Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

SG_ever

"Volal Pelta - Čurák, a co chtěl ? - Nic - A cos mu na to řek ? - No nic - Tos mu řek moc dobře!" Řada nezapomenutelných hlášek, které se jen tak neohrají a budou žít možná na věky. Představení (i když z 5% je to i film, proto porušuji své pravidlo divadlo nehodnotit) je až po okraj naplněné těmi nejlepšími gegy. Legendární ! (95%) ()

flawi.f

"Hele, mě volal ten, Pelta" - "Ti volal Pelta, jo? Č*rák...a co chtěl?" - "Nic" - "Nic, jo? A cos mu na to řek?" - "No, nic" - "Tos mu řek dobře" :-D ()

kurcatovium

Na záznamu mi (kupodivu) ani nevadí ty divadelní prvky, ale na pět hvězdiček to taky necítím... I když některé vpravdě humorné obraty by si to jistě zasloužily, co vy mediální mrdky?! Celkem kladně bych hodnotil i hudební pojetí, ale nej je prostě celkové vyznění a projev hlavně od Čtvrtníčka. Lábus v porovnání s ním působí bohužel jen jako sklerotický dědek. ()

Kerion

A zase tu máme projev české povahy, umíme si udělat ze sebevážnější situace srandu. A v tomto případě je to sranda velká. Páni Čtvrtníček s Lábusem přehrávají nejlepší úseky z odposlechů fotbalových funkcionářů s bravurou sobě vlastní. ()

Aven

Jen čtyři kvůli zbytečnému natahování, samotné dialogy jsou bez debat pětihvězdičkové. Od Dědictví aneb kurvahošigutentag první dílko, jehož hlášky v drtivé většině zlidověly. ()

Nyck

"Já to beru zleva, zprava, ty vole my jsme v pr*eli, vole. Jestli teď neukopeme ten bod se Zlínem, tak jsme všichni v pr*eli, vole!" U ničeho jsem se nenasmál jako u tohohle geniálního ztvárnění poměrů v českém fotbale. ()