Djflash

Český film Medvídek má na první pohled velmi sladký název, ovšem stačí jen jedno malé pomyslné kousnutí, a hodně rychle zjistíte, že v sobě ukrývá dosti hořkou náplň ,jenž nebude chutnat každému. Scénáře se ujal opět kdo jiný než Petr Jarchovský, avšak tentokrát to trochu přepálil. Příběh o šestici nerozlučných přátel, kteří mají před sebou určitá tajemství nezní nijak špatně. Zásadní chyba je ve vyprávění celého děje. Atmosféra je neskutečně depresivní a o moc lip na tom nejsou ani dialogy mezi jednotlivými postavami. Většina herců ve svých rolích sice působí jako opravdové trosky, a tudíž určitý nádech tragikomedie tu asi je, bohužel vzájemnou empatii mezi divákem a nějakou z hlavních postav, tak ta se dá vycítit jen velmi těžko. Navíc výkony aktérů mají vcelku kolísavou tendenci. Střídají se světlé a chmurné momenty, to jen potvrzuje nevyrovnanost celého snímku. Pokud budeme vycházet z předpokladů, že se počin snaží aspoň trochu odrážet od současné reality, jak to bývá u Jarchovského námětů zvykem, tak je snad mnohem lepší být svobodný bezdětný samotář. Příště by neškodilo přidat trochu toho komického nadhledu, aby se člověk mohl taky občas i zasmát. Jestli jste ještě nikdy neměli depresi ze života, tak si pusťte Medvídka a třeba se dostaví. Náplň medvídka má tedy hořkou pachuť, kterou možná pro jednou ochutnáte, ale budete mít co dělat, abyste ji strávili. ()

dauby

Film, který neurazí, ale ani nenadchne. Určitě se ovšem nejedná "o skvěle napsané postavy a jejich dialogy", jak tu plácá oficiální text distributora. Spíš bych řekl, že scénáři, i když se snaží řešit vážné problémy, chybí hloubka. Povrchnost sluší komedii, ne vážným tématům. Navíc najít v tomhle příběhu sympatickou postavu je dost obtížné. Nakonec byl asi nejsympatičtější Jiří Menzel :-) Dost mi vadily dementní titulky Břevnov - Řím - Břevnov - Řím a tak pořád dokola, jednou by to snad stačilo. Taky mě nebavila snobská atmosféra, kterou chce film zřejmě ohromit diváky. Zkrátka: tenhle film není žádná sláva. ()

datel13

Kdyby měl někdo popsat českej film posledních let, stačí ho odkázat na tenhle shit. Anebo radsi ne, pokud si toho dotycnyho nechcete znepřátelit anebo aspoň ho utlouct nudou. Film absolutne o nicem, jediny plus snad jen, ze ti nejprovarenejsi cesky herci se tu objevuji v pro sebe netradičních rolich. Wilhelmova jako hystericka spindira? Geislerova jako domaci pipka? Trojan jako diplomat? Tato postava byla aspoň moralnim vitezem pribehu loseru a malo uvěřitelných postav (aspoň tak jsem to pochopil, ze tenhle diplomat mel nad ostatnima v obskurnim zaveru navrch), ve svete, kde by jeden nechtel zit ani chvili. Dojem nezachranila ani pomerne svudna bad bitch slovenska stevardka, která se starala o nas vagon. ()

cist

Strašně naivní a hloupoučký. Figury ostře vykontrastovaný (obřadně pedantickej Trojan v kontrastu s blbkou švagrovou Issovou) tvořily spíš karikatury, takže rádoby civilní pojetí filmu se minulo účinkem. Scénář musu zase všecko vysvětlovat: prtoze divák je debil a nepozná podle kontextu a dialogu, že Macháček je u rodičů, musí aspoň pětkrát říct "ahoj, mami/tati"; divák taky musí pochopit, že Vilhelmové se už v podniku vede dobře, takže herečka je nucená říkat naprosto neživotný věty jak z příručky marketingu: "padesát dortů? To pro nás není problém!" a režisér tuhle zbytečnou scénu ještě s gustem natáhne na maximum. A hlavně! Musíme zase vymyslet nový HLÁŠKY. Bez hlášek není českýho filmu! ()

Hombre8

Přešlap. Hvězdná pěchota po všech stránkách - od scénáře, přes režii a samozřejmě hvězdné obsazení a výsledek? Prd. Nu... Ne vždy se zadaří... ()

Janickap

Hřebejk natočil opět to samé: Odlidštěné, ploché, povrchní, nepřirozené a neuvěřitelné nic. Další stejný a zbytečný film. ()

davidh76

Medvídek mě chytl. Je mi 30, dokážu se plně vcítit do problémů hrdinů Medvídka. Třeba je to v tom... Dostalo mě, když jedna recenzenta velmi rozšířeného deníku napsala: "Jarchovský umí napsat vtipnou a vypointovanou scénu, Hřebejk jí umí natočit a herci výborně zahrát.." a hned dodala "na celovečerní film to není právě moc..." Podle mě je to dost je. Ale myslím, že spousta lidí prostě hodnotí Hřebejka a Jarchovského, nikoliv jejich film... A jsem přesvědčen, že kdyby si pro příští tajný projekt dali jména Prouza a Vašátko, dostali by takových 80% :-)... Já Medvídka doporučuju a prohlašuji: Horem pádem byla nuda, Kráska v nesnázích by bez Šmitzera nestála za nic... ()

RADUNA

Dlouho tvrdím,že na Hřebejka už nepujdu,protože me už nemuže ničím překvapit a nepřekvapil...slušně udělanej film s českou hereckou smetánkou,ale jinak průměr... ()

jaLOO

Emocionalne prazdne , herecky opozerane pribehovo vyprahnute. Preco dve hviezdicky? Par okamihov vas bolestne presvedcia, ze tvorcovia filmu mali na viac. O to to boli viac :( ()

Leila75

Film o vztazích mezi lidmi v dnešní době,o problémech,které život provázejí a můžou potkat každýho z nás,mě ale osobně zklamal,doporučila bych raději schlédnout italský snímek Saturno contro(2007)od F.Ozpetka,který podstatně lépe a přirozeněji odhaluje vazby mezi námi. ()

de-souza

Život je svině, v tom má tenhle film pravdu, ale jinak je to prázdný, prázdný... a ženské obsazení filmu nesahá mužské části ani po kotníky... ()

ToddB

Může mi někdo říct o čem ten film je? Děj nulový , konec o ničem, prkenné herecké výkony , humor nula. Jen proto, že Odpad! je rezervován Troškovi se Soukupem dávám za jednu hvězdu. ()

dc

Už mě unavuje sledovat "velko"výrobu filmů v Čechách. A snažit se najít v každém filmu nějaké moudro či filozofično. Protože tam musí být - když je to takové jinak o ničem. Spousta filmů si na něco hraje a kritikové pějí ódy, protože je to jejich chleba. Jarchovský se vyčerpal už v Pelíšcích a teď se marně snaží chytit druhý dech. Hřebejkovy výtvory připomínají sinusoidu - ikdyž teď je nějak dlouho dole. Nejsem tímto filmem osloven a ani jej nijak zvlášť nemohu nikomu doporučit. Odnesl to Medvídek, ale podobně se stavím ke spoustě filmů poslední doby u nás natočených. Jen jsem neměl sílu jim udělit hvězdy, natož dát komentář. ()

Marčus

Jediné, co se dá u této přízemní záležitosti dělat, je hádat identitu medvídka. To mi vydalo tak na jednu hvězdu. Zbytek je mixem ptákovin, který nezachrání ani solidní herecké výkony většiny účastníků. 35 % ()