Diamantoví psi

všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Skupina lovců pokladů se vydává za dlouho ztraceným pokladem - buddhistickým diamantovým artefaktem nesmírné ceny, který je prý ukryt v mongolských horách. Hledači si jako průvodce najmou dobrodruha, bývalého vojáka americké armády, Ronsona. Nikdo z nich však netuší, že tato výprava změní celý jejich život… (oficiální text distributora)

Trailer

drankeryth

Podla obsahu som ocakaval, ze to bude nejaky klon na sposob Indiana Jonesa, ale pravda je uplne ina. Dokopy tam vobec nebolo poriadne dobrodruzstvo, ale skor prestrelky o tu relikviu, ktoru nasli v tej kobke. Bojove sceny boli take nemotorne a radsej do tychto scen mohli pouzit mladsieho herca ako je Dolph Lundgren. Ved uz predsa neni najmladsi a aj to bolo na nom vidiet, ze je dost unaveny z toho vyletu z nie moc atraktivneho prostredia, ktore ma dost nudilo, pretoze naokolo nebolo skoro nic. ()

Falko

Obal DVD klame, ako uz spomenuli ini uzivatelia. Obcas sa na nejake tie strielacky alebo bitky dalo pozerat, ale inac to bolo nudne, nezazivne a posobilo to dost amatersky. Skoda, ze Lundgren klesol az tak nizko, lebo volakedy mal fajn akcne filmy. Avsak dnes som zvedavy na Stalloneov THE EXPENDABLES (2010), kde si zahralo viacej akcnych hviezd... 01.06.2010 _______ Dolph Lundgren - (Xander Ronson) +++ Nan Yu - (Anika) +++ Xue Zuren - (Ang Shaw) +++ William Shriver - (Chambers) +++ Raicho Vasilev - (Zhukov) +++ NuoMing Huari - (Sonia) +++ Produkcia: Dolph Lundgren +++ Hudba: Larry Cohen +++ ()

Maty85

Velice primitivní, avšak realisticky provedený snímek z oblasti Mongolska, což se také velmi cenní. Žádný přehnaný akční scény a nic takového, prostě klídek a plno mrtvol kolem. Klidně bych i přidal na hodnocení za výbornýho Lundgrena, bez něhož by asi film neměl vůbec žádnou cenu, ale na druhou stranu jde občas vidět, že už víceméně mele z posledního a pohybuje se spíš jako nějaký důchodce na přechodu pro chodce. O dost víc se mi líbila od Lundgrena "Krvavá pomsta" z téhož roku. A poslední věta z obsahu o filmu zde uvedenou "Nikdo z nich však netuší, že tato výprava změní celý jejich život…" bych změnil na "Nikdo z nich však netuší, že tato výprava bude jejich poslední" ()

Testament odpad!

Záznam z telefonu, kdy z hospody volá Dolph manažerovi, mluví Dolph:"Tak sem dotočil novej film, Diamantový čokly...Jestli jsou tam souboje? To si piš, hned na začátku se tam parádně rvu, ale muselo to bejt prostříhaný, aby nebylo poznat, že už mi to tak nejde. A radši sem si vybral takovýho sádelnatýho dědka jako protivníka, abych měl taky nějakou šanci. No a pak se vydáváme na takovou pouť a je tam hodně střílení. Chtěl jsem udělat jako dobrodružnej film, aby to chytlo víc lidí, ale točili jsme to zase na východě, aby nás to vyšlo levně, to je jasný. Co? Cože? Já už ti blbě rozumim, je tu rámus a já potřebuju zase nějakou škváru, abych měl na pivo. Neboj, ty lidi to koupěj, hlavně, že tam hraju já, no ne? Tak čau a za půl roku bude další film. Už mám scénář-mafián mi zabije manželku i s dítětem a.......Počkej, to už fakt někdo natočil? Tak mám v záloze ten, jak se mariňák vrací z války a....." pak už se bohužel signál ztrácí. ()

MickeyStuma

Snímek 'Lovci poladů' (2004) zaznamenal přijatelný úspěch, čímž si vysloužil volné pokračování a vzniku dalších obdobných počinů, hlavně na nízkorozpočtovém poli, mezi které patří i tento snímek  Dolpha Lundgrena, který se opět postavil jak před kameru, tak i za ní. Dobrodružný žánr o hledání pokladů byl doménou především v osmdesátých letech a tam ohledně současného diváckého ne zrovna vehementnímu nezájmu, kromě výše zmíněného snímku, zůstal. Dolph nepřekvapujíc hraje bývalého vojáka, tentokrát dlužící v Mongolsku peníze a aby si je vydělal, je mu nabídnuta odměna za nalezení určitého buddhistického artefaktu. A tak jde a samozřejmě je mu v patách nějaká parta chtíc totéž. Více než akčně dobrodružná etuda celý koncept spíše cílí na dramatičnost, kde to každou chvilkou někde o něco zaškobrtne. To něco jsou scenáristické podivnosti ve snaze zaujmout, ale jakoby se to vymklo kontrole. Celkově k tomu špatná kamera, podivné dialogy, poměrně nevýrazné akční scény. Nakonec, je to přeci jen nízkorozpočtový počin, takže nic světoborného se z toho už dopředu očekávat ani omylem nedá. Jako z nouze ctnost může posloužit, ale pokud je to možné, je lepší sáhnout po nějaké osmdesátkové klasice, kterých je na výběr více než dost. Jak stejně špatných, tak i těch daleko lepších. ()

• Pôvodný režisér Shimon Dotan bol počas natáčania vyhodený a nahradený Dolphom Lundgrenom. (m.a.t.o.)
  • Do čínských kin se film dostal až v roce 2009. (Cheeker)
  • Natáčení probíhalo v Mongolsku od září do listopadu roku 2006. (Terva)