Radovanovy radovánky (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1989, 1 h 57 min (Minutáž: 9 min)

Zdena Bártová

Zdeněk Svěrák

Jiří Větroň

Jiří Kolafa

Luděk Sobota

Marie Zemanová

Zvuk:

Ivo Špalj

Obludně optimistický imbecil, jehož nejlepším a jediným kamarádem je nahnilá hlávka zelí (neboť i kedlubny nad ním ohrnuly hlízy), prostě nemůže zklamat. Samozřejmě, jako při veškerém tom konání lidském, nesmí se zanedbati příprava. Northern Lights, Blueberry či White Widow, společně s chlaďákem napěchovaným až po víko pacholíčky a snickerskami, vidím jako dostatečné uchystání. A až na Sobotu přijdou při dabingu ,,ty jeho chvilky", vyhýkáte smíchy finskou hymnu.(10.12.2013)

Večerníček neskutečně bláznivý. Jakmile vidíte Radovana a slyšíte jeho úplně absurdní, veselé hlášky k naprosto nepřiměřených situacím, musíte uznat že tahle magořina má co do sebe. Luděk Sobota namluvil tohohle antihrdinu a všechny ostatní postavy s takovým šarmem že se to nedá splést. Zlý Výrostek Hugo je navíc nezapomenutelná postava která dává takové hlášky, že se to pomalu ve světě českých večerníčků ani nevidí. Vím že jednotlivé díly nemají zrovna zajímavé zápletky, nebo vyloženě vtipné příběhy. Jenže v Radovanovi jde spíše o koncept než o pohádku. A navíc, děti se u toho skutečně baví.(21.1.2012)

• Flaxik

Radovat se z toho, že si sedne na připínáček, nebo že ho krásně pálí kopřivy dokáže snad jenom totální fetka vyhulená a tak působí i celý večerníček. Ty dvě hvězdy jsou za zlého výrostka Huga, který byl jediným ostrovem příčetnosti v moři haluzí a "velešťastném" prostředí psychiatrické léčebny s Radovanem jako hlavním chovancem. Nenáviděl jsem už jako dítě a tak trošku jsem doufal, že Hugo Radovana jednoho dne zabije. Bohužel nestalo se...(2.12.2013)

Doteď jsem netušil, že je Radovan jednou z nejkontroverznějších postav v dějinách večerníčků. Kdo by to byl řekl. Navíc horší průměrné hodnocení než buzna Autíčko s červeným srdcem? Kam ten svět spěje. Mně, stejně jako kolegovi Mykhaluu Radovanův přístup pomáhá přežít. A za záchranu už dvou životů, si Radovan (i se zlým výrostkem Hugem a Luďkem Sobotou) zaslouží medaili od pana presidenta a pět bodů ode mě! Jé, kopřivy, vy krásně pálíte.(14.4.2010)

Naprosto úchylně optimistický večerníček plný nezdravě veselých hlášek a s kultovním záporákem, zlým výrostkem Hugem, který si našel k mému srdci cestu stejně jako magor Radovan. "Dneska ty kopřivy krásně pálí", radoval se Radovan. Pro mě osobně je tenhle večerníček kult, a to jsem ho poprvé viděl až v posledním ročníku gymnázia, když mě spolužák upozornil na to, že tento skvost běží v televizi a je to neskutečná prča.(26.6.2006)

• - Večerníček Radovanovy radovánky chtěl původně namluvit jeho tvůrce a scenárista Zdeněk Svěrák, avšak roli nedostal. Zajímavostí je, že se mu dostalo možnosti jakéhosi vyrovnání v audio verzích. (P. J. D.)

• - Autorem scénáře je Zdeněk Svěrák. (sikky)