Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný

Recenze (439)

plakát

Politické spektrum (2006) (pořad) 

Česká televize si tak plní nějaké své povinnosti a většinou je to děsná sranda. Třeba teď tam byl díl, kdy většina účastníků byla pro vystoupení z EU, jedni nadávali, že nejsme Švýcaři, jedni chtěli udat sinektické kyvadlo všem v EU a ten nejrozumnější z diskutujících, tam měl v už v názvu přímo napsáno, aby ho nevolili. Jen si nesmíte připustit, že jde o Vaši zemi, a pak se můžete výsostně bavit.

plakát

Einstein a bomba (2024) 

Za mě vysloveně zklamání. I 180 minut Oppenheimera mi přišlo kratších. Těšil jsem se, že snad pochopím něco z fyziky, že se podívám na Einsteinův život a dozvím se nějaké zajímavosti, ale o tom film moc není. Asi třetina filmu je o hajlujících Němcích a hrůzách války, zbytek je o všem možném, ale extra povrchně. Nedozvíme se skoro nic o jeho rodině, spolupracovnících nebo výzkumu. Byl zvolen koncept, že Einstein řekne pouze to, co řekl doopravdy, což zní jako super nápad, ale ve filmu tak nemůže vést žádnou konverzaci a musí jen koukat na partnera v dialogu. Celé mi to přišlo na rychlo spíchnuté, když už Oppenheimer měl takový úspěch. Je super, že tam je tolik jeho záběrů, ale tím to končí.

plakát

Sláva (2022) (seriál) 

Mě se to líbilo, ale z chronologie jsem měl občas lehce zamotanou hlavu. Mrtvá postava se občas ukáže zase naživu, občas mrtvě a občas někde mezi tím. Přitom tam není žádné logické zasazení takovéto scény. Na druhou stranu je to osvěžující novinka. Napadl mě ale zajímavej fakt. Jednu postavu tam hrají dvě herečky. Starší má celkem cool roli v různých pozicích, ale ta mladší,... představte se, že všechny scény, co točíte, tak vás ostatní jen docela krutě šikanujou. Pro začínající herečku to musí být děs.

plakát

Tajný život mazlíčků 2 (2019) 

Takhle mají vypadat rodinné filmy. Já se smál od začátku do konce a věřím, že i děti si užijou. Docela rád bych věděl, jaké zvíře je favoritem režiséra. Myslím, že to bude kráva, ale králík bude v závěsu. Hlavně si počkejte na závěrečný králíkův rap v titulcích.

plakát

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021) 

Právě jsem dokoukal Tajný život mazlíčků 2 a nemůžu uvěřit, že hodnocení je stejné, jako má Gump. Gump nenabízí jako film prakticky nic, než obrázky pár pejsků. Je to kýč na kýč, hudba jde úplně mimo a herci vůbec netuší co mají hrát (rád bych viděl výraz Krajča, když mu někdo pověděl, že má hrát radost bláznivým poskakováním). Určitě má film všechny parametry odpadu, ale chápu, že pro nejmenší děti by film mohl být. Je tam jasně vymezené zlo a dobro a tak to pro ně může být celkem drámo. Pro mě to byla půlka filmu plná zkoumání, "co má sakra ten pes s jazykem" a druhá plná přemýšlení, jestli opravdu jsou všichni lidi, co mají rádi psi dobří a ostatní zlí.

plakát

Tiché místo (2018) 

Tiché prdy jsou smradlavé, ale ty hlučné Vás mohou zabít. Vím, je to laciné, ale během filmu jsem měl až příliš volného času na vymýšlení podobných nesmyslů. Autoři horor sice natočili s výbornou kamerou a herci jsou taky třída, ale pokud vypadne mluvení, na které jsou všichni zvyklí, musí se něčím nahradit. Jinak to dopadne jako zde, kde je divák přinucen zamyslet se nad tím, jak mohlo lidstvo opanovat pár hmyzáků, kteří se s rozvahou lumíka vrhají na jakýkoli hlučnější zdroj zvuku. Jinak jsou vlastně bezmocní a je s podivem, že nenarazej do každého stromu, který se jim postaví do cesty. Ve výsledku jediné, co mi nahánělo strach, byl hřebík trčící z prkna.

plakát

V pasti času (2018) 

Dopředu jsem o filmu nic nevěděl, a tak jsem se nechal zlákat scify názvem a kapitánem Kirkem v prvních scénách filmu. Pozor na to, je to past. Od té chvíle je to nedokoukatelná strašlivost sama, kde nejsou sympatické postavy, není zajímavý jiný svět a kde je vše tááák dlouhé. Já si raději z čirého nezájmu šel v polovině číst noviny.

plakát

Děsivé dědictví (2018) 

Kdyby se film neprezentoval jako Horror Masterpiece, tak bych tomu klidně dal víc, protože jako rodinné drama funguje slušně. Co se strašidelnosti týče, tak víc jsem se bál, když jsem šel večer na záchod. A když pak na mě skočil oknem kocour, to už byla jiná liga :) Jinak asi budu trochu spoilerovat, ale co mají probůh ti démoni s posedáváním těch nejslabších? Jednou jsem pán pekel, tak chci tělo, co mě je hodno. Za chlapy nějakého Arnolda a za ženy třeba Hale Berry, ale ta už asi posednutá je, když se od mého narození nezměnila.

plakát

Kingdom (2012) (seriál) 

Pokud máte rádi lesklou historii, hrdiny, mystiku a vojenskou taktiku, tak budete asi slintat blahem. Jen musíte mít rádi všechny tyto 4 položky. Jinak se asi najde něco, co vás bude štvát... jako třeba totálně over powered generálové nebo tajemné supersilné národy. Osobně s vděkem přijímám všechno a tak pro mě rozjezd druhé série byl událostí roku 2013. Jasně, slabin to má spoustu, ale kdo by se tím zaobíral, když ta heroická linie má takovou sílu a takový tah na bránu.

plakát

Strážci Galaxie (2014) 

Když jsem náhodou viděl trailer na tohle, tak jsem si říkal, jaká to bude blbost, a že na to určitě nepůjdu. Ale protože mám blbou paměť, za tři týdny už jsem nadšeně seděl v kině na dobře hodnoceném filmu :) Naštěstí, když mi to došlo, tak už jsem se dobře bavil, protože... jo, je to blbost, ale fakt vtipná a zábavná skoro po celou dobu... "Tohle ti uniklo!" "Mám výborné reflexy, mě nic neunikne!" :))