Věda je zábava

(pořad)
  • Austrálie Backyard Science (více)

Cyklus, určený pro zvídavé děti zhruba od osmi do dvanácti let. Přestože pochází až z daleké Austrálie, nenajdeme v něm nic, co by nešlo udělat v našich podmínkách. Řeč je totiž o pokusech všeho druhu s využitím nejrůznějších nepotřebných věcí, zejména použitých obalů, pet láhví, plechovek či novin. Spolu s dětmi si můžeme postavit a odstartovat raketu, zkonstruovat zahradní altánek ze starých novin a lepenky a podniknout spoustu zajímavých pokusů s předměty tak obyčejnými jako třeba rymínko na šaty. Řadu pokusů si určitě budou chtít vyzkoušet i dospělí. (oficiální text distributora)

mirliflore

Věda sice zábava je (když ji zrovna nepropagují profesoři na gymplu), ale tenhle seriál teda moc zábavný není. Pokusy jsou teda docela fajn, ale s Populární mechanikou pro děti se to nedá srovnávat. Tam se člověk mohl těm ftípkům alespoň občas zasmát, zde se dá smát jenom neuvěřitelné trapnosti. Děti jsou strašně nesympatické a jejich čeští dabéři jim propůjčili zrovna takové hlasy. Vím, že je to pro děti, ale i dětská zábava může mít přece nějakou úroveň, ne? ()

Finarfin

Mám dva o hodně mladší sourozence, takže mě neminuli ani podobně laděné výtvory. Myslím, že když to srovnám s Populární mechanikou pro děti, tak tenhle styl: "udělej si doma sám z věcí, co jsou běžně k sehnání asi jen v Americe" se mi moc nelíbí. Navíc tady je komentátorská dvojce extrémně trapná. ()

papaguy

Velmi... zkratkovité. Spíš sbírka experimentů a kuriozit. Klouže se po povrchu, rychle se stříhá. Hlavně, aby se pořád něco dělo a byla zábava, že...? Ale klukovi se to líbí, co naděláte. ()

R4D0

Veda je zábava áno veda typu "voda sa vyparuje" nie je to zábava v tom prípade že sa vyparuje vzácny nápoj ako napríklad Topvar atd. Ale to som odbočil od témy chcel by som pripomenúť že je dokonale vidieť že seriál je s Austrálie rozmaznané detičky ktoré sa učia ešte aj s hlavou v záchodovej mise robia vášnivé pokusy ktorý daľší bifľošuk kameruje na kameru myslím že pokusy ktoré sú tam od-prezentované sú absolutne jasné a zbytočné myslím že nič extra,no nemám čo dodať asi len toľko že seriál ma zaujal len s časti len niektoré pasáže ma bavia ale to je len výnimočné... ()

kukkik

Matná vzpomínka na dětství spojená s ikonickou úvodní znělkou. Je to podivný pořad, který ovšem alespoň u mě splnil svůj cíl, tedy podpořit zájem o vědu u dětí. 2/5 ()

DarkMatter

Bohužel už mě tento seriál věkově docela míjí, ale i tak jsem náhodou zahlédl všeho všudy asi 2 díly. Když jsem je viděl, říkal jsem si: "Škoda, že to nevysílali za mých mladých let. Určitě by to byl můj oblíbený seriál." Pro zvídavé, hravé a tvořivé děti jako stvořené. Nejen, že si mohou sami vyrobit několik zajímavých věcí, ale při tom také pochopí základy fyziky. ()

pe3czech

Zábavnou a pro děti lehce stravitelnou formou ukazuje záhady vědy. Není to dokonalý pořad, ale v tomto případě každopádně palec nahoru, Dávno nemám věk cílové skupiny diváctva, ale přesto mne mnohokrát zaujaly předváděné pokusy a důvtip, s jakým jsou fyzikální zákony vysvětlovány v praxi.52% ()

Maica

Docela povedený pořad. Jen mě trochu vadilo to stříhání jednotlivých pokusů na kratší části a taky to, že to nadabovali asi 4 lidi i když jich tam vystupovalo přes 10. ()

yaqwsx

Nedokážu se pořádně vžít do cílové skupiny - dětí okolo 10 let. Jak jim ten pořad připadá; jestli na ně moc složitý nebo infantilní. Každopádně na mě nepůsobí špatným dojmem. ()

MutantMarana odpad!

Zkurveny ovce. Co za rodice necha na toto koukat sve deti? Jj v dnesni dobe kazdy druhy jednobunecny organismus, pac sam je zavislej na debilu a fejsfucku, kdo se jak vysral a napapinkal. OMG. Pekne nam to jde do prdele...konec se nevyhnutelne blizi, ()

karolina.f

Z pohledu mě jako desetileté bych hodnotila pěti hvězdičkami. Teď, když to sleduju s mladším bratrem, přijde mi to spíše trochu úsměvné. Pro určitou věkovou kategorii.. proč ne :). ()

kubik 7

Zajímavý pořad pro děti mladšího školního věku, který si klade za cíl popularizovat přírodní vědy. Pořad je plný nejrůznějších experimentů, které si mohou děti vyzkoušet samy v domácím prostředí. Tento fakt je asi největším pozitivem pořadu. Australští tvůrci se snaží v dětech podněcovat zájem o dané pokusy, což je samo o sobě chvályhodné a velmi důležité. Co mi však na tom vadí, je to, jaký typ motivace je volen. Nejčastější motivací dětského diváka je někoho přelstít, někdy i podvést. To je zajisté dobře fungující motivace, která na dětského diváka "zabírá", avšak z mého pohledu trochu nemorální a deformující dětskou hodnotovou orientaci. ()

maniak.sused

Keď sme práve na vysokoškolskom priváte nemali prepnutý taliansky ženský volejbal, kukali sme Veda je zábava s Danou Kronental, ktorá určite mala niečo do seba (tá Dana). ()

Salvache

No, co si budeme povidat, na Popularni mechaniku pro deti asi nic nema. Hrozne mi vadi styl zaberu, ktere maji pusobit asi radoby real time. Skoda... ()

Teachman

Tento televizní pořad je vhodný jako doplněk přírodovědně zaměřených pořadů. Je pro diváky poutavý a poučný, některé pokusy by ale mohly být lépe vysvětlené. Epizody mají spád a jsou pochopitelné pro své cílové diváky. ()