Bobby

John Henderson

John Ignatius

Mark Thomas

Christopher Figg

Trochu pohádka, trochu sociální drama ze Skotska 19. století. Roztomilej smeták s nožičkama coby deus ex machina :) Podle skutečný události prej, no nevim. Každopádně až na poslední čtvrthodinu pěkně natočený, tyhle historický dramata briti umějí, člověk úplně cítí tu špínu...Škoda toho konce.(6.1.2007)

Ale jo-takové filmy můžu.Trochu ve stylu Hachiko o věrnosti psa k jeho mrtvému pánovi.Ale-Hachiko je jen jeden a tomuhle přeci jen něco chybělo.A naopak tam bylo něco nevěrohodného.Tak třeba když jsem viděl spravedlivého a čestného lorda primátora,tak jsem si hned vzpoměl na soudruha bývalého primátora Béma,jak čestně a spravedlivě by se zachoval on-a musel jsem se jen hořce pousmát.(11.1.2012)

Nenechte se odradit tím levným kreténským plakátem, jde o velice dobrý a nádherně vypadající psí rodinný film.(12.1.2008)

Zajímavý výchozí příběh je průměrně zpracovaný. Tvůrci se sice nesnížili k tomu, aby Bobby dělal kašpara jako Rin Tin Tin ( s výjimkou poslední scény), přesto je scénář velice slabý a emoce vzbudí maximálně u malých dětí. Charaktery postav jsou černobílé. Zloduchové se celou dobu tváří stejně. Látka si zasloužila lepší legendistické zpracování.(16.8.2011)

• - Filmového Bobbyho představuje rasa West Highland White Terriera, tzv. „westík“, skutečný Bobby byl však rasy Skye Terrier . (Brona09)

• - Film je založen na skutečném příběhu, který se odehrál ve skotském Edinburghu v 70. letech 18. století. Příběh byl několikrát zpracován jak ve filmové, tak v knižní podobě. Pes Bobby má dokonce v Edinburghu na jižním konci George IV. Bridge postavenou malou sochu. Bobby byl pohřben na hřbitově Greyfriars Kirkyard, na tom samém, kde byl pohřben jeho pán, kterého zde navštěvoval. (Brona09)