Murder-Set-Pieces

Horor / Thriller

USA, 2004, 105 min (SE: 83 min, Director's cut: 91 min)

Brendan Flynt

Todd C. Ramsay
  • sedm.1

Tuctový a nudný thriller, kde si tvůrce zřejmě myslel, že jeho nekvalitnost a lacinost zamaskuje za porci brutality. Problém samozřejmě je ale ten, že se mu tím nepodařilo zamaskovat nic a ona brutalita a násilí není navíc zas až tak výrazná a nekompromisní, jak se kolem tohoto snímku traduje. Jednak té řezničiny není zas až tolik, jednak není zas až tolik nekompromisní a otevřená, a jednak v celém tom konceptu filmu působí spíš divně a nemístně, než jako oživující a zábavný prvek. Ikdyž je tedy ale i pravda, že na to, o jak lacinou produkci jde, tak po trikové stránce to zas až takový škvár není a za pozitivum musím podotknout i to, že většina těch mordů je vykonáno na poměrně koukatelných ženštinách a ne, jak je v těchto produkcích jinak obvyklé, na odporných fetkách, který jsou za dávku ochotné se sebou udělat před kamerou cokoliv. Představitel hlavní role mi pak po celou dobu svou vizáží připomínal Roberta Rosenberga, čemuž jsem ovšem nevěděl, zda se mám smát, nebo mě to má děsit, každopádně do tak výrazné postavy měl být obsazen úplně jiný typ, než tento mdlý a nevkusně přehrávající břídil. Jinak samotná zápletka mě vůbec nebavila, neměla tempo, neměla nápad, prostě plochá a zcela nefungující báchorka. Nefungovala zde ale ani atmosféra, ani napětí, o nějaké stylovosti se tu mohlo tvůrcům též jen nechat zdát, takže já jsem zkrátka opravdu zklamný, neboť pověst kontroverzního, extrémně brutálního a explicitního filmu je zcela klamná a neopodstatněná.(11.2.2016)

O čem to vlastně je? Tenhle film je něco, co by se dalo přirovnat například ke dvoum zásadním filmům podobného typu a to je Henry: Portrait of a Serial Killer (1986) a Maniak (1980)(ale zdaleka nedosahuje jejich filmových kvalit, jedná se celkově o amatérštinu...). Je to prostě na první pohled jakási sonda do duše vraždícího maniaka. Ovšem na druhou stranu, přesně jak popsal RYKARDO, se jedná jen o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj. Postava vraha je totálně šílená a opravdu nechutná. Mladý namakaný nacista, co poslouchá na plasmě Hitlerovy projevy a přitom posiluje. Láká krásné holky na focení aktů a pak je šoustá, mlátí, mučí a vraždí ve svém speciálně upraveném sklepení. To asi tak ve stručnosti a teď trocha varování... Jedná se o čistý explotation tak drsného ražení, že i mě, hodně otrlému divákovi, šly oči vsloup. Divák je zasypáván vším možným hnusem, jaký si jde (i nejde) představit a to v tak dlouhé stopáži (uncut) a v tak silném náporu, že se tomu těžko odolává. Film nebaví ... to je právě ta chyba, že kromě mordů vlastně ani nic neobsahuje a posouvá se od ničeho k ničemu ... nemá děj. Ovšem výjevy v něm ztvárněné dávají na prdel drtivé většině explotation horrorů všeho možného ražení. Filmaři podle mne účelně využívali zobrazování násilí, aby šokovali a aby na sebe upozornili (což osobně nemám rád). Navíc si do filmu pozvali dvě "special guest stars": Tonnyho Todda a Gunnara Hansena, známé to "řezníky" ze starých horrorů Candyman a The Texas Chainsaw massacre, čímž se vlastně prozradili, že jde o provokaci. Každopádně, tohle je vrchol brutality!!!!! Film je "extreeeemly grizzly GORY!!" (vlastní vymyšlený pojem) a zobrazuje naprosto všechno a ztrhává VŠECHNA FILMOVÁ TABU!!!!! Je to jeden z mála filmů, který jsem viděl o mohu o něm v klidu říct, že to je film pro sadistické perverzní úchyláky ... Ale díky za takové filmy, protože se tak úchylové mohou vyřádit u filmu doma a neobtěžovat pak lidi na ulici ... (myšleno s mírnou nadsázkou ...) Rozhodně nedoporučuju povahám se slabším srdcem, psychikou, ženám, dětem a mládeži do 18ti let a opravdu tohle jen na vlastní nebezpečí ... já vás varoval ...(12.2.2009)

Dostáváme se k naší pravidelné listárně, dopisů tu máme velkou spoustu, tak pojďme na to. Pan Alois z Masojed se ptá: Budete o letošní Vánoce vysílat nějakou pohádku? Ano, chystáme skutečnou pecku, evergreen mezi evergreeny, pohádku nejpohádkovější – Mrazíka. Paní Mařena z Neškaredic se ptá: Uvedete v brzké době nějaký zahraniční romantický seriál? Ano, chystáme do programu seriály Vášnivá srdce, mexickou milostnou romanci Te quiero, puta, což by se dalo volně přeložit jako Toužím po tobě, lásko a již v červnu vás čeká izraelská telenovela Krásná Ester a Nabukadnesarova pomsta. Divák Genero z Kladna píše: Můžeme se těšit ve vysílání na Palumbův opus Murder – Set – Pieces? Jsem z vašeho dotazu, pane Genero, poněkud konsternován a dehydrován, protože takový debil jako vy nám nepíše do redakce každý den. Jestli jste pííííííp úchyl, co si píííp píííííé u takových pííííp jako je tahle píííííp o pííííííip, co si klidně píííííp s mrtvolou a ještě pak strčí svýho pííííp do píííííp i píííííííp, když jí zrovna píííííp, pííííííp pííííííííííííííp, divím se, že si vaše matka raději pííííp píííííp pííííp, než pííííííp pííííííííííííp, pííííííp. A píííííííp pííííííííííp píííííííp, vy kladenskej píííííííp, pííííííííp, pííííííp, píííííp píííííp pííííííp, protože pííííííííp píííííp píííp pííííííííp by vám píííííííííííííííp píííííííp. Píííííííp píííííííííp píííííííííííp pííííííp píííííííííííííííííp píííp a navíc se nám příliš nehodí do našeho vysílacího schématu. Takže dobrou chuť, pokud právě obědváte, pro dnešek se s vámi ze studia loučí Karel Voříšek a příští týden se na vás bude těšit moje kolegyně Lucka Borhyová.(8.5.2012)

• kaylin

Nick Palumbo tak snímkem „Murder-Set-Pieces“ představil světu něco, co by mohlo fungovat, kdyby se ještě více zaměřilo na příběh. Ke konci už to má atmosféru slasheru a je to docela zajímavé, napínavé, ale primárně jde o to ukázat, co všechno je možné natočit tak, aby to vypadalo realisticky a hnusně. A vypadá. Některé ty drsné sexuální scény jsou prostě nepříjemné a nechcete se na ně dívat. V tomhle směru snímek uspěl a myslím, že to byl i jeho záměr. Bezuzdné krvavé orgie mě však nijak neoslnily a celkový dojem tentokrát srážejí.(24.2.2015)

Počkej jen malou chvíli,úchylák tmou se k tobě blíží.Jeho malá sekera,zasekne se do těla.Zemřeš.Přesně takhle nám začína tento snímek.Pravdou je,že z něho vyzařuje amatérismus,ale taky velký zápal a obliba k exploitation žánru.Scénář zde nemáme v podstatě žádný.A jak je zde napsáno-jedná se o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj-tak s tím v podstatě taky souhlasím.Ale musím uznat,že právě ta NEVĚDOMOST toho co se bude dít dál a jakým směrem se bude film ubírat mě dokonale udržela v pozornosti.A určitě mě film ani v nejmenším nenudil.Ba naopak mě královsky bavil.To nic nemění na tom,že jde o opravdu nechutný,špinavý,chorý,krvavý a brutální film,který není pro tuctové diváky.Rozhodně nedoporučuju lidem se slabším žaludkem a když už,tak mějte kýbl dostatečně blízko u sebe.Citát z filmu:VSTOUPIT DO PEKLA JE LEHKÉ.VYLÉZT VEN JE HORŠÍ.Takže pokud vás tohle vše neodradilo tak s chutí do toho.Za sebe nemůžu jinak než 5 hvězd.(17.5.2015)

• - Aby dostal film rating NC-17, muselo být vystřiženo 23 minut brutálních scén. Žádný film v historii nebyl dosud kvůli ratingu takhle zkrácen. (Flipnic)

• - Ve filmu je zavražděno 30 lidí a vypotřebováno 55 galonů umělé krve. (Flipnic)

• - V mnoha zemích je film dodnes zakázán, v některých byl uvolněn až několik let po natočení. (Flipnic)