Radovanovy radovánky (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1989, 1 h 57 min (Minutáž: 13x9 min)

Zdena Bártová

Marie Zemanová

Zvuk:

Ivo Špalj
  • Flaxik

Radovat se z toho, že si sedne na připínáček, nebo že ho krásně pálí kopřivy dokáže snad jenom totální fetka vyhulená a tak působí i celý večerníček. Ty dvě hvězdy jsou za zlého výrostka Huga, který byl jediným ostrovem příčetnosti v moři haluzí a "velešťastném" prostředí psychiatrické léčebny s Radovanem jako hlavním chovancem. Nenáviděl jsem už jako dítě a tak trošku jsem doufal, že Hugo Radovana jednoho dne zabije. Bohužel nestalo se...(2.12.2013)

Doteď jsem netušil, že je Radovan jednou z nejkontroverznějších postav v dějinách večerníčků. Kdo by to byl řekl. Navíc horší průměrné hodnocení než buzna Autíčko s červeným srdcem? Kam ten svět spěje. Mně, stejně jako kolegovi Mykhaluu Radovanův přístup pomáhá přežít. A za záchranu už dvou životů, si Radovan (i se zlým výrostkem Hugem a Luďkem Sobotou) zaslouží medaili od pana presidenta a pět bodů ode mě! Jé, kopřivy, vy krásně pálíte.(14.4.2010)

Obludně optimistický imbecil, jehož nejlepším a jediným kamarádem je nahnilá hlávka zelí (neboť i kedlubny nad ním ohrnuly hlízy), prostě nemůže zklamat. Samozřejmě, jako při veškerém tom konání lidském, nesmí se zanedbati příprava. Northern Lights, Blueberry či White Widow, společně s chlaďákem napěchovaným až po víko pacholíčky a snickerskami, vidím jako dostatečné uchystání. A až na Sobotu přijdou při dabingu ,,ty jeho chvilky", vyhýkáte smíchy finskou hymnu.(10.12.2013)

• berg.12

Suverénně jeden z nejhorších, ne-li nejhorší večerníček, co pamatuju. Připomínám ovšem, že večerníčky hodnotím zásadně podle dětských vzpomínek. K mnou už několikrát vzpomínané neoblíbené animaci přibyl absolutně nulový, zoufalý děj bez nějaké zápletky a s neskutečně trapnými hláškami a dialogy, přičemž korunou všeho byl totálně nevečerníčkový Luděk Sobota. Neznám moc pozitivněji naladěných děl, ale má dětská fantazie u tohohle neskutečně trpěla.(5.11.2006)

Naprosto úchylně optimistický večerníček plný nezdravě veselých hlášek a s kultovním záporákem, zlým výrostkem Hugem, který si našel k mému srdci cestu stejně jako magor Radovan. "Dneska ty kopřivy krásně pálí", radoval se Radovan. Pro mě osobně je tenhle večerníček kult, a to jsem ho poprvé viděl až v posledním ročníku gymnázia, když mě spolužák upozornil na to, že tento skvost běží v televizi a je to neskutečná prča.(26.6.2006)

• - Autorem scénáře je Zdeněk Svěrák. (sikky)

• - Večerníček Radovanovy radovánky chtěl původně namluvit jeho tvůrce a scenárista Zdeněk Svěrák, avšak roli nedostal. Zajímavostí je, že se mu dostalo možnosti jakéhosi vyrovnání v audio verzích. (P. J. D.)