poster

Krysáci (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2005, 26x7 min

Režie:

Cyril Podolský

Kamera:

Zdeněk Krupa
(další profese)
 • Sevcik
  ****

  Velmi osobitý, vtipný a výtvarně skvěle udělaný kreslený seriál, jež se po dlouhé době vrací k tradici zlínských filmových ateliérů. A jelikož jsem ze Zlína, toť hned vedle Vizovic a studuji na škole, kde se Krysáci točili a kde mě učí p. Krupa, nemohu si pomoci, ale to je prostě moje srdcovka... :-)(7.10.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Tenhle večerníček je snad natočen podle skutečných událostí, protože jinak si ty nudné příběhy nedokážu vysvětlit. Vždyť konfrontace vizovických pohoďáků s pražským laboratorním hejskem nabízí tolik humorných možností, ale ani pánové Polívka s Pechou z toho nedokázali vykouzlit pořádnou zábavu. Mrzí mne to o to víc, že k tomu hudbu vyluzuje skvělé těleso Už jsme doma, ale i to, za starých undergroundových časů, dunělo daleko zajímavěji.(1.3.2014)

 • Drom
  *

  Tak to máme zase jednou večerníček, vezmeme jednoho zkrachovalýho ožralu, kupu odpadků a nějaký kecy, zamícháme a voilà... ne, není to další Babicova "dobrota", ale supr-trupr pohádka pro... pro koho to vlastně je? Nesmířil jsem se s tím, že z Boba a Bobka udělali dva dementy, ani s tím, že výtvarník kreslenýho seriálu nemusí dneska umět kreslit a postačí pár čmáranic. Nevím, proč bych měl zkousnout historky že smetiště (kam to bez mála taky patří). Jedna hvězda za animaci, ale ani kvůli ní se nevyplatí na to koukat.(11.9.2013)

 • Matematicka
  ****

  Tento seriál sice nesnese srovnání s večerníčkovou "klasikou" mého dětství, ale mnoho věcí se mi na něm líbilo. Zajímavé prostředí i hlavní hrdinové, navíc i jazyková komika (Valaši kontra Pražák), mile opečovávaný sádrový trpaslík Ludvíček. V jednotlivých epizodách především první série pak především dobré nápady, co všechno spolu mohou ti čtyři prožít a důraz na přátelství. V druhé sérii už invence a kvalita mírně upadá, ale stále ještě jsou tu dobré nápady. A na závěr: mým malým dcerám se večerníček líbil a pro ně je také přednostně určen, i když jsme se u něj pobavili (a občas nechali trochu poučit) i my dospělí.(23.11.2012)

 • eye candy
  ****

  "Daleko na Moravě, o něco dál od Brna a o něco blíž k Vizovicím, bylo jedno smetiště. Možná o něco menší než jiná smetiště, ale o co menší o to špinavější. V rohu toho smetiště stál rozbitý hydrant, co v něm bydleli dva krysáci Hodan a Hubert." Tak takto začíná večerníček, o dvouch valašských krysách, ke kterým se hned v prvním epizodě přidá Eda, světácký potkan z Práglu. Eda na smetiště přicestoval "nákladním autem plným pokladů" a hned jak vyleze z mikrovlnky se s Hodanem a Hubertem skamarádí. Začíná velké přátelství a dobrodružství. Co je na tomto večerníčku asi nejulítlejší (nemluvě o nápadu vytvořit seriál pro děti o smetišti a podkanech) je Bolek Polívka, který krysáky namluvil. Hlavně laboratorní potkan Eda je v jeho podání fakt dobrej zjev. Vpodstatě každá věta co mu vypadne z huby je perla. Důkazem, že tento večerníček není určen jen dětem, je trochu absurdní humor (příkladem budiž postavička trpaslíka Ludvíka) a roztomile škaredá loutková animace. Nepřekvapilo by mě kdyby se z tohoto večerníčku časem vyklubal kult. Zatím 4(12.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace