poster

Jokohama kaidaši kikó

 • Japonsko

  ヨコハマ買い出し紀行

 • Japonsko

  Yokohama kaidashi kikō

Animovaný / Sci-Fi

Japonsko, 1998, 2x29 min

Režie:

Takaši Annó
 • Subjektiv
  *****

  Tohle anime v sobě neskrývá děj, akci, humor. Vlastně skoro nic, kvůli čemu normálně lidé filmy sledují. Přesto patří k mým nejoblíbenějším. Alfa občas fotí, češe se, mívá návštěvy, jezdí na mopedu, vaří kávu... Vše, co uvidíme jsou jen drobné epizodky z jejího běžného života. Někoho to bude nudit, jiný by hned s chutí poseděl s Alfou u kafe. Já i přesto, že kafe nepiju. Takový poklid snad nevyzařuje z žádného jiného anime dílka. A různé postřehy Alfy rozhodně nejsou nezajímavé. Výtvarně je YKK zpracováno příjemně, velmi připomíná mangu. Animace není nijak výjimečná, ovšem při nedostatku akčních scén o tom asi nebudete přemýšlet.(27.2.2007)

 • ing.man
  *****

  Strašné anime. Vůbec se na něj nedívejte, neběhá tam nic prsatého, nic v dráždivém negližé ani jeden seifuku !! Žádnej padouch, či souboje mečů. Žádná tvrdost života filozofujícího poloboha.... Kde je ten pitomý fatalismus?!! ......... Nikde. Tu krásu spatříte pouze budete-li absorbovat, nasávat či saturovat. Nechte mysl stranou. Dovolte srdečnímu svalu aby vám rozeběhl ten proud v žilách trochu víc, než je obvyklé. A snímek vám sdělí to "nejkratší jméno podstatné".(29.5.2018)

 • 3KAVKY
  ****

  Poetická, milá a odpočinková nádhera v naprosto dokonolém dějovém vzduchoprázdnu. Při sledování jsem si připadal, jako by mi někdo nabídl zmrzlinu a pak mi dovolil se na ní jen dívat. Postapokaliptický svět po zaplavení přímořských oblastí, ve kterém žije veskrze lidská androidka..? To je téma lákající diváka jak včelu na med. Ten pak zcela jistě nedostane to, co čekal, avšak velmi brzy je ukolébán pokojnou nevzrušeností a příjemnou srdečností světa, do kterého byl vtažen a jen zúčastněně přihlíží běžnému "životu" roztomilé modrovlasé Alfy. Na to, že se tam vlastně nic nedělo, příjde až pět minut po skončení závěrečných titulků. Tomu se nedá než tleskat.(2.9.2010)

 • Naslund
  *****

  Kdo se trefí do anime náladou, má vyhráno a krásnou hodinu před sebou. Kdo neví, co to vlastně spustil, asi rychle vypne a zapomene. Zde je očividně většina lidí poetického ražení. Proto je hodnocení tak dobré a já s ním nemůžu nesouhlasit. Ono se taky asi nenajde moc lidí, kterým by se anime nelíbilo, dokoukali jej a ještě si dávali práci s vyhledáváním zde :-)(8.10.2008)

 • K.a.r.i.n
  *****

  Musím souhlasit, že tohle anime je opravdu o ničem. Přesto – nebo možná právě proto – má úžasnou, klidnou atmosféru, která mě naprosto pohltila. Příběh o robotce Alfě, která jezdí na mopedu a poznává svět mě svou atmosférou zaujal víc než podobně laděné Haibane renmei. Nemůžu dát míň než plný počet.(26.8.2008)