Bakaláři - Série 10 (1981) (série)

Herečka (S10E09)

(epizoda)
Komedie / Krátkometrážní
Československo, 1981, 19 min

Touha a talent přece nestačí! Mladší dcera Julie (L. Kořínková) si chce podat přihlášku na herectví. Manžel její starší sestry Karel (P. Nárožný), strohý účetní, jí to vymlouvá, neboť dle jeho mínění touha a talent nestačí. Julie se tedy na oko vzdá herectví a dá na slova Karla, že půjde studovat ekonomickou školu. Poprosí ho ale, aby ji na přijímačky připravil. Přitom ho začne svádět a daří se jí to. Ve skutečnosti mu chce jen dokázat, že talent opravdu má! A jak to všechno dopadne, na to už se podívejte v dnešním úsměvném bakalářském příběhu. (Česká televize)

Cesty timem

Normálně by to bylo za 2,5 až 3*. Petr Nárožny však rolí na tělo to povýšil u mne o hvězdu a něco výše... Nevíme jestli v této povídce bylo štěstí, že Julie šla nakonec přece jen na herectví nebo naopak a nebyl to pro umění přínos. Ale myslím, že mě dáte všichni za pravdu, že je velké štěstí, že Petr Nárožný nezůstal stavebním inženýrem a zběhl k herectví! ()

Peabody

no pan Nárožný je skvělý, ale že herecky vybavenou dívku hraje zrovna Lenka Kořínková, jejíž výbava zrovna nebyla v herecké oblasti, mi přijde hloupé. Jako jistě, piští jako obvykle a je na ni vcelku příjemný pohled, ale herecké nadání? Asi jako spisovatelka. ()