Jako všichni ostatní

Comme tout le monde

Mr. Average

Komedie / Romantický

Belgie / Francie / Lucembursko / Kanada, 2006, 90 min

Skoro se zdálo, že francouzská komedie, která vládla světu více jak dvacet let vymřela. Naštěstí přišla tahle pecka a všechno je jinak než se zdá. Především je zde naprosto skvěle zkloubená originalita, romantika a humor, přesně tím byla právě proslulá fancouzská komedie zejména let sedmdesátých. Tento film má sice koření let sedmesátých, ale voní současností a voní krásně. Už jsem si zvykl, že pro politiky, media, výzkumný agentury a nadnárodní společnosti představuje každý z nás jen produkt, co čirou náhodu dýchá. Dýchající produkt, který můžou de-facto beztrestně obelhávat, ponižovat, okrádat a především na něm vydělávat. V tomto ohledu mě část pointy příběhu vůbec nepřekvapila, ale to, co tam předváděla Claire to bylo i na ženskou hodně silný kafíčko. Zvláštní je že ten příběh se prostě tak semele, že po jeho skončení mě bylo strašně moc fajn, tedy přesně stejný pocity jako u starých dobrých zábavných sladkých pozdravů z Francie před mnoha a mnoha lety a to znamená přesně stejný hodnocení jako u těch dřívějších humorných francouzských pusinek.(8.9.2008)

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 2006 - Nominácia na 1. cenu(8.2.2012)