Maeumee

Hearty Paws

Drama / Rodinný

Jižní Korea, 2006, 97 min

• May

Jestli neco opravdu nenasnim, tak jsou to filmy pro deti, kde je zazracne inteligentni pes, kteremu se nekdo po celou dobu snazi co nejvice ublizit. Takovych filmu je spousta a jeden je hloupejsi nez druhy. Maeumi (Srdce - prekvapive jmeno psa) mozna neni az tak hloupy jako jeho americke klony, ale strasnejsi film ve svem zanru tezko pohledat. Rodinne drama cilene zamerene na male deti, ktere je tak katastroficke a plne nasili a smrti naprosto nevinnych zviratek a deti, s koncem, kdy se vekere nadeje rozplynou, protoze vsechno dopadlo naprosto spatne, bych detem opravdu v zivote nepoustela, protoze jsem si jista, ze by z neho mely hruzu, nocni mury jeste pekne dlouho a cely zbytek dne by probrecely nad hruzami a nespravedlnosti toho, co videli.(1.3.2007)

Již na počátek musím poznamenat, že nevím, kde kolegové nabrali že jde o film pro děti. Jestli se film podobá jinému snímku, mnohem spíše než Beethoven jde o japonské Grave of the fireflies. Celý příběh je místy sice poněkud přetažený, jak je v novější korejské tvorbě běžné, nicméně hluboký a ve své kráse velice zdrcující. Obvzláště koncem na mne snímek velice zapůsobil. Viděl jsem podobné snímky s lidmi, viděl jsem podobný snímek s koněm - proč by nemohl být se psem? ****(15.3.2007)

Na zaciatok je asi dobre si ujasnit, co mozete od tohto filmu cakat. Nejedna sa o prizemnu detsku komediu typu Beethoven. Aj ked trailer sa snazi tento dojem vyvolat. Pritom je svinsky zostrihany z prvych par minut filmu.Dokonca ani o srdcerivny pribeh typu Hačiko. Asi najviac mi to pripomina film Slumdog Millionaire. Len si odmyslite tu sutaz a pozitivnu atmosferu toho filmu. Toto je cistokrvna depka. Hlavna dejova linka teoreticky nie je zla. Pribeh o tom ako chlapec znova najde lasku voci svojmu psovi po tom, co kvôli nemu prisiel o poslednu dobru vec, ktoru v zivote mal a o psovi, ktory sa rozhodne obetovat hoci aj svoj zivot za to, aby jeho lasku znova ziskal. Problem je, ze scenarista si na hlavneho detskeho hrdinu vymyslel vsetky mozne rany osudu, ktore ho napadli. Smrt jedneho z rodicov, bezcitnu matku, ktora sa o neho nestara a kopu dalsic veci, cim prepiskol mieru unosnosti. Po chvili som si uz len hovoril s akom dalsou pohromou scenarista este prekvapi. Neprestal prekvapovat az do konca. Reziseri (hm, dokonca dvaja) sa tiez nevytiahli. Niektore sceny sice dokazali vybalancovat akurat, takze ma dokazali dojat, ale ine totalne prepiskli a vysledkom bolo, ze som zostal znechuteny. Takymto typickym prikladom je scena v ktorej zaspineny pes potom, co presiel desiatky kilometrov, aby nasiel svoj pana, smutne hlada zradlo a do toho zabrnka na husliach neskutocne dojemny motiv. Takze pocas celeho filmu sa u mna stredali pocity absurdnej trapnosti, znechutenia a dojatia. Nakoniec film hodnotim neutralne 5/10, ale ten film nie je po ziadnej stranke neutralny, ale prave naopak. Ide az prilis za hranu.(9.5.2012)

• Vishnar

Tak hlavně nesnáším podobné filmy. Spousta dětí a ještě k tomu neuvěřitelně inteligentní pes, skoro jak z nějakého německého seriálu. Od všech podobných věcí se ale liší tím, že je mezi těmito snímky docela drsný. Začátek je klasický, spousta "veselých" zážitků dvou dětí a jednoho psa, to se ale potom změní v různé smrti, bití, dětské žebrání, psí zápas a můžeme jen hádat, kdo z hlavních hrdinů vůbec přežije. Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout pro koho chtějí film točit. Pro dospělé to není a pustit tohle dětem, tak asi začnou páchat hromadné sebevraždy.(29.9.2008)

Raději se před případným shlédnutím snímku podívejte na tento trailer http://www.youtube.com/watch?v=gVXvk2WWLEA ať vidíte o čem to skutečně je. A raději než Bug Me Not doporučuji třeba Hinokio, Fan Chan, Lovely Rivals, When I Turned Nine, The Great Yokai War, A Tale of Mari and three puppies, Světlušky nad řekou nebo Paco and the magical picture book.(11.8.2010)