Agent Nick Cherenko (Dolph Lundgren) opustí svou práci a chystá se užívat si klidu se svou rodinou. Jeho žena a syn se však stanou nevinnými oběťmi války gangů. Nick se rozhodne začít znovu, přestěhuje se do Ameriky a pracuje jako mechanik. Náhoda mu však přivede do cesty vrahy jeho nejbližších…a dál už ho žene jen pomsta! (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Yes! Lundgrén v plnej paráde, ako ho poznáme v stupidnom filme, so stupiným príbehom, o stupidnej pomste. Úvodná scéna naznačila, že minimálne akcia by mohla za niečo stáť, a že vypnúť mozog a čučat na šialené guľky je občas celkom fajn. Lenže potom nastalo prázdno. Ťažko rozumne popísateľná epizóda filmu, pre ktorú ma nenapadá iné slovíčko než "nicota". Jednoducho, prostoduchá séria snímkov + sem tam nejaká ta facka, nadávka, výstrel. Navyše Dolph, ako prezieravý režisér spravil (zo svojho, aj z pohľadu diváka) geniálny ťah, že svojej postave naservíroval charekter inrovertného killera, ktorý "málo mluví (navyše ako rus má problém s angličtinou), ale hodně koná" a po svoj bok postavil presný opak, v podobe ukecaného šaška so silným anglickým akcentom, ktorý to zaňho prakticky celé odohral. A samozrejme, že finálnu ukájaciu ranu si nechal pre seba. No nieje to cool? :) ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s Dolphom Lundrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dobrý príbeh o bývalom príslušníkovi ruských špeciálnych jednotiek, ktorý pri mafiánskej akcii príde o rodinu. Vrahom sa pomstí, odíde žiť do Ameriky, ale po rokoch dostane ponuku zachrániť ženu, ktorú uniesol práve vrah jeho rodiny, ktorému sa podarilo prežiť. So spracovaním ale nie som moc spokojný, ešte prvá polovica sa mi dosť páči, je rýchla, stále sa v nej niečo deje, jednoducho presne taká, aká aj má byť, ale od záchrany ženy sa už začne obyčajná cesta cez východoeurópsky vidiek, čo až na záver vôbec v ničom nezaujme. Akcie je tu pomerne dosť, ale nachádza sa takmer iba v prvej polovici a musím povedať, že sa mi dosť páči. Je presne v Lundgrenovom štýle, teda hlavne prestrelky a rýchlejšie zneškodnenia protivníkov, ale tu sú nadštandardne drsné a krvavé, čo je len plus a patrí medzi to najlepšie, čo Lundgren predviedol v novom tisícročí. Najviac sa mi páči Lundgrenom prvý akčný výstup s kalašnikovom, ktorý je príjemne nekompromisný, ale nanešťastie nie je moc dlhý, ale aj prepadnutie v byte alebo oslobodenie ženy sú na tom dobre. Akčný záver tiež nie je zlý a je aj dosť dlhý, ale neobsahuje žiadny zaujímavejší moment. Lundgren ako akčný hrdina tu spočiatku pôsobí dobre, ale časom zvolí veľmi nevhodné oblečenie a aj pocit drsnosti a nekompromisnosti sa podstatne zmenší. A ostatné stránky filmu už určite chváliť nemôžem, réžia, obsadenie, technická stránka, ale aj prostredie filmu sú na tom podpriemerne a to aj na pomery filmov točených vo východnej Európe. Škoda, že si celý film neudržal úroveň prvej polovice, ale aj takto som pomerne spokojný. A určite je to lepší film ako väčšina Lundgrenových filmov natočených pred týmto v tomto tisícročí. 62% ()

Wormboy odpad!

Story by Dolph Lundgren. Directed by Dolph Lundgren. Nie je nutne hovorit,kto asi hra hlavneho hrdinu. Lundgren ako zivotombity mechanik,ktoremu ako byvalemu clenovi elitnej jednotky vyzabijaju rodinu a on o par rokov na to ma moznost pomstit sa, je uplne uzasny. Hra jeho mimickych svalov je symfonia herectva, podobna kreaciam Al Pacina v najlepsich rokoch.Jeho citliva,ale napadmi nabita rezia, je ako by sa stretol rozpravacsky duch Spielberga s geniom Bergmana. Hlboke myslienky a rozhovory pripominaju to najlepsie z dialogov Jesseho so Celine z Linklaterovych veldiel.Uwe Boll je dole, Kral Filmu Lundgren je tu!!!HAIL TO THE SHIT!!! ()

GeusX

1985-1993. 8 let kdy byl Dolph na výslunní a jeho jméno se vyslovovalo společně se jmény Schwarzenegger, Stallone, Van Damme a Norris. V té době videa to byla akční hvězda. Potom začal točit jeden mizerný film za druhým. Pokud nebyl ve filmu jen "hostem". Tady si zkusil i režii (pod scénářem je také podepsán) a ani vystudovaná vysoká škola mu k dobrému filmu nepomohla. Je to příliš přímočaré, primitivní, neosobní, o napětí ani nemluvě. Alespoň nějakou originální akci, kdyby vymyslel. Na druhou stranu, viděl jsem i o dost horší.... ()

jojinecko odpad!

Kto si podobne ako ja po vzhliadnutí režisérskeho debutu Lungrena povedal, že horšie to už ani nemôže byť tak sa veľmi mýlil. Ano vážení,frajer Dolph to dokázal a natočil ešte väčši shit!!! Hlúpučký tisíckrát obohraný príbeh o tom, ako "niekomu zabijú rodinu a on sa pomstí". Dolphove toporné herectvo v tomto snímku dosiahlo maximálny vrchol, jeho verbálny prejav sa ešte okresal a obmedzil na minimum, hoci čo veta to perla ako napr: "guns are good" a pod.:) Lungren ako režisér-to je kapitola sama o sebe! Ešte aj akčné scény sú také nudné a stupídne, že sa to nedá vydržať, zvlášť keď akčnú scenériu predstavuje nejaká bulharská dedina...Toto už nie je recesia, pozerať The Mechanik je utrpenie vo svojej najčistejšej podobe! Žalostný,neakčný, meganudný, hyperstupidný prepadák "C" kategórie, ktorý sa môže páčiť iba fanatickým fanúšikom Dolpha (je tu niekto taký?) alebo masochistom. ()

• Dolph Lundgren požiadal producenta Aviho Lernera, aby film mohol režírovať. Lerner súhlasil pod dvoma podmienkami: prvou bolo, že Lundgren stvárni hlavnú úlohu a druhou, že prepíše scenár tak, aby sa väčšia časť filmu mohla natáčať v Bulharsku. (m.a.t.o.)
  • Natočené za 32 dní. Okrem Bulharska sa natáčalo aj v St. Petersburgu a Los Angeles. (m.a.t.o.)
  • Taxík, kterým jede hlavní hrdina Nick (Dolph Lundgren) po Rusku, nejen že během jízdy změní typ (z Volhy 3110 na novější Volhu 31105), ale dokonce i poznávací značku - z bulharské na ruskou. (Stejšn)