Tepuy - Cesta do hlbín Zeme

všechny plakáty

Tepuy - dlhometrážny objaviteľský film o výprave slovenských jaskyniarov na Chimanta, jednu z päťdesiatich troch stolových hôr vo Venezuele. Dobrodružstvo na ostrove času, kde sa na povrchu i v podzemí zachovali prastaré rastliny a živočíchy. Strhujúci príbeh v gigantickom labyrinte najstarších jaskýň sveta, ktoré v tvrdom kremenci vyleptala voda a kolónie bizarných organizmov. Expedícia do trezoru času, kam ešte človek neprenikol... Kde si objavitelia pripadajú ako votrelci... Kde si v lone matky Zeme kladú základné otázky o mystériu života a ľudskej existencii. (oficiální text distributora)

TylerD.

Myslel jsem si, že si dovedu představit, co znamená neprostupný povrch ale co dokáže skutečná nedotknutá divočina připravit, aniž by se o to vůbec snažila, je pro středoevropana nepředstavitelné, dokud to neuvidí alespoň v dokumentu. Díky vám za zprostředkování ať už předčasně nebo ne. ()

Oup

Skvelý expedičný dokument, zaujímavé informácie. U Barnabáš a som zvyknutý aj na nejaké tie väčšie myšlienky vsadené do krásnych viet. To mi trosku chýbalo. ()