Reklama

Reklama

Bobby

  • Česko Nejlepší přítel (více)

Obsahy(1)

Britské dobrodružné drama, které natočil režisér John Henderson, vypráví o osudu věrného psa strážníka Johna Graye. Po pánově smrti se zvířete ujme mladičký Ewan (Oliver Golding), nad nímž Gray držel ochrannou ruku. Stanou se z nich sice dobří přátelé, ale Bobby, který na svého pána nedokáže zapomenout, noc co noc spí na jeho hrobě v edinburském hřbitově Greyfriars. Když se Maureen, vdova po zemřelém strážníkovi, odstěhuje do Dunbaru, odveze psa sebou. Nešťastný Bobby však teskní, Maureen to pochopí a dá mu svobodu. Pes urazí desítky mil a překoná nejrůznější překážky, než se mu podaří vrátit se domů. Krátce nato Ewan osiří a je poslán do domova. Pes mu však pomůže utéct, což rozzlobí pana Johnsona z charity. Bobby se ocitne v nebezpečí života a Ewan musí začít bojovat o jeho záchranu. A protože hřbitov Greyfriars patří pod jurisdikci děkanství, Ewan požádá o pomoc samotného probošta Williama Chamberse... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (4)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Zajímavý výchozí příběh je průměrně zpracovaný. Tvůrci se sice nesnížili k tomu, aby Bobby dělal kašpara jako Rin Tin Tin ( s výjimkou poslední scény), přesto je scénář velice slabý a emoce vzbudí maximálně u malých dětí. Charaktery postav jsou černobílé. Zloduchové se celou dobu tváří stejně. Látka si zasloužila lepší legendistické zpracování. ()

bogomira 

všechny recenze uživatele

Trochu pohádka, trochu sociální drama ze Skotska 19. století. Roztomilej smeták s nožičkama coby deus ex machina :) Podle skutečný události prej, no nevim. Každopádně až na poslední čtvrthodinu pěkně natočený, tyhle historický dramata briti umějí, člověk úplně cítí tu špínu...Škoda toho konce. ()

Reklama

liborzel 

všechny recenze uživatele

Ale jo-takové filmy můžu.Trochu ve stylu Hachiko o věrnosti psa k jeho mrtvému pánovi.Ale-Hachiko je jen jeden a tomuhle přeci jen něco chybělo.A naopak tam bylo něco nevěrohodného.Tak třeba když jsem viděl spravedlivého a čestného lorda primátora,tak jsem si hned vzpoměl na soudruha bývalého primátora Béma,jak čestně a spravedlivě by se zachoval on-a musel jsem se jen hořce pousmát. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Film je založen na skutečném příběhu, který se odehrál ve skotském Edinburghu v 70. letech 18. století. Příběh byl několikrát zpracován jak ve filmové, tak v knižní podobě. Pes Bobby má dokonce v Edinburghu na jižním konci George IV. Bridge postavenou malou sochu. Bobby byl pohřben na hřbitově Greyfriars Kirkyard, na tom samém, kde byl pohřben jeho pán, kterého zde navštěvoval. (Brona09)
  • Filmového Bobbyho představuje rasa West Highland White Terriera, tzv. „westík“, skutečný Bobby byl však rasy Skye Terrier . (Brona09)

Reklama

Reklama