Voodoo: Umění ďábla 2

Art of the Devil 2

Horor / Fantasy

Thajsko, 2005, 100 min

• kaylin

Co mi celkem vadí, to je skutečnost, že i tohle je místy hodně americký horor, že jde zde strašně patrná inspirace západním stylem tčení filmů. Skoro bych řekl, že to má blíže k americkému hororu než k japonskému, z kterého minimálně první díl hodně vycházel. Těch thajských prvků zde není tolik, snad jen ty opravdu násilné scény, které ale v amerických filmech také vidíte, jen ne vždy s takovou syrovostí. Více asijského by určitě neuškodilo.(26.2.2014)

Sice mi projekci Art of the Devil 2 znepříjemňoval jednohlasý dabing jako z polistopadových dob a jeho rušivost měla za následek, že závěrečná pointa se mi nezdála, ale film se mi líbil více než jeho starší bratříček. Střihačská ekvilibristika a chaotičnost scén se dvojce naštěstí vyhnuly, takže nás čeká přehledný a docela zajímavý příběh s netradiční voodoo tématikou a krvavějším feelingem (kambodžská kletba s rybářskými háčky ad.). Ve dvojce jsou totiž zastoupeny slabé prvky kanibalismu a exploitation (našinci se vybaví Asami a její hrátky), které bohatě stačí na to, aby se ze snímku slabším povahám udělalo blivno. Pro otrlejší to bude dobře stravitelná, lehce nadprůměrná, vyvražďovací jednohubka.(4.3.2007)

• Tom44zKA

Jedničku sem neviděl, takže první třetina filmu pro mně byla chaotická, vůbec sem nevěděl která bije, a být v ony vysílací dvě hodiny po půlnoci něo jiného v TV, tak to zřejmě ani nedokoukám. Zhruba po nějaké půhodince, když se začly "dít divy", jsem celý smysl pochopil, a aspoň to šlo dokoukat. I přesto docela podprůměrný film... Místo bát se, tak sem měl povětšinu filmu lehký úsměv na tváři, protože film kde za pomocí voodoo vraždí partu šikmookých studentů v pralese, kteří se vydávají na smrt se slovy "Teď sme na řadě my!", se spoustou nelogických činů, na mě působil spíše humoristicky než hororově. Až na pár ohavných scén tento film ničím nezaujal... snad jem opravdu brutálním mučením toho brýlatého chlapce :)(17.1.2009)

• -bad-mad-wolf-

Tvůrci se snaží neustálými flashbacky a rychlým sledem scén navodit patrně dojem zajímavosti, ale vychází z toho jen zmatená a praštěná srágora plná hypertuctových hororových dialogů a krvavých momentů. Je tu hora klasických hororových rekvizit, ale ani v jedné nevidim sebemenší nápad. Naopak, některé působí dojmem "tohle bylo dobrý v tamtom filmu, nacpem to tam taky" a šup, máme to tu, bohužel jen nahodile plácnuté ve spatlaném ději. Krvavé scény jsou nechutné a poměrně vydařené, ale co naplat, když jsou od boku střílené, bez jakéhokoliv účelu... jejich sestřih by byl stejně hodnotný jako celý film. Příběh je prostě krávovina, do komplikovaného kabátku maskovaná vyvražďovačka studentíků s prvky magie, halucinací a blablabla... závěrečná pointa po tomhle zkaženým guláši už překvapit nedokáže, nehledě na to, že je pitomá a zbytečná.(25.12.2007)

Po nudné jedničce jsem byl hodně zvědavý. Když jsem zjistil, že tentokrát to bude puberťácká (nechce se mi furt používat amerikanismy) vyvražďovačka, trochu jsem se lekl a čekal stejnou nudu jako u jedničky. Ale víc hlav (režisérů) zřejmě opravdu víc ví a tohle se docela povedlo. Má to docela zajímavý a dost zamotaný příběh, který je ke konci možná až moc přepointován (aniž by to ale příběhu nějak uškodilo) a vůbec to nenudí. Není to ale ani zas něco extra, teda kromě úvodní scény s rybářem, ta je fakt nechutná, podruhé ji asi už nedám...(3.3.2009)