Krysáci (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2005, 26x7 min

Cyril Podolský

Zdeněk Krupa

Tenhle večerníček se stal povinnou pohádkou na dobrou noc pro celou rodinu. Zaujal mě okamžitě svým trefně vyjímečným pojetím a samozřejmě díky partičce z Valašska vedené mistrem Bolkem Polívkou. "Jak ses vyspal Hodane? Já dobře Huberte a ty"? Bodík * za výchovné lekce servírované dětem nenásilnou a velmi zábavnou formou. (ranní hygiena, kamarádství, solidarita, spolupráce, tolerance)(14.9.2010)

Tento seriál sice nesnese srovnání s večerníčkovou "klasikou" mého dětství, ale mnoho věcí se mi na něm líbilo. Zajímavé prostředí i hlavní hrdinové, navíc i jazyková komika (Valaši kontra Pražák), mile opečovávaný sádrový trpaslík Ludvíček. V jednotlivých epizodách především první série pak především dobré nápady, co všechno spolu mohou ti čtyři prožít a důraz na přátelství. V druhé sérii už invence a kvalita mírně upadá, ale stále ještě jsou tu dobré nápady. A na závěr: mým malým dcerám se večerníček líbil a pro ně je také přednostně určen, i když jsme se u něj pobavili (a občas nechali trochu poučit) i my dospělí.(23.11.2012)

Velmi osobitý, vtipný a výtvarně skvěle udělaný kreslený seriál, jež se po dlouhé době vrací k tradici zlínských filmových ateliérů. A jelikož jsem ze Zlína, toť hned vedle Vizovic a studuji na škole, kde se Krysáci točili a kde mě učí p. Krupa, nemohu si pomoci, ale to je prostě moje srdcovka... :-)(7.10.2015)

Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. A daleko na Moravě, o něco dál od Brna a co něco blíž k Vizovicím, bylo jedno smetiště. Možná o něco menší než jiná smetiště, ale o co menší o to špinavější.. V rohu toho smetiště stál rozbitý hydrant, co v něm bydleli dva krysáci Hodan a Hubert. .A když se k nim přidá Eda,světácký potkan z Práglu, čeká je kupa dobrodružství.***(1.2.2012)

• Jara.Cimrman.jr

Tenhle večerníček je snad natočen podle skutečných událostí, protože jinak si ty nudné příběhy nedokážu vysvětlit. Vždyť konfrontace vizovických pohoďáků s pražským laboratorním hejskem nabízí tolik humorných možností, ale ani pánové Polívka s Pechou z toho nedokázali vykouzlit pořádnou zábavu. Mrzí mne to o to víc, že k tomu hudbu vyluzuje skvělé těleso Už jsme doma, ale i to, za starých undergroundových časů, dunělo daleko zajímavěji.(1.3.2014)