Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. Večerníček České televize zavede tentokrát větší děti do moravských Vizovic, kde se v odlehlém koutě "téměř zapomenuté" skládky odehrávají epizody loutkového animovaného seriálu Krysáci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (78)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

První díl jsem měl možnost vidět na Anifestu a udělal na mě velmi slušný dojem, pořádně mě navnadil. Celou sérii jsem pak v předpremiéře shlédl na festivalu Jičín - město pohádky. Ty čtyři hvězdičky jsou ještě z Třeboně, kde bych prvnímu dílu dal tak 80%. Po celé sérii jsem v nadšení trochu polevil. Z výtvarného hlediska je to slušný český standard, Krysáci nepostrádají švih a Bolek Polívka se do seriálu svým hlasem hodí, nicméně ze scénáristického hlediska je to spíš průměr, jednotlivé díly jsou příliš krátké, těm sedmi minutám moc nevěřím, hádal bych tak pět a půl, maximálně šest minut délky každého jednotlivého dílu - a na téhle ploše se obsáhlejší příběh rozvinout prostě nedá, zvlášť když se úvodní sekvence v každém díle opakuje. Tohle je vůbec nemoc většiny pohádkových večerníčkových seriálů z posledních let a dobře se dá dokumentovat na vývoji krtkových příběhů, kdy ty z 60. let byly patnáctiminutové, a jak běžel čas, zkracovaly se až na pět minut v poslední zatím dokončené sérii. Ze všech dílů je patrně nejlepší ten s vysavačem, kdy se úklid smetiště našim hrdinům poněkud vymkne z rukou. U české animované tvorby je dobré být vděčný za každý nový film, takže nechávám 70% celkového dojmu. ()

maoc 

všechny recenze uživatele

Výtvarná stránka, hudba, některé vtipné scénky (každodenní koupel a čištění zubů, atp.), namluvené texty, to vše je super. Co to ale totálně pohřbívá je scénář. Vždyť tam se nic neděje a ještě se u toho až příliš často moralizuje! Vím, je to pro děti a ty by trochu morálky potřebovali jako sůl (a kdo vlastně dneska ne?), ale kdyby alespoň ten děj byl nějaký. Chtělo by to delší stopáž... ()

Reklama

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Tento seriál sice nesnese srovnání s večerníčkovou "klasikou" mého dětství, ale mnoho věcí se mi na něm líbilo. Zajímavé prostředí i hlavní hrdinové, navíc i jazyková komika (Valaši kontra Pražák), mile opečovávaný sádrový trpaslík Ludvíček. V jednotlivých epizodách především první série pak především dobré nápady, co všechno spolu mohou ti čtyři prožít a důraz na přátelství. V druhé sérii už invence a kvalita mírně upadá, ale stále ještě jsou tu dobré nápady. A na závěr: mým malým dcerám se večerníček líbil a pro ně je také přednostně určen, i když jsme se u něj pobavili (a občas nechali trochu poučit) i my dospělí. ()

JARDAHONDA 

všechny recenze uživatele

Jsou různá pohádková království a po celém světě lze nalézt místa, kde se odehrávají neuvěřitelné příběhy plné fantazie, nadsázky a dobrodružství. A daleko na Moravě, o něco dál od Brna a co něco blíž k Vizovicím, bylo jedno smetiště. Možná o něco menší než jiná smetiště, ale o co menší o to špinavější.. V rohu toho smetiště stál rozbitý hydrant, co v něm bydleli dva krysáci Hodan a Hubert. .A když se k nim přidá Eda,světácký potkan z Práglu, čeká je kupa dobrodružství.*** ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, zda je pohádka o krysách žijících na skládce vhodná k Večerníčku. Jednotlivé epizody první série navíc nemají ani správnou dramatickou linku ani humornou. Druhá série se to pak snaží vylepšit alespoň poznáním některých jiných živočišných druhů a jakous takous hudbou. Dá se dokonce ocenit i loutkovo-animační stránka seriálu. I dabing Bolka Polívky a Jiřího Pechy. Přesto se obávám, že tímhle směrem budou brzy pohídkové seriály o dvou bezdomovcích nebo nájemných vrazích. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Podle seriálu byly napsané 2 knihy od Jiřího Žáčka. Jmenují se „Krysáci“ (2010) a „Krysáci jsou zase spolu“ (2013). Obě knihy ilustroval Ivan Mraček. (SONY_)

Reklama

Reklama