Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dobrodružný

plakát

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Takhle mají vypadat rodinné filmy. Já se smál od začátku do konce a věřím, že i děti si užijou. Docela rád bych věděl, jaké zvíře je favoritem režiséra. Myslím, že to bude kráva, ale králík bude v závěsu. Hlavně si počkejte na závěrečný králíkův rap v titulcích.

plakát

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Právě jsem dokoukal Tajný život mazlíčků 2 a nemůžu uvěřit, že hodnocení je stejné, jako má Gump. Gump nenabízí jako film prakticky nic, než obrázky pár pejsků. Je to kýč na kýč, hudba jde úplně mimo a herci vůbec netuší co mají hrát (rád bych viděl výraz Krajča, když mu někdo pověděl, že má hrát radost bláznivým poskakováním). Určitě má film všechny parametry odpadu, ale chápu, že pro nejmenší děti by film mohl být. Je tam jasně vymezené zlo a dobro a tak to pro ně může být celkem drámo. Pro mě to byla půlka filmu plná zkoumání, "co má sakra ten pes s jazykem" a druhá plná přemýšlení, jestli opravdu jsou všichni lidi, co mají rádi psi dobří a ostatní zlí.

Tiché místo (2018)

Tiché prdy jsou smradlavé, ale ty hlučné Vás mohou zabít. Vím, je to laciné, ale během filmu jsem měl až příliš volného času na vymýšlení podobných nesmyslů. Autoři horor sice natočili s výbornou kamerou a herci jsou taky třída, ale pokud vypadne mluvení, na které jsou všichni zvyklí, musí se něčím nahradit. Jinak to dopadne jako zde, kde je divák přinucen zamyslet se nad tím, jak mohlo lidstvo opanovat pár hmyzáků, kteří se s rozvahou lumíka vrhají na jakýkoli hlučnější zdroj zvuku. Jinak jsou vlastně bezmocní a je s podivem, že nenarazej do každého stromu, který se jim postaví do cesty. Ve výsledku jediné, co mi nahánělo strach, byl hřebík trčící z prkna.

V pasti času (2018)

Dopředu jsem o filmu nic nevěděl, a tak jsem se nechal zlákat scify názvem a kapitánem Kirkem v prvních scénách filmu. Pozor na to, je to past. Od té chvíle je to nedokoukatelná strašlivost sama, kde nejsou sympatické postavy, není zajímavý jiný svět a kde je vše tááák dlouhé. Já si raději z čirého nezájmu šel v polovině číst noviny.

Děsivé dědictví (2018)

Kdyby se film neprezentoval jako Horror Masterpiece, tak bych tomu klidně dal víc, protože jako rodinné drama funguje slušně. Co se strašidelnosti týče, tak víc jsem se bál, když jsem šel večer na záchod. A když pak na mě skočil oknem kocour, to už byla jiná liga :) Jinak asi budu trochu spoilerovat, ale co mají probůh ti démoni s posedáváním těch nejslabších? Jednou jsem pán pekel, tak chci tělo, co mě je hodno. Za chlapy nějakého Arnolda a za ženy třeba Hale Berry, ale ta už asi posednutá je, když se od mého narození nezměnila.

Kingdom (2012) (seriál)

Pokud máte rádi lesklou historii, hrdiny, mystiku a vojenskou taktiku, tak budete asi slintat blahem. Jen musíte mít rádi všechny tyto 4 položky. Jinak se asi najde něco, co vás bude štvát... jako třeba totálně over powered generálové nebo tajemné supersilné národy. Osobně s vděkem přijímám všechno a tak pro mě rozjezd druhé série byl událostí roku 2013. Jasně, slabin to má spoustu, ale kdo by se tím zaobíral, když ta heroická linie má takovou sílu a takový tah na bránu.

Strážci Galaxie (2014)

Když jsem náhodou viděl trailer na tohle, tak jsem si říkal, jaká to bude blbost, a že na to určitě nepůjdu. Ale protože mám blbou paměť, za tři týdny už jsem nadšeně seděl v kině na dobře hodnoceném filmu :) Naštěstí, když mi to došlo, tak už jsem se dobře bavil, protože... jo, je to blbost, ale fakt vtipná a zábavná skoro po celou dobu... "Tohle ti uniklo!" "Mám výborné reflexy, mě nic neunikne!" :))

Tyran (2014) (seriál)

Za sebe můžu říct, že diktátorské režimy jsou nej, pokud je v čele schopný člověk. Já bych byl skvělej :) Když to vyjde, tak jedinou slabinou je potom boj o moc. Seriál se zaměřuje právě na toto téma a upřímně řečeno, po Game of Thrones to už není takový odvaz. Ze začátku mě docela iritovalo, že jediné správné hodnoty byly ty Americké, takže když měl být kluk únosce zastřelen, hned to bylo zlo největšího kalibru. Když potom byl popraven atentátník, vše bylo v pořádku. Zajímalo by mě, kdyby se Al-Fayeed nastěhoval do České republiky, jestli by pak byl trest smrti špatný. Nejdřív mě bavilo sledovat, jak se mu to přinášení západních hodnot nedaří, ale pak mu to začalo klapat. Ořezaly se vedlejší linie, byť byly celkem zajímavé, no a o konci se radši nezmiňuju. Jestli nebude druhá řada, tak seriál radši nedoporučím...

300: Vzestup říše (2014)

Přijde mi, že myšlenkou toho filmu je, že demokracie bere chlapům koule. Když porovnám bezcharismatické vystrašené Atéňany, kteří si před bitvou musí říkat proslovy, aby se jí nebáli zúčastnit, a drsné Sparťany, tak si skoro říkám, že by to byla dobrá reklama na první díl :) Tady jsem bohužel musel fandit Peršanům. Se záporačkou jsem i dost sympatizoval... a on když se od ní hlavní hrdina vracel na lodi, tak se mu určitě taky honilo hlavou, jaký je blb :D

plakát

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Ten začátek byl fakt pořádnej nářez. Neříkám, že bych takové chtěl všude, protože bych byl asi pěkně posahanej, ale ta působivost a vtažení do děje byly opravdu vzorové. A je úžasné, že i po padesáti překousaných lidech to na mě účinkuje pořád tak brutálně. Prostě kdykoli se něco děje, je to nadupaná a odjištěná bomba. Jen se tam bohužel vkrádá až moc povídání o lidské morálce a o lidskosti... brrr. Každopádně doporučuju každému, kdo nemá slabý žaludek.