Já, Barbie (TV film)

Ich bin die Barbie

I am Barbie

Dokumentární

Německo, 2003, 29 min

Povedený a zajímavý dokument, při jehož sledování mě zaráželo snad všechno, co jsem viděla.(6.1.2007)

Dokument o syntetické člence Menzy, ve kterém vystupuje rovněž německé synonymum tuposti v ženském těle. Člověk by nevěřil, jak můžou být někteří vzdělaní lidé hloupí a jak někteří hlupáci hloupí.(16.10.2006)

• gudaulin

Z hlediska zpracování podprůměrný kousek, nicméně téma je zajímavé - panenka barbie jako vzor pro zamindrákované ženy, které touží po úspěchu...Nic zásadního se nedovíte,duševní obzor se vám zaručeně nerozšíří, nicméně řada z nás bude mít po shlédnutí pocit, že jsou na světě ještě větší troubové...Celkový dojem 45 %.(6.5.2007)

Přízrak dámského rodu, který vyplázne sto tisíc dolarů v honbě za vizáží Barbie, a který tvrdí, že mužům je jedno, když je žena umělá, tak taková dáma že má IQ génia? Bezva. Takže, milé slečny prahnoucí po nesmrtelnosti, kráse, obdivu a štěstí. Šup na operační sál nechat si nafouknout rty, vyfouknout boky, zvětšit poprsí, zmenšit nos, napnout obličej, vyhladit vrásky, vytetovat permanentní make-up a zaoblit prcinu. Jedině tak totiž dosáhnete svého. Muži po vás budou šílet, budou se za vámi otáčet, budou vás nahánět, budou slintat, budou vás chtít teď a tady! Jenže až se teď a tady udělají nad vaším dokonalým tělem, utečou a vy je už nikdy neuvidíte. Který muž by se chtěl ráno probudit vedle něčeho, co sice vypadá jako člověk, ale technicky vzato jde spíš o plastikovou figurínu? Který muž chce být u toho, až nafouknuté rty prasknou, silikon vyteče, nos upadne, za ušima rupnou napínací kolíčky a vymazlená prcina nevydrží neúprosný tok času? Vážené dámy; myslíte, že je takových mužů adekvátně tomu, na kolik peněz vás přijdou všechny ty vychytávky? Nezapomínejte na to, že jsme tvorové jednoduší. Láska a štěstí se nedají koupit. A to ani luxusními šperky, ani mazlavými implantáty. O nevěře nemluvě. Muži vám budou nevěrní, i kdybyste třeba jako ideál jeho krásy vypadaly. Tak nebuďte hloupé a naivní. Děkujeme, vaši muži.(19.10.2011)

• Dudek

Sakra zajímavý dokument o plastických operacích, který spíše než o této proceduře dokáže objasnit některé otázky týkající se ženské mentality.(16.10.2006)