poster

Krysáci (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2008–2009, 3 h 28 min (Minutáž: 8 min)

 • UncleG
  ****

  Původně jsem tomuto večerňajzovi chtěl napařit tři hvězdičky. Zdálo se mi, že je příliš "protipražský". Ale vzhledem k tomu, že mám poslední dobou co dočinění s jednou pražskou velekrysou, vedle které je seriálový namachrovaný potkan z PrahEEE ještě celkem sympatickej týpek, měním hodnocení na solidní čtEEřEE bodEEE.(23.11.2009)

 • gudaulin
  ****

  První díl jsem měl možnost vidět na Anifestu a udělal na mě velmi slušný dojem, pořádně mě navnadil. Celou sérii jsem pak v předpremiéře shlédl na festivalu Jičín - město pohádky. Ty čtyři hvězdičky jsou ještě z Třeboně, kde bych prvnímu dílu dal tak 80%. Po celé sérii jsem v nadšení trochu polevil. Z výtvarného hlediska je to slušný český standard, Krysáci nepostrádají švih a Bolek Polívka se do seriálu svým hlasem hodí, nicméně ze scénáristického hlediska je to spíš průměr, jednotlivé díly jsou příliš krátké, těm sedmi minutám moc nevěřím, hádal bych tak pět a půl, maximálně šest minut délky každého jednotlivého dílu - a na téhle ploše se obsáhlejší příběh rozvinout prostě nedá, zvlášť když se úvodní sekvence v každém díle opakuje. Tohle je vůbec nemoc většiny pohádkových večerníčkových seriálů z posledních let a dobře se dá dokumentovat na vývoji krtkových příběhů, kdy ty z 60. let byly patnáctiminutové, a jak běžel čas, zkracovaly se až na pět minut v poslední zatím dokončené sérii. Ze všech dílů je patrně nejlepší ten s vysavačem, kdy se úklid smetiště našim hrdinům poněkud vymkne z rukou. U české animované tvorby je dobré být vděčný za každý nový film, takže nechávám 70% celkového dojmu.(17.9.2007)

 • eye candy
  ****

  "Daleko na Moravě, o něco dál od Brna a o něco blíž k Vizovicím, bylo jedno smetiště. Možná o něco menší než jiná smetiště, ale o co menší o to špinavější. V rohu toho smetiště stál rozbitý hydrant, co v něm bydleli dva krysáci Hodan a Hubert." Tak takto začíná večerníček, o dvouch valašských krysách, ke kterým se hned v prvním epizodě přidá Eda, světácký potkan z Práglu. Eda na smetiště přicestoval "nákladním autem plným pokladů" a hned jak vyleze z mikrovlnky se s Hodanem a Hubertem skamarádí. Začíná velké přátelství a dobrodružství. Co je na tomto večerníčku asi nejulítlejší (nemluvě o nápadu vytvořit seriál pro děti o smetišti a podkanech) je Bolek Polívka, který krysáky namluvil. Hlavně laboratorní potkan Eda je v jeho podání fakt dobrej zjev. Vpodstatě každá věta co mu vypadne z huby je perla. Důkazem, že tento večerníček není určen jen dětem, je trochu absurdní humor (příkladem budiž postavička trpaslíka Ludvíka) a roztomile škaredá loutková animace. Nepřekvapilo by mě kdyby se z tohoto večerníčku časem vyklubal kult. Zatím 4(12.1.2008)

 • Drom
  *

  Tak to máme zase jednou večerníček, vezmeme jednoho zkrachovalýho ožralu, kupu odpadků a nějaký kecy, zamícháme a voilà... ne, není to další Babicova "dobrota", ale supr-trupr pohádka pro... pro koho to vlastně je? Nesmířil jsem se s tím, že z Boba a Bobka udělali dva dementy, ani s tím, že výtvarník kreslenýho seriálu nemusí dneska umět kreslit a postačí pár čmáranic. Nevím, proč bych měl zkousnout historky že smetiště (kam to bez mála taky patří). Jedna hvězda za animaci, ale ani kvůli ní se nevyplatí na to koukat.(11.9.2013)

 • Sevcik
  ****

  Velmi osobitý, vtipný a výtvarně skvěle udělaný kreslený seriál, jež se po dlouhé době vrací k tradici zlínských filmových ateliérů. A jelikož jsem ze Zlína, toť hned vedle Vizovic a studuji na škole, kde se Krysáci točili a kde mě učí p. Krupa, nemohu si pomoci, ale to je prostě moje srdcovka... :-)(7.10.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace