Ferda Mravenec

Animovaný / Loutkový / Rodinný
Československo, (1977–1978), 57 min (Minutáž: 10–17 min)

Epizody(4)

Všichni znají šikovného Ferdu Mravence, který si ví rady s každou prací a nezištně pomáhá všem zvířátkům z broučí říše. je s ním legrace, ale dokáže také potrestat hloupost a nespravedlnost. na svých cestách se Ferda setkává s Beruškou, s vážkami, pavoukem, nenasytným potápníkem, dostane se do nebezpečí v mraveništi plném zrzavých mravenců, zažije velký broučí ohňostroj, bude zachraňovat mravenčí miminka... A co teprve brouk Pytlík – nejnešikovnější chytrák pod broučím sluncem? Tentokrát se brouk pytlík popere a ocitne se ve vodě, z niž mu pomůže štika, a zmáčeného na břehu jej najdou dvě včelky, které ho vezmou s sebou do včelího úlu. To si však dají. (oficiální text distributora)

AnniqueCh

Jak už jsem psala tenhle Český večerníček jsem si narozdíl od Českého večerníčku Broučkové oblíbila, zatímco rodičům se líbili Broučkové mně se víc líbil Ferda mravenec. Nebyl tak morbidní a smutný, ale roztomilý a humorný. ()

bertrand

Hudba Zdeňka Lišky povyšuje tuto sérii do kultovních výšin. Ruchy "vyrobené" pomocí hudebních nástrojů, ďábelský chechot a nervy drásající pláč.... v mládí to bylo na moji psýché priveľa, dneska už se tomu směju. Vypůjčte si od dětí, vložte do přístroje a pozorně poslouchejte! ()

FireFox

Zpočátku zdá se to trochu divné býti, avšak posléze oceněno jest přidržení se předlohy knižní, jakožto i obrazové. ()