Reklama

Reklama

Voodoo: Umění ďábla 2

Trailer

Obsahy(1)

Krvavý příběh pomsty a vražd zachycuje děsivé činy svůdné učitelky. Několik mužů z vesnice je očarováno její krásou a rozhodne se získat její srdce pomocí černé magie. Tolik kouzel najednou je ale příliš, učitelka brzy ztrácí pojem o realitě. Když jí indiánská čarodějnice předepíše jako lék lidské maso, propadá se ještě hlouběji. S pomocí šesti bývalých studentů se proto musí pokusit změnit svůj osud a pomstít se chtíčem posedlým mužům… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zpočátku propletenec hlavní dějové linky s flashbacky stěžuje orientaci, nakonec ale vše do sebe zapadne. Klasická asijská záležitost, kde, nevím proč, je černá magie nazývána voodoo. V rámci série jsem nečekal nic objevného, spíše nějaké to gore. Vyzdvihnout tedy musím tři scény - rybářské háčky spojené s hmmm kambodžskou magií, ještěrky vylézající z těla a grilování zakončené trepanací. Místy slušná atmosféra, místy úsměvné jednání postav. Kdo se zaplete s černou magií, bude snášet její následky až do konce života. Slabší průměr. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

všechny recenze uživatele

Tvůrci se snaží neustálými flashbacky a rychlým sledem scén navodit patrně dojem zajímavosti, ale vychází z toho jen zmatená a praštěná srágora plná hypertuctových hororových dialogů a krvavých momentů. Je tu hora klasických hororových rekvizit, ale ani v jedné nevidim sebemenší nápad. Naopak, některé působí dojmem "tohle bylo dobrý v tamtom filmu, nacpem to tam taky" a šup, máme to tu, bohužel jen nahodile plácnuté ve spatlaném ději. Krvavé scény jsou nechutné a poměrně vydařené, ale co naplat, když jsou od boku střílené, bez jakéhokoliv účelu... jejich sestřih by byl stejně hodnotný jako celý film. Příběh je prostě krávovina, do komplikovaného kabátku maskovaná vyvražďovačka studentíků s prvky magie, halucinací a blablabla... závěrečná pointa po tomhle zkaženým guláši už překvapit nedokáže, nehledě na to, že je pitomá a zbytečná. ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Sice mi projekci Art of the Devil 2 znepříjemňoval jednohlasý dabing jako z polistopadových dob a jeho rušivost měla za následek, že závěrečná pointa se mi nezdála, ale film se mi líbil více než jeho starší bratříček. Střihačská ekvilibristika a chaotičnost scén se dvojce naštěstí vyhnuly, takže nás čeká přehledný a docela zajímavý příběh s netradiční voodoo tématikou a krvavějším feelingem (kambodžská kletba s rybářskými háčky ad.). Ve dvojce jsou totiž zastoupeny slabé prvky kanibalismu a exploitation (našinci se vybaví Asami a její hrátky), které bohatě stačí na to, aby se ze snímku slabším povahám udělalo blivno. Pro otrlejší to bude dobře stravitelná, lehce nadprůměrná, vyvražďovací jednohubka. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jo tak tohle je jinaci kafe. Sice koukam, ze tu bylo reziseru jak nasrano, ale filmu to prospelo, tak proc ne. Pribeh je tentokrat slusnej a rozhodne to neni tak, jak tvrdi distributor, jeho popis filmu je dost mimo. Proste se jedna o vyvrazdovacku ucitelka versus studenti. Ze zacatku se sice pul hodky nic nedeje a misty to je zmateny, protoze to je samej skok v case a flashback a je to vicemene zbytecny, tvurci se jen zrejme snazili o naky lepsi prokresleni postav. No nicmene pak se to slusne rozjede, studenti prijedou na navstevu za ucitelkou a startuje cista vyvrazdovacka pomoci voodoo a obcas jsou ty smrti neskutecne nechutny. A atmosfera filmu je taky slusna, dobre hororova a o lekacky taky neni nouze. No a pak je pointa, ktera je sice krapet zbytecna, ale spatna neni. Cisty 4* to nejsou, ale oproti prvnimu dilu je tohle skvost, takze je dam. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to priemerný horor. Má pomerne dobrý príbeh o skupinke priateľov, ktorí pred pár rokmi, keď spoločne chodili na strednú školu využili čiernu mágiu, aby uškodili vzťahu medzi ich telocvikárom a učiteľkou, čo ale malo ťažké následky a okrem iného to telocvikára stálo život. Teraz sa rozhodnú navštíviť svoju obľúbenú učiteľku na vzdialenom mieste mysliac si, že už na tú udalosť aj zabudla, ale opak je pravdou a všetci budú musieť bojovať o svoj život, pretože s čiernou mágiou sa nezahráva. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. S filmom po celú dĺžku nemám žiadny väčší problém, ale škoda, že film je zaujímavejší v tých menej dôležitých scénach, než v tých hlavných. Prvá, rozbehová polovica na mňa pôsobí úplne ideálne, dostatočne zoznámi so všetkými dôležitými postavami a bavili ma aj scény z minulosti, kedy sa samotné použitie čiernej mágie stalo, ale druhá je už slabšia, vtedy sa už síce stále niečo deje, takže nudiť sa tu nedá, ale svojim pojatím mi to už až tak moc nesadlo, skôr by som ocenil klasickú naháňačku po lese, ako tieto scény plné čiernej mágie. Ale oceňujem zaujímavý záver. Čo sa týka samotných hororových prvkov, tak sú rozhodne sklamaním. Nejakú atmosféru alebo aspoň napätie som tu ani nezaznamenal, ale zase film sa o to ani moc nepokúsil, prvoradé sú tie rôzne situácie s čiernou mágiou. Tie sú celkom nápadité a aj správne drsné, ale ako som spomínal, nie je to môj štýl a tak ma ani tie rôzne situácie moc nezaujali. Herecké obsadenie je na tom dobre, síce až na postavu učiteľky tu chýba nejaká výraznejšia postava, ale aj tak sú mladíci vybraní dobre, hlavne ich dievčenská časť, nikto mi tu neprekážal. A nesklame ani réžia a technická stránka, nie je to nič výnimočné, ale pre potreby filmu stačia. Určite neľutujem, že som si tento film pozrel, v ničom ma neurazil a po niekoľkých stránkach aj celkom zaujme, ale nie je to nič výnimočné, stačí si to pozrieť raz. 58% ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama