poster

Krysáci (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 2008–2009, 3 h 28 min (Minutáž: 26x7 min)

 • Roman.Ticka
  *****

  Tenhle večerníček se stal povinnou pohádkou na dobrou noc pro celou rodinu. Zaujal mě okamžitě svým trefně vyjímečným pojetím a samozřejmě díky partičce z Valašska vedené mistrem Bolkem Polívkou. "Jak ses vyspal Hodane? Já dobře Huberte a ty"? Bodík * za výchovné lekce servírované dětem nenásilnou a velmi zábavnou formou. (ranní hygiena, kamarádství, solidarita, spolupráce, tolerance)(14.9.2010)

 • Drom
  *

  Tak to máme zase jednou večerníček, vezmeme jednoho zkrachovalýho ožralu, kupu odpadků a nějaký kecy, zamícháme a voilà... ne, není to další Babicova "dobrota", ale supr-trupr pohádka pro... pro koho to vlastně je? Nesmířil jsem se s tím, že z Boba a Bobka udělali dva dementy, ani s tím, že výtvarník kreslenýho seriálu nemusí dneska umět kreslit a postačí pár čmáranic. Nevím, proč bych měl zkousnout historky že smetiště (kam to bez mála taky patří). Jedna hvězda za animaci, ale ani kvůli ní se nevyplatí na to koukat.(11.9.2013)

 • Sevcik
  ****

  Velmi osobitý, vtipný a výtvarně skvěle udělaný kreslený seriál, jež se po dlouhé době vrací k tradici zlínských filmových ateliérů. A jelikož jsem ze Zlína, toť hned vedle Vizovic a studuji na škole, kde se Krysáci točili a kde mě učí p. Krupa, nemohu si pomoci, ale to je prostě moje srdcovka... :-)(7.10.2015)

 • gudaulin
  ****

  První díl jsem měl možnost vidět na Anifestu a udělal na mě velmi slušný dojem, pořádně mě navnadil. Celou sérii jsem pak v předpremiéře shlédl na festivalu Jičín - město pohádky. Ty čtyři hvězdičky jsou ještě z Třeboně, kde bych prvnímu dílu dal tak 80%. Po celé sérii jsem v nadšení trochu polevil. Z výtvarného hlediska je to slušný český standard, Krysáci nepostrádají švih a Bolek Polívka se do seriálu svým hlasem hodí, nicméně ze scénáristického hlediska je to spíš průměr, jednotlivé díly jsou příliš krátké, těm sedmi minutám moc nevěřím, hádal bych tak pět a půl, maximálně šest minut délky každého jednotlivého dílu - a na téhle ploše se obsáhlejší příběh rozvinout prostě nedá, zvlášť když se úvodní sekvence v každém díle opakuje. Tohle je vůbec nemoc většiny pohádkových večerníčkových seriálů z posledních let a dobře se dá dokumentovat na vývoji krtkových příběhů, kdy ty z 60. let byly patnáctiminutové, a jak běžel čas, zkracovaly se až na pět minut v poslední zatím dokončené sérii. Ze všech dílů je patrně nejlepší ten s vysavačem, kdy se úklid smetiště našim hrdinům poněkud vymkne z rukou. U české animované tvorby je dobré být vděčný za každý nový film, takže nechávám 70% celkového dojmu.(17.9.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Tenhle večerníček je snad natočen podle skutečných událostí, protože jinak si ty nudné příběhy nedokážu vysvětlit. Vždyť konfrontace vizovických pohoďáků s pražským laboratorním hejskem nabízí tolik humorných možností, ale ani pánové Polívka s Pechou z toho nedokázali vykouzlit pořádnou zábavu. Mrzí mne to o to víc, že k tomu hudbu vyluzuje skvělé těleso Už jsme doma, ale i to, za starých undergroundových časů, dunělo daleko zajímavěji.(1.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace