Rodinná idylka je rozetnuta ostřím sekery, po masakru zůstanou dvě osiřelé dívky. Sestry se společně vydávají do Paříže, kde najdou práci i byt. A první velká láska na sebe také nedá dlouho čekat. Jenže svého milého si najde pouze jedna ze sester, druhá tuto lásku jej trpně snáší. A tak vztahy mezi sestrami ochabují. (Snorlax)

PetraMishka

Nádherný francouzský film o dvou sestrách, které se po smrti rodičů vydají do Paříže. Ačkoliv se jim zprvu daří dobře, seznámení s jedním mladíkem jim převrátí život naruby. Ačkoliv se jedná o velmi prostý příběh, je tu několik vynikajících scén, jako vražda na začátku, setkání sester na konci nebo bageta na lavičce a vše mezi nimi vytváří hutnou atmosféru, kdy na sebe vše krásně navazuje, doplňuje se a ani vteřina tu není navíc. ()

Fender

Na němých filmech mám rád tu expresi herců, na nichž je celý film zakládán, protože mnohdy nejsou potřeba slova k vyjádření pocitů. Tento film je skutečně zajímavý těmi svými záběry, které jsou ale spíše velmi depresivní, avšak to zpracování je prostě úchvatné. ()