poster

Gaeullo

 • Jižní Korea

  가을로

 • anglický

  Traces of Love

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2006, 114 min

Režie:

Dae-seung Kim

Scénář:

Min-seok Jang

Kamera:

Mo-gae Lee

Hudba:

Yeong-wook Jo

Producenti:

Dong-gyoo Ahn
(další profese)
 • Tyckin
  ****

  Jestli si něco v tomto snímku zaslouží obdiv, pak jsou to opravdu nádherné (nejen) přírodní scenérie, zejména ty podzimní jsou vysloveně pastva pro oči. Jelikož jsem před zhlédnutím nečetl obsah, dosti mne zaskočil zlom v průběhu filmu, ale to jeho kvalitě nijak neubližuje, půbavná děvčata nechybí, hezky se zde mixuje romantika, drama a nádhernou přírodou i překrásnými chrámy podpořená poetika, hudba k tomu skvěle sedí, takže ač to může znít trošku paradoxně, i přes kruté hlavní téma pro mne tento snímek působil jako balzám na duši.(21.10.2017)

 • Brandon
  **

  Na korejských filmech obdivuji umění balancovat na pomezí mistrovského podání silného příběhu plného extatických emocí a citobolného kýče, který se pokouší diváka jen vydírat. Bohužel, Dae-seung Kim to s Gaeullo přepískl, nádherné scenérie jsou ve stínu nechutně přeslazených keců a prázdného příběhu. Vzpomněl jsem si na nedávno shlédnutý obdobný P.S. Miluji Tě. Nesrovnatelné zážitky.(19.1.2008)

 • May
  ***

  V podvecer 29. 6. 1995 se vlivem spatne statiky a nekvalitnich materialu zritilo jedno z nejvetsich obchodnich center tehdejsiho Seoulu - Sampung-baekhwajeom. Vsech pet pater se behem mene nez dvaceti vterin sesulo na temer 1500 lidi, kteri byli tou dobou uvnitr. Katastrofa si vyzadala pres 500 obeti a dalsich 937 lidi bylo zraneno. Svet pozdeji obletla jak zprava o zachranene korejske herecce Pak Seung-hyeon, ktera bez jidla a piti vydrzela nazivu celych 17 dni zavalena pod troskami budovy, ale take vypoved pani Ha, ktera v obchodnim centru v prizemni casti provozovala obcerstveni. Celou udalosti byla velmi poznamenana, pri sebemensi vzpomince na to, co prozila, propukala v plac a vzlykot a projevovala znamky paniky. ~ Ve svetle techto udalosti vzniklo Kaŭllo, milostny pribeh o hledani smireni. (skutecna udalost, ne obsah filmu)9/10(21.1.2007)

 • nash.
  *****

  Po všech těch asijských romancích, co už jsem viděl, jsem si říkal, že už mě nepřekvapí a nedostanou do kolen.. a zase se jim to povedlo.. Nádherný příběh o lásce a ztrátě, o vzpomínkách a cestě, která svedla dohromady dva lidi osudově poznamenané stejnou tragickou událostí. Tak jemné, křehké, tak dojemné a přece tak civilní, tak nepodobné ničemu z těch křečovitých hollywoodských cajdáků..(14.7.2009)

 • terunka003
  ****

  Dramatické, romantické, bolestivé, plné vzpomínek, neštěstí kontrastující s krásnou přírodou, porozumnění, smíření se s osudem. Moc pěkné to bylo. Tragický příběh o nešťastné smrti snoubenky Min-joo a setkání se s osobou, která byla v osudovou chvíli ve stejném čase a stejném místě s milovanou osobou. Následuje porozumnění, smíření, výčitky. Vše je doprovázeno a střídáno s korejskou krajinou a popisem cesty Min-joo. "Na konci cesty vyroste v srdci krásný les."(25.10.2009)