Devatenáctiletý vojín Aikens slouží v misi v Iráku. Jako nastávající otec natáčí pro svého nenarozeného syna video deník, v němž se setkáváme s jeho jednotkou vedenou náročným, ale oblíbeným seržantem Delvecchiem. Při rutinní průzkumné akci padne jednotka do léčky a ocitá se pod palbou. Seržant je těžce zraněn a vojáci se musí rozhodnout, zda počkají na vrtulník, nebo ho přepraví do místní nemocnice. Ukáže se však, že záchrana života jejich velitele znamená ohrožení jejich vlastních životů. Navíc pro některé z nich je to první zkušenost se zabitím člověka. (oficiální text distributora)

bif odpad!

Co to má sakra bejt? Američtí vojáci toho hodně nakecaj, ale netrefí nic, Iráčané se RPG snad nikdy netrefí, dyť se na to nedá koukat! Malý rozpočet filmu je tak nechutně vidět, že jsem to po dvaceti minutách vypl, ztráta času fuj!(ale předtím jsem to už jednou viděl). ()

mi-ib

Opravdu asi zatím nejstupidnější válečný film, který jsem za svůj krátký život zhlédl. Přišlo mi to jako taková agitka. Trochu mě mate, že je natočený Kanaďany. Neuvěřitelně tupé kecy živých, či polomrtvých vojáků, kteří těsně před smrtí, ještě mají čas poděkovat všem, za všechno možný. Když už se začne film stáčet do roviny takové, že nebylo uplně chytré zasahovat do Iráku, atd... tak si to vzápětí vojáci nějak obhájí a řežou muslimy dál. Děj je bez nápadu. Každá akční scéna začíná výbuchem nebo tím, že najdou bombu, která počká až všichni usoupí a pak vybuchne. Děj se nikam neposouvá, je to furt dokola to samé, až do závěrečných titulků. ()

Sugeno

Připadalo mi to trochu jako jako "propaganda" nato jak má vypadat správný americký voják - sám film (děj) nijak neupoutá - vcelku nuda až na pár scén! ()

Black3R

NO! Tento film ani neviem čo vyjadroval, dosť často som mal pocit: čím najviac zbraní čím viac ranených tým lepšie :-/ Asi každých 5 min. bola americká jednotka napádaná nepriateľmi ,ktorí na nich strieľali z 60% iba RPG!!! To som sa už na to ani nemohol pozerať že letí RPG do auta a to sa ani z miesta nepohne :-D Strašne zleeeeeee a nahrubo sfilmovné!! Jedine čo ma na tom bavilo je česť amerických vojakov bojovať za dobro, ale aj to iba do určitej miery, predsa sú to len amíci :D A bolo tam pár dobrých hlášok......30% ()

Brano

Chabý pokus o zobrazenie amerických jednotiek v Iráku. Veľmi slabé herecké obsadenie, strih a aj scénarovo to bolo slabé. Miestami to budilo amatérsky dojem. Ale najviac to stroskotalo na príbehu, ktorý tomuto filmu chýbal. Konanie amerických vojakov bolo stupídne a často proti logike. Malá skupina vojakov sa vzoprie svojím krajanom, ktorí spadajú pod CIA, pretože týrajú teroristov (Tí by ani na sekundu neváhali a postrieľali ich všetkých do jedného aj s ich rodinami) a preto sa ich rozhodnú zachrániť. Pritom nemyslia na následky, ktoré ich čakajú pri ich hlúpom jednaní. Pre mňa podpriemerný film. Vôbec ma to nezaujalo a aj cez tu krátku stopáž skôr nudilo. Zaujímavé akurát, že kanadský režisér sa rozhodne natočiť práve film o amerických vojakoch. ()

helrohir

Vojnových filmov z prostredia súčasných (nedávnych) konfliktov v Iraku či Afganistane je ako šafránu, takže som sa pred prvým zhliadnutím tohto filmu celkom tešil. Avšak miesto prvotriedneho vizuálneho zážitku v štýle "Black Hawk Down" som dostal len akýsi neforemný pahýľ s úžasne tupým scenárom plným dementných dialógov a scénok na popukanie (boj na nože,...). Na kvalite filmu nepridáva ani obsadenie slabých hercov a veľmi zlá kamera. Taktiež by ma zaujímalo, kde sa film natáčal, lebo väčšina filmu mi ako Irak veru nepripadá. K samotným hrdinom si počas filmu nevytvoríte žiaden vzťah, pretože ich patetické rozhovory a celkové jednanie ma skôr iritovali než vťahovali a ak niektorý z nich "odumrel", bolo mi to úplne jedno. Akým takým pozitívom je snáď len nonstop akcia, hoci občas je natočená dosť chaoticky. Celkovo ide o veľmi slabý film, ktorý nestojí za viac zhliadnutí. 30%. ()

johnsnow

Kanadský film o Američanoch v Iráku? WTF? To bola moja prvá reakcia, keď som o tomto filme čítal tu na CSFD. Bol som však milo prekvapený. Samozrejme je to nízkorozpočtovka, to zistíte behom 2-3 minút, ale je vydarená, výbuchy slabšie ale neva, plno vystrielanej munície a mŕtvych na oboch stranách. Najviac sa mi z akcie páčila prestrelka pri stanici a záverečná prestrelka a bitka na nože. Takže dávam 3* a 4* pridávam kvôli hodnoteniu, tento film si ho zaslúži vyššie. ()

MiD

Už od začátku jsem věděl, že tento film nebude zdaleka vrcholový, jako např. Černý jestráb sestřelen, nebo filmy tomuto podobné. Ano, čekal jsem průměrný válečný film, který jsem taky dostal. Jeden den, jedna jednotka, pár "správných" amerických chlapů a Irák. Jak začít? První věc, co mi přímo dala facku přes obličej, byla kamera. Ta se hlavně (z 90%) zaměřuje na obličeje vojáků, tudíž okolí si moc divák neužije. Snad tím chce kameraman zakrýt to, že od iráckého prostředí má film hodně daleko. Ve filmu může i nepozorný divák najít reklamu na vozy s polepkou značky Nissan, protože je to jediný džíp povstalců, kterým se oni "zlí" hoši prohánějí, pominu-li osobní auta. Když už zmiňuju povstalce, jejich oblíbenou zbraní je zajisté Kalašnikov, ale hlavně RPG! U této zbraně - RPG - je myslím dobré zdůraznit, že při jejím použití se povstalci ani jednou netrefí přímo do amerického Humvee, nýbrž před auto, nebo za auto. Taktéž raketa nenapáchá větší škody, než by bylo v reálu asi možné. Přileju ještě oleje do ohně - všimněte si, že v celém filmu vybouchne JEDNO JEDINÉ auto, a to, když najede na minu. To dává najevo fakt, že se štáb snažil co nejvíc ušetřit na rozpočtu. A když jsem u té negativní kritiky, schválně si dejte pozor na převahu povstalců při boji "tělo na tělo", téměř na konci filmu, kdy Iráčané mají zbraně a Američané pouze nože. Holt, výcvik je výcvik. Shrnuto a podtrženo, další tuctový americký film, založen dle pravdivé události, který je lepší obejít hodně z daleka... ()

Chladek

Film mi příjde jako kdyby se sešlo pár kamarádů dohromady a natočili svůj vysněný snímek. Z tohoto pohledu se to jeví jako amatérský film (čímž nechci autory urazit). Jestli je to vskutku tak, tak film se vydařil, je opatřen skvělými efekty, dobrou kamerou, střihem a výpravou. Z toho druhého hlediska jsou ale některé scény až moc košaté, neustále přicházející výbuchy z ničeho nic se stanou ohrané a herecké výkony vojáků stojících nad mrtvými kamarády jsou nepřesvědčivé. Co ale tomuhle filmu dodalo k velkému plusu jsou: místní policista (nejednou vojákům pomohl, pravý přítel, dobrý voják atd.) a závěrečná scéna. V té se totiž poprvé setkáváme s tím, co vše je voják ochotný udělat pro svou vlast, ale i pro své kamarády. Boj novodobých vojáků s noži proti přesile je jedinečný a kromě filmů ze 2. sv. války moc nevídaný. ()

ShotgunED odpad!

Jediná kvalita snímku je v tom,že nám (částečně) ukazuje jak to bohužel v této oblasti chodí. Sebevražední atentátníci,bomby v autech, nátražná výbušná zařízení.Bohužel,ale celkové podání a příběh(dá-li se to tak nazvat) je naivnější než 15-ti letá blondýna hledající lásku v bordelu. Dialogy asi napsal někdo z armádního náborového střediska,protože taková snůška keců se jen tak nevidí a celkově to budí dojem,že to natočila parta s modrýma knížkama doma za vesnicí. Zkrátka odpad,je pro tento film značne vysoké hodnocení. ()

Avicii

Vojáci se od začátku do konce skoro ani nezastaví, jelikož jsou neustále pod nepřátelskou palbou, teroristi na ně pálí vším možným: kulomety, minomety, RPG... nejlepší scéna: závěrečná bitva ve které zbylým vojákům dojde munice a oni nakonec vyrazí na skupinku teroristů jen s noži, to byla divočina! ()

Marty_cz

Na základě hodnocení jsem od filmu naprosto nic neočekával. Nic méně po zhlédnutí jsem byl mile překvapen. I když se jedná o film s herci, které nejspíš nikde jinde ani neuvidíme a neuslyšíme s laciným dialogem, ve filmu v němž je hlavní náplní všude přítomná střelba tak musím říct, že jsem byl pobaven. Rozhodně to nepatří mezi ,,filmové špičky" a neudělá ,,díru do světa", ale na dlouhé večery ideální film. ()

LAminator odpad!

KŘEST OHNEM Tento film zřejmě měl divákum ukázat jak to mají vojáci v Iráku težké. Bohužel film nemá prakticky žádnou zápletku a hrozné herecké výkony a ješte horší dialogy tomu nijak nepřilepší. Jedinou zachranou by mohli být bojové scény bohužel ani ty za moc nestojí. Jeden z nejhorších valečných filmu co jsem videl. ()

Riker

Mně se ten film líbil a trochu nechápu většinu komentářů - kolik místních uživatelů tam bylo, že si troufají kritizovat hodnověrnost situací a hlavně chování a reakce vojáků? A když někdo v komentáři napíše, že je to film o Američanech v Afghánistánu, tak jaká je potom váha jeho hodnocení.. asi tak stejná jako uživatele s komentářem Call of Duty forever. ()

Raz2 odpad!

Fakt nechápu, jak někdo mohl natočit tak zoufale nevojenský film, hrající si na rekonstrukci skutečné vojenské akce. Kdyby se ti vojáci takhle chovali v reálu, byli by mrtví všichni. Kolem se to hemží nepřáteli, ale oni si vždycky najdou dost času si zafilozofovat o životě a smyslu války, zatruchlit nad mrtvým. Taky by mě zajímalo, v kolik ti kluci vstávali, když v sedm ráno byli na mostě, ze kterýho se pak dvanáct hodin vraceli zpátky na základnu. Američanům v Iráku museli taky dost zkrouhnout rozpočet, když z celýho letectva, co tam měli, jim byl k dispozici jedinej vrtulník, který navíc ještě sestřelili. Všechno to uzavřela závěrečná řež s araby na nože, ve které půlce nepřátel záhadně došla munice a té druhé selhala zbraň. No prostě blbé až na půdu. Stupidní dialogy u kterých máte chuť prohnat si hlavou kulku, stále opakující se scény, takže už v půlce zíváte nudou. Já jsem to dokoukal vlastně jen proto, že jsem byl zvědavý, jestli to bude tak blbé až do konce. Nejhorší válečný film všech dob. ()

haasha odpad!

Na originálním obalu DVD tvrdí, že tento film navazuje na tradici Black Hawk Down (Černý jestřáb sestřelen). To možná navazuje, ale nesahá mu ani kotníky. Tento film je opravdu hrozný, po 30 minutách jsem ho vypnul a litoval jsem, že jsem to neudělal už o 15 minut dříve. Neschopnost vojáků trefit auto ani na 157 pokusů a speciální efekty, za které by se styděli už v roce 1951, jen podtrhují nudný příběh. Opravdu si přejete, aby je všechny postříleli co nejrychleji a byl už konečně konec. Kdo neviděl Black Hawk Down si může přidat jednu hvězdičku, ale na jen na vlastní nebezpečí... ()