poster

Svatební váza (festivalový název)

 • anglický

  The Pig Fucking Movie

 • nizozemský

  Vase de Noces

 • anglický

  Wedding Trough

 • anglický

  One Man and His Pig

Drama / Podobenství / Horor / Romantický

Belgie, 1974, 79 min

Režie:

Thierry Zéno

Kamera:

Thierry Zéno

Hudba:

Alain Pierre

Hrají:

Dominique Garny

Producenti:

Thierry Zéno

Střih:

Thierry Zéno
(další profese)
 • HellFire
  *

  "Proč z toho dělat 30 minutový kraťas, když to můžu roztáhnout do 80 minut." Toť si řekl tvůrce a vzniklo rozvleklé cosi o milovníkovi (doslova) zvířat, kde neustále sledujeme pobíhající členy stodoly a souložící zvířátka nebo volnočasové aktivity hlavního představitele. Opravdu zábava k pokukání. O nějaké kontroverzi nebo nechutenství nemůže být ani řeč.(5.11.2011)

 • Jericho666
  ***

  Vase de noces se nedá nějak popsat. To se musí vidět. A nebo raději ne? Vždy si u podobných filmů říkám, a u tohoto dvojnásob, zda je ujetější - zvrácenější, úchylnější, nazvěte si to jak chcete - režisér a nebo herec/herci? Je víc ujetý Thierry Zéno, u kterého si člověk může říkat, co při psaní scénáře a režie hulil/bral za matroš a nebo Dominique Garny, který ve filmu hraje člověka, kterého ani nevím jak nazvat? Nevím jak byl v okolí Garnyho snímek v podvědomí, ale nedivil bych se, kdyby díky té roli mu říkali zoofile nebo hovnožroute. Kdo je tedy z těch dvou zvrácenější? Osobně ani nevím jak pořádně film brát. Místy jsem si říkal "Co to sakra?" a místy "Jéééé! :)". To když 2 minuty vrací malá prasátka každé ke své mističce, jelikož pořád běhají sem tam. A jelikož nevím, jsem plný rozporuplných pocitů, tak je Vase de noces jasný adept na 50%. Třeba v budoucnu svůj úsudek změním, ale to by znamenalo že si snímek pustím ještě jednou, takže asi ne. P.S.: Za hudbu a celkově zvukový doprovod filmu by se nemusel stydět ani takový Hans Zimmer nebo kapela M83. Vyjít tenkrát k Vase de noces soundtrack, tak by prostě musel dostat cenu.(9.7.2013)

 • Fleur6
  **

  Chcela som dať odpad!, ale po besede s režisérom sa mi zdá toto hodnotenie primeranejšie (i keď si naozaj nemyslím, že námet čerpal z Jungových kníh, básní a obrazov, v tom bude nejaká úchylka:). Niežeby som mala niečo proti zoofílii s prasnicou a následným splodením potomkov s danou dámou či konzumácii vlastných výkalov, ale dosť ma to nudilo.(2.8.2009)

 • darkrobyk
  ****

  Všední dny na statku plné zvířecího sexu s nevšedním, ale logickým a očekávaným koncem aneb láska k praseti nezná hranic. Zvláštně surreálné a lyrické. Poetické scény (pouštění draka, koupání, odpočinek) jsou krásné a současně jsou v protikladu k umírání a zániku. V jisté scéně jsem si vzpomněl na Andaluského psa, jiné připomenou pozdější Salo, ale jistě netrumfnou autentičtější kreaci Divine v Pink Flamingo. Snad jen místo selátek jsem očekával narození něčeho jiného, ale takhle to nakonec mělo svůj význam. Slepičí a krůtí orgie jako symbol povrchní lidské společnosti ( to se hned vybaví motýli ze Ze života hmyzu bří Čapků). V doprovodných chorálech jako bych zaslechl budoucí Dead Can Dance, zatímco elektronická hudba mohutně předběhla budoucí New Wave. Především pasáže s drůbeží vyvolávaly často široký úsměv na rtech. p.s. v uvedeném obsahu jsou opět nepřesnosti - hlavičky panenek nenasazuje selátkům, ale holubům a prasnice není zakopávaná zaživa, nýbrž mrtvá (spáchá totiž sebevraždu)- což je pro film důležité.(18.9.2014)

 • Tommy987
  odpad!

  Keby aj originálny názov znel "The Pig Fucking Movie" (a nie nič neznamenajúca "Svadobná váza") a nehral by sa na umenie a skryté myšlienky, možno by som bol zhovievavejší (dal by som aspoň to moje pôvodne zamýšľané WTF / 10), ale v konečnom dôsledku nevidím dôvod, prečo dať tomuto psychopatickému pseudoumeniu viac než okrúhlu 0 / 10.(2.8.2009)

 • - Film je dodnes zakázaný v Austrálii a na Novom Zélande. (Paldiny)

 • - Znovu promítán byl film na FF v Locarnu ve Švýcarsku v roce 2008. (HellFire)

 • - Při promítání na MFF v Perthu v Austrálii roku 1975 se snímek potýkal s kritikou ze strany místních cenzorů. Ti do filmů promítaných na festivalech nezasahují, ale kritika byla cílem nátlaku konzervativců. Do promítání se film nakonec dostal, ale zakázán byl roku 1976. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace