dít dál a jakým směrem se bude film ubírat mě dokonale udržela v pozornosti.A určitě mě film ani v nejmenším nenudil.Ba naopak mě královsky bavil.To nic nemění na tom,že jde o opravdu nechutný,špinavý,chorý,krvavý a brutální film,který není pro tuctové diváky.Rozhodně nedoporučuju lidem se slabším žaludkem a když už,tak mějte kýbl dostatečně blízko u sebe.Citát z filmu:VSTOUPIT DO PEKLA JE LEHKÉ.VYLÉZT VEN JE HORŠÍ.Takže pokud vás tohle vše neodradilo tak s chutí do toho.Za sebe nemůžu jinak než 5 hvězd.(17.5.2015)

• - Ve filmu je zavražděno 30 lidí a vypotřebováno 55 galonů umělé krve. (Flipnic)

• - Aby dostal film rating NC-17, muselo být vystřiženo 23 minut brutálních scén. Žádný film v historii nebyl dosud kvůli ratingu takhle zkrácen. (Flipnic)

• - V mnoha zemích je film dodnes zakázán, v některých byl uvolněn až několik let po natočení. (Flipnic)